Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.Экономикалық география 5.2 Әлеуметтік экономикалық ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмагулова М. |
|
Күні: |
14.04.2023ж. |
|
Сыныбы:7 «а», «ә», «б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік инфрақұрылымы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.5.2.1 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттау Маңыздылығына баға беру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Мен.............» деген ойды жалғастыру |
Оқушылар сабаққа дайындалып отырады.Сөйлемді жалғастырады. |
|
7 сынып оқулығы, жұмыс дәптерлері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин. |
(Ұ) «Суретті сөйлет» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Төмендегі сұрақтарға жауап береді.Өзгенің пікірін толықтырады. -Суретке қарап мағынасын түсіндір, тақырыбын аш
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
10 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді. Оқушылармен бірге Көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап талдайды. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тақырыпты түсіндіріп айтады. Сызбанұсқа арқылы Көлік инфрақұрылымының элементтерін, көлік түрлерін анықтайды |
Мұғалім бағалауы Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды; - көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттайды; - көлік түрлерін атайды. Жалпы: 2 балл |
7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы 23 мин. . |
1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі арқылы оқулық мәтіні бойынша Көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз. |
Көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды |
Мұғалім бағалауы «Басбармақ» әдісі Дескриптор: - көліктің адам үшін пайдасын атайды.1 балл -көліктің адам үшін зиянды тұстарын анықтайды.1 балл -көлік инфрақұрылымының маңызын түсіндіре алады.1 балл Жалпы: 3 балл |
|
|
|
2-тапсырма. Көліктің қандай түрлерінің қолданылуын анықтаңыз: a.Күнделікті өмірде - b.Саяхатқа шыққанда - c. Іс-сапарға барғанда - d. Жүк тасымалдауда - e.Жауабыңызды дәлелдеңіз. |
Көліктің қандай түрлерінің қолданылуын анықтайды. |
Дескриптор: - күнделікті өмірде көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді; -саяхатқа шыққанда көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді; -іс-сапарға барғанда көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді; -жүк тасымалдауда көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді.3 балл |
|
|
3 тапсырма. 1.Суретте бейнелеген элемент көлік инфра-кұрылымының қандай түріне жататынын анықтаңыз. 2.Осы көлік инфракұрылымының түрі Қазақстан экономикасының дамуында қандай маңызды рөл атқаратынына баға беріңіз. 3.Картадан суретте көрсетілген көлік инфрақұрылымын Қазақстанның қай қаласында орналасқанын анықтаңыз
|
Кейбір оқушылар Қазақстандағы көлік инфрақұрылымының маңызын түсінеді. |
Дескриптор: - суретте бейнелеген элемент көлік инфракұрылымының қандай түріне жатады анықтайды -Қазақстандағы көлік инфрақұрылымының маңызын түсіндіре алады; 1 балл -көлік инфракұрылымының Қазақстан бойынша орналасуын түсінеді.1 балл Жалпы: 2 балл |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Бағалау 5 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
|
Үйге тапсырма 1 мин. |
Сұрақтарға жауап беру |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлік инфрақұрылымы 7 сынып
Көлік инфрақұрылымы 7 сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.Экономикалық география 5.2 Әлеуметтік экономикалық ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмагулова М. |
|
Күні: |
14.04.2023ж. |
|
Сыныбы:7 «а», «ә», «б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік инфрақұрылымы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.5.2.1 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттау Маңыздылығына баға беру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Мен.............» деген ойды жалғастыру |
Оқушылар сабаққа дайындалып отырады.Сөйлемді жалғастырады. |
|
7 сынып оқулығы, жұмыс дәптерлері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин. |
(Ұ) «Суретті сөйлет» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Төмендегі сұрақтарға жауап береді.Өзгенің пікірін толықтырады. -Суретке қарап мағынасын түсіндір, тақырыбын аш
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
10 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді. Оқушылармен бірге Көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап талдайды. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тақырыпты түсіндіріп айтады. Сызбанұсқа арқылы Көлік инфрақұрылымының элементтерін, көлік түрлерін анықтайды |
Мұғалім бағалауы Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды; - көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттайды; - көлік түрлерін атайды. Жалпы: 2 балл |
7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы 23 мин. . |
1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі арқылы оқулық мәтіні бойынша Көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыз. |
Көлік түрлерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды |
Мұғалім бағалауы «Басбармақ» әдісі Дескриптор: - көліктің адам үшін пайдасын атайды.1 балл -көліктің адам үшін зиянды тұстарын анықтайды.1 балл -көлік инфрақұрылымының маңызын түсіндіре алады.1 балл Жалпы: 3 балл |
|
|
|
2-тапсырма. Көліктің қандай түрлерінің қолданылуын анықтаңыз: a.Күнделікті өмірде - b.Саяхатқа шыққанда - c. Іс-сапарға барғанда - d. Жүк тасымалдауда - e.Жауабыңызды дәлелдеңіз. |
Көліктің қандай түрлерінің қолданылуын анықтайды. |
Дескриптор: - күнделікті өмірде көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді; -саяхатқа шыққанда көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді; -іс-сапарға барғанда көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді; -жүк тасымалдауда көліктің қай түрі қолданылатынын анықтайды және дәлелдейді.3 балл |
|
|
3 тапсырма. 1.Суретте бейнелеген элемент көлік инфра-кұрылымының қандай түріне жататынын анықтаңыз. 2.Осы көлік инфракұрылымының түрі Қазақстан экономикасының дамуында қандай маңызды рөл атқаратынына баға беріңіз. 3.Картадан суретте көрсетілген көлік инфрақұрылымын Қазақстанның қай қаласында орналасқанын анықтаңыз
|
Кейбір оқушылар Қазақстандағы көлік инфрақұрылымының маңызын түсінеді. |
Дескриптор: - суретте бейнелеген элемент көлік инфракұрылымының қандай түріне жатады анықтайды -Қазақстандағы көлік инфрақұрылымының маңызын түсіндіре алады; 1 балл -көлік инфракұрылымының Қазақстан бойынша орналасуын түсінеді.1 балл Жалпы: 2 балл |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Бағалау 5 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
|
Үйге тапсырма 1 мин. |
Сұрақтарға жауап беру |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















