Пәні: қазақ тілі
|
Тақырыбы: Көлік және жол белгілері |
Мектеп:№88А.Байтұрсынов жалпы орта мектебі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:А.Назарқұлова |
|||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
ТІА5. Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындау,оған жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтінді оқып түсінеді Сұрақтарға жауап бере алады. Өз пікірлерін білдіреді . Өз ойларын дәлелдермен жеткізеді. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
||||||||
|
Мәтінді тыңдайды, түсінеді, өз пікірлерін білдіреді. |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: |
||||||||
|
Ақпаратты анықтайтын сұрақтар қояды. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар кейбір оқушылар орындай алады: Өз ойларын дәлелдей алады. |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
Ақпараттарды анықтап дұрыс сұрақ қоя білуі. |
||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||||||
|
Электр,бағдаршам ,электрон. |
||||||||
|
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||
|
Автокөлік жүргізушілер,теміржол бағдаршамы,электрондық есептеу автомат жүйесі. |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||
|
Автомобильдердің адам өміріне пайдасы мен зияны жайлы не білесіз ? Жол ережелерін білудің қандай маңызы бар? |
||||||||
|
Не себепті .... деп ойлайсыз? |
||||||||
|
Не себепті автомобильдердің адам өміріне зияны бар деп ойлайсыз? |
||||||||
|
Ишара: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Көлік және көшеде жүру ережелерін біледі |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басы 6 мин |
«Тамаша тілегі» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Топқа бөлу. («Автомобиль суреттері бойынша») «Суреттеу стратегиясы » арқылы үй тапсырмасын пысықтау (Жол белгілері) |
Суреттер.карточкалар |
||||||
|
Ортасы: 3 мин 10мин 5мин 6мин |
Ширату жаттығулары: «Келісемін, келіспеймін» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу(«Қателескен бағдаршамдар») Суреттерге қарап ой қорыту. Дескриптор: |
Бағдаршам суреті |
||||||
|
1-тапсырма: Мәтінді тыңдайды. Ақпаратты анықтайтын «Кім? Қашан? Қайда? Қалай?» әдісі арқылы саралау сұрақтарын дайындайды. Дескриптор:
2
Зияны Оқушылар өз ойын дәлелдейді. Дескриптор:
3-тапсырма: «Мнемоника» әдісі бойынша оқушылар түрлі мектеп ережелерінің белгілерін құрастырады, екі тілде аудармасын жазады. Дескриптор:
|
Кеспе сұрақтар Кеспе қағаздар |
|||||||
|
Соңы 7мин 3мин |
4-тапсырма: «Топтастыру» әдісі арқылы көліктерді жіктеу Құрлық Ауа Су Дескриптор:
|
Көлік суреттері |
||||||
|
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар өздері түсінгенін, түсінбегенін (қызыл түсінбедім, сары жартылай түсіндім, жасыл түсіндім) стикерге жазып, бағдаршамға іледі. Үйге тапсырма: Қазақстанда шығатын көліктер туралы мәлімет жинап келу |
Бағдаршам суреті Стикер |
|||||||
|
Қосымша ақпарат : |
||||||||
|
Саралау –оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||||||
|
Үлгерімі төмен деңгейдегі оқушылар көлік түрлерін айта алады, оңай сұрақтарға жауап бере алады. Қабілеті жоғары оқушылар қиын сұрақтарға жауап бере алады, өз айларын айта алады. |
Мадақтау, марапаттау «Бағдаршам» әдісі арқылы |
Орыс тілі, ағылшын тілі |
||||||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлік және жол белгілері
Көлік және жол белгілері
Пәні: қазақ тілі
|
Тақырыбы: Көлік және жол белгілері |
Мектеп:№88А.Байтұрсынов жалпы орта мектебі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:А.Назарқұлова |
|||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
ТІА5. Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындау,оған жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтінді оқып түсінеді Сұрақтарға жауап бере алады. Өз пікірлерін білдіреді . Өз ойларын дәлелдермен жеткізеді. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
||||||||
|
Мәтінді тыңдайды, түсінеді, өз пікірлерін білдіреді. |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: |
||||||||
|
Ақпаратты анықтайтын сұрақтар қояды. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар кейбір оқушылар орындай алады: Өз ойларын дәлелдей алады. |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
Ақпараттарды анықтап дұрыс сұрақ қоя білуі. |
||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||||||
|
Электр,бағдаршам ,электрон. |
||||||||
|
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||
|
Автокөлік жүргізушілер,теміржол бағдаршамы,электрондық есептеу автомат жүйесі. |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||
|
Автомобильдердің адам өміріне пайдасы мен зияны жайлы не білесіз ? Жол ережелерін білудің қандай маңызы бар? |
||||||||
|
Не себепті .... деп ойлайсыз? |
||||||||
|
Не себепті автомобильдердің адам өміріне зияны бар деп ойлайсыз? |
||||||||
|
Ишара: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Көлік және көшеде жүру ережелерін біледі |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басы 6 мин |
«Тамаша тілегі» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Топқа бөлу. («Автомобиль суреттері бойынша») «Суреттеу стратегиясы » арқылы үй тапсырмасын пысықтау (Жол белгілері) |
Суреттер.карточкалар |
||||||
|
Ортасы: 3 мин 10мин 5мин 6мин |
Ширату жаттығулары: «Келісемін, келіспеймін» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу(«Қателескен бағдаршамдар») Суреттерге қарап ой қорыту. Дескриптор: |
Бағдаршам суреті |
||||||
|
1-тапсырма: Мәтінді тыңдайды. Ақпаратты анықтайтын «Кім? Қашан? Қайда? Қалай?» әдісі арқылы саралау сұрақтарын дайындайды. Дескриптор:
2
Зияны Оқушылар өз ойын дәлелдейді. Дескриптор:
3-тапсырма: «Мнемоника» әдісі бойынша оқушылар түрлі мектеп ережелерінің белгілерін құрастырады, екі тілде аудармасын жазады. Дескриптор:
|
Кеспе сұрақтар Кеспе қағаздар |
|||||||
|
Соңы 7мин 3мин |
4-тапсырма: «Топтастыру» әдісі арқылы көліктерді жіктеу Құрлық Ауа Су Дескриптор:
|
Көлік суреттері |
||||||
|
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар өздері түсінгенін, түсінбегенін (қызыл түсінбедім, сары жартылай түсіндім, жасыл түсіндім) стикерге жазып, бағдаршамға іледі. Үйге тапсырма: Қазақстанда шығатын көліктер туралы мәлімет жинап келу |
Бағдаршам суреті Стикер |
|||||||
|
Қосымша ақпарат : |
||||||||
|
Саралау –оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||||||
|
Үлгерімі төмен деңгейдегі оқушылар көлік түрлерін айта алады, оңай сұрақтарға жауап бере алады. Қабілеті жоғары оқушылар қиын сұрақтарға жауап бере алады, өз айларын айта алады. |
Мадақтау, марапаттау «Бағдаршам» әдісі арқылы |
Орыс тілі, ағылшын тілі |
||||||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













