Бекітілді:
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
5 Экономикалық география. 5.2 Әлеуметтік-экономикалық ресурстар |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Атамбаева С.К. |
|||||||||||||
|
Күні: |
23.04.2025 |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 «а» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік инфрақұрылымы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7. 5. 2. 1 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылым элементтерін сипаттайды; Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының маңыздылығына баға береді; ЕББҚ: Көлік инфрақұрылымының элементтерімен маңыздылығына баға береді; |
|||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбегін бағалау |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы «Сиқырлы қобдиша» әдісі Оқушылар сиқырлы қобдиша әдісі арқылы өткен сабақ тақырыптары бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар сиқырлы қобдиша әдісі арқылы табиғат ресурстарын игеруде туындайтын мәселелерді анықтап шешу жолдарын ұсынады |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: 1.Табиғат ресурстарын игеруде туындайтын мәселелерді анықтап шешу жолдарын ұсынады; |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді»
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Көлік инфрақұрылымы
(ТЖ) Топтық жұмыс «Мәтінмен жұмыс» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар топтарға бөлініп мәтін бойынша топтық жұмыстар орындайды 1 – Топ құрлық көлігі 2 – Топ су көлігі 3 – Топ әуе көлігі Тапсырма критерийі;
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Картамен жұмыс» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар кескін картаға Қазақстанның автомобиль, теміржол, су, құбыр инфрақұрылымдарын көрсетеді
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Викторина» әдісі Оқушылар көлік инфрақұрылымы тақырыбы бойынша викторина сұрақтарына жауап береді
|
Оқушылар суреттерді салыстырады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабаққа мақсат қояды
Көлік инфрақұрылымына тоқталып оның маңыздылығын атайды
Оқушылар көлік инфрақұрылымы бойынша сипаттайды. Мәтіндегі ақпараттарды талдайды
Оқушылар Қазақстандағы көлік жолдарын анықтап картаға сызады
Оқушылар көлік инфрақұрылымы бойынша тоқталып сипаттайды
|
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Көлік түрінің ерекшелігіне сипаттайды; 2.Көлік түрінің артықшылығын атайды; 3.Көлік түрінің кемшілігін атайды;
Дескриптор: Жалпы 4 – балл: 1.Теміржол магистралдарын белгілейді; 2.Автокөлік жолдарын сызады; 3.Су көлігін белгілейді; 4.Құбыр жолдарын анықтайды;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Көлік инфрақұрылымын анықтайды; 8 – 10 дұрыс жауап 2 балл 5 – 7 дұрыс жауап 1 балл |
https://youtu.be/pYoVaLIi8xM?si=OmY460iguVG4IyLm
https://wordwall.net/ru/resource/32411589
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «БББ » әдісі Оқушылар БББ әдісі арқылы кері байланыс орнатады Білемін Білдім Білгім келеді Үйге тапсырма Тақырыпты оқу |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлік инфрақұрылымы
Көлік инфрақұрылымы
Бекітілді:
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
5 Экономикалық география. 5.2 Әлеуметтік-экономикалық ресурстар |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Атамбаева С.К. |
|||||||||||||
|
Күні: |
23.04.2025 |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 «а» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік инфрақұрылымы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7. 5. 2. 1 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылым элементтерін сипаттайды; Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының маңыздылығына баға береді; ЕББҚ: Көлік инфрақұрылымының элементтерімен маңыздылығына баға береді; |
|||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбегін бағалау |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы «Сиқырлы қобдиша» әдісі Оқушылар сиқырлы қобдиша әдісі арқылы өткен сабақ тақырыптары бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар сиқырлы қобдиша әдісі арқылы табиғат ресурстарын игеруде туындайтын мәселелерді анықтап шешу жолдарын ұсынады |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: 1.Табиғат ресурстарын игеруде туындайтын мәселелерді анықтап шешу жолдарын ұсынады; |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді»
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Көлік инфрақұрылымы
(ТЖ) Топтық жұмыс «Мәтінмен жұмыс» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар топтарға бөлініп мәтін бойынша топтық жұмыстар орындайды 1 – Топ құрлық көлігі 2 – Топ су көлігі 3 – Топ әуе көлігі Тапсырма критерийі;
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Картамен жұмыс» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар кескін картаға Қазақстанның автомобиль, теміржол, су, құбыр инфрақұрылымдарын көрсетеді
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Викторина» әдісі Оқушылар көлік инфрақұрылымы тақырыбы бойынша викторина сұрақтарына жауап береді
|
Оқушылар суреттерді салыстырады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабаққа мақсат қояды
Көлік инфрақұрылымына тоқталып оның маңыздылығын атайды
Оқушылар көлік инфрақұрылымы бойынша сипаттайды. Мәтіндегі ақпараттарды талдайды
Оқушылар Қазақстандағы көлік жолдарын анықтап картаға сызады
Оқушылар көлік инфрақұрылымы бойынша тоқталып сипаттайды
|
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Көлік түрінің ерекшелігіне сипаттайды; 2.Көлік түрінің артықшылығын атайды; 3.Көлік түрінің кемшілігін атайды;
Дескриптор: Жалпы 4 – балл: 1.Теміржол магистралдарын белгілейді; 2.Автокөлік жолдарын сызады; 3.Су көлігін белгілейді; 4.Құбыр жолдарын анықтайды;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Көлік инфрақұрылымын анықтайды; 8 – 10 дұрыс жауап 2 балл 5 – 7 дұрыс жауап 1 балл |
https://youtu.be/pYoVaLIi8xM?si=OmY460iguVG4IyLm
https://wordwall.net/ru/resource/32411589
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «БББ » әдісі Оқушылар БББ әдісі арқылы кері байланыс орнатады Білемін Білдім Білгім келеді Үйге тапсырма Тақырыпты оқу |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз















