Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Әлеуметтік – экономикалық ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік инфрақұрылымы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.5.2.1 Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көлік инфрақұрылымына сипаттама бере алады. Көлік инфроқұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі “Өзіңізге тілегенді-басқаларға тілеу» ойсергек ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушылар кабинеттің қабырғаларына алдын ала ілінген суреттерді аралап, қалаған суретін алады. Әр оқушы қолдарындағы суреттері бойынша «Автокөліктер», «Теміржол», «Әуе» топтарға бөлінеді. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді және бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.
|
Амандасу. Жинақталу Оқулықтарын дайындау. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Бейнематериал тыңдау. Инфрақұрылым - (латынша infra) - экономиканың және адамдардың қызмет етуінің жалпы жағдайларын жасауды қамтамасыз ететін халық шаруашылығы салаларының жиынтығы Көпшілік пайдаланатын
көлік: |
Бүгінгі сабақты мұқият тыңдап және түсініп,тапсырмалар орындайды. |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
«Галереяны шарлау» әдісі І топ – Оқулық мәтінін пайдалана отырып, көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз. 2 топ – Оқулық мәтінін пайдалана отырып, көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз. 3 топ – Оқулық мәтінін пайдалана отырып, көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз.
|
|
|
|||||||||||
|
|
№2 қадам Жеке жұмыс «Ойлан,бөліс, бірік» әдісі
|
|
|
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
|
||||||||||
|
|
№3 қадам Жұптық жұмыс Көлік инфрақұрылымы элементтері берілген сызбаны толтырыңыз. Көлік инфрақұрылымы
|
|
|
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Қорытынды. «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма: Көлік инфрақұрылымы 128-129 беттегі кестені талдау Ойыңды тұжырымда сұрақтар мен тапсырмалар
|
|
. |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлік инфрақұрылымы
Көлік инфрақұрылымы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Әлеуметтік – экономикалық ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік инфрақұрылымы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.5.2.1 Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көлік инфрақұрылымына сипаттама бере алады. Көлік инфроқұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі “Өзіңізге тілегенді-басқаларға тілеу» ойсергек ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушылар кабинеттің қабырғаларына алдын ала ілінген суреттерді аралап, қалаған суретін алады. Әр оқушы қолдарындағы суреттері бойынша «Автокөліктер», «Теміржол», «Әуе» топтарға бөлінеді. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді және бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.
|
Амандасу. Жинақталу Оқулықтарын дайындау. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Бейнематериал тыңдау. Инфрақұрылым - (латынша infra) - экономиканың және адамдардың қызмет етуінің жалпы жағдайларын жасауды қамтамасыз ететін халық шаруашылығы салаларының жиынтығы Көпшілік пайдаланатын
көлік: |
Бүгінгі сабақты мұқият тыңдап және түсініп,тапсырмалар орындайды. |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
«Галереяны шарлау» әдісі І топ – Оқулық мәтінін пайдалана отырып, көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз. 2 топ – Оқулық мәтінін пайдалана отырып, көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз. 3 топ – Оқулық мәтінін пайдалана отырып, көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз.
|
|
|
|||||||||||
|
|
№2 қадам Жеке жұмыс «Ойлан,бөліс, бірік» әдісі
|
|
|
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
|
||||||||||
|
|
№3 қадам Жұптық жұмыс Көлік инфрақұрылымы элементтері берілген сызбаны толтырыңыз. Көлік инфрақұрылымы
|
|
|
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Қорытынды. «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма: Көлік инфрақұрылымы 128-129 беттегі кестені талдау Ойыңды тұжырымда сұрақтар мен тапсырмалар
|
|
. |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















