Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Дизайн және технология
Пән: көркем еңбек Сынып: 6 |
Мектеп: Ақсу ауданы, «Мамания» орта мектебі
Мұғалімнің аты-жөні : Абдуалиев Сериккали Темиргалиевич |
||||
|
Күні: |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік құралдарының түрлері туралы жалпы мәлімет (Өздігінен ізденіс зерттеулері) |
||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
6.1.3.1. – Шығармашылық идеяларды іске асыру мақсатында ақпарат көздерін өз бетінше таңдап, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы) |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: көлік құралдарының түрлерімен танысады; Оқушылардың басым бөлігі: ақпарат көздерін қолданып, көлік құралдарымен танысады; Кейбір оқушылар: ақпарат көздерін өз бетінше таңдап, өз шығармашылық идеяларын қорғап, қолдана алады; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1. АКТ арқылы көлік құралдарының түрлерін зерттей алады; 2. көлік құралдарын, ақпарат көздерін қолданады; 3. ақпарат көздерін өз бетінше қолдану арқылы өз жұмыстарын қорғайды; |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: көлік түрлері, автомобиль көлігі, теміржол көлігі, өзен көлігі, теңіз көлігі, ұшақ Диaлогтер мен жaзу үшін қолдaнылaтын тіркестер:
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы арқылы оқушыларға түсіндіру |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, сызу, сурет |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Көлік құрау әдістері |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5мин
|
«Ауа-райы» әдісі арқылы психологиялық жағдай жасау;
Топқа бөлу «Суреттер» әдісі.
1-топ автомобиль
2-топ кеме
3-топ ұшақ
«Кинометафора» әдісі. Өскемендегі машина жасау зауыты туралы видеобейне көрсету. (ҰЖ)
ҚБ «Уәждеу» әдісі |
Суреттер
Қосымша №1 https://www.youtube.com/watch?v=OIWNnhAnn1k
|
|||
|
Сабақ ортасы 10мин
5мин
15мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Жұптық жұмыс «Бос орынды толтыр» әдісі
Дескриптор:
ҚБ «Өзін өзі бағалау» әдісі 2-тапсырма. «Сәйкестендіру» әдісі Дескриптор:
ҚБ «Бағдаршам» әдісі
3- тапсырма. Саралау тапсырмасы Топтық жұмыс «Жоба» әдісі. Әр топ құрама бөлшектер арқылы өз топ атауларына байланысты көліктің макетін құратсрыу. Жобаға қойылатын талаптар:
Дескрипторлар: -оқушылар құрама бөлшектермен жұмыс жүргізе алады; - макет жасай алады; -көліктердің пайдалану маңызын ажырата біледі;
ҚБ |
Кесте
Сәйкестік кестесі
|
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Рефлексия «Көңіл-күй таразысы» Сол жақта суретте - бұлыңғыр күн, бұлт, жаңбыр. Оң жақта күннің көзі, бұлтсыз аспан. Көңіл-күйдің «күнді» немесе «жауынды» болуына байланысты, таразы аяқтары күннің соңында солға немесе оңға ауытқиды. Бұл ретте, төменде, олар соған дейін ауытқыған секторда маятник, саны мен себебі белгіленеді.
|
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Саралау тапсырмасы топтық жұмыста оқушылардың жоба қорғау дағдысын қалыптастыру мақсатында «Жоба» әдісі арқылы жүргізілді. Оқушылардың құрама бөлшектерден көлік түрін құрастыру арқылы іскерлік дағыдылары дамиды. Оқушылардың барлығы макет жасау үлгісін ұсынады. Қабілетті оқушылар тапсырманы орындауда тың идеялар ұсынады, сыныптастарына көмектеседі. Қолдауды көбірек қажет ететін оқушыларға өзім қолдау көрсетемін. |
«Уәждеу» , «Өзін өзі бағалау», «Бағдаршам», дескриптор арқыл бағаланады. Рефлексия «Көңіл-күй таразысы»әдісі арқылы жүргізіледі. |
Тәжірибелік жұмысты орындау барысында қауіпсіздік ережесін сақтау, электр пешімен жұмыс жүргізу ережелерін қатаң ұстану. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлік құралдарының түрлері туралы жалпы мәлімет (Өздігінен ізденіс зерттеулері)
Көлік құралдарының түрлері туралы жалпы мәлімет (Өздігінен ізденіс зерттеулері)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Дизайн және технология
Пән: көркем еңбек Сынып: 6 |
Мектеп: Ақсу ауданы, «Мамания» орта мектебі
Мұғалімнің аты-жөні : Абдуалиев Сериккали Темиргалиевич |
||||
|
Күні: |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлік құралдарының түрлері туралы жалпы мәлімет (Өздігінен ізденіс зерттеулері) |
||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
6.1.3.1. – Шығармашылық идеяларды іске асыру мақсатында ақпарат көздерін өз бетінше таңдап, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы) |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: көлік құралдарының түрлерімен танысады; Оқушылардың басым бөлігі: ақпарат көздерін қолданып, көлік құралдарымен танысады; Кейбір оқушылар: ақпарат көздерін өз бетінше таңдап, өз шығармашылық идеяларын қорғап, қолдана алады; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1. АКТ арқылы көлік құралдарының түрлерін зерттей алады; 2. көлік құралдарын, ақпарат көздерін қолданады; 3. ақпарат көздерін өз бетінше қолдану арқылы өз жұмыстарын қорғайды; |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: көлік түрлері, автомобиль көлігі, теміржол көлігі, өзен көлігі, теңіз көлігі, ұшақ Диaлогтер мен жaзу үшін қолдaнылaтын тіркестер:
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы арқылы оқушыларға түсіндіру |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, сызу, сурет |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Көлік құрау әдістері |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5мин
|
«Ауа-райы» әдісі арқылы психологиялық жағдай жасау;
Топқа бөлу «Суреттер» әдісі.
1-топ автомобиль
2-топ кеме
3-топ ұшақ
«Кинометафора» әдісі. Өскемендегі машина жасау зауыты туралы видеобейне көрсету. (ҰЖ)
ҚБ «Уәждеу» әдісі |
Суреттер
Қосымша №1 https://www.youtube.com/watch?v=OIWNnhAnn1k
|
|||
|
Сабақ ортасы 10мин
5мин
15мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Жұптық жұмыс «Бос орынды толтыр» әдісі
Дескриптор:
ҚБ «Өзін өзі бағалау» әдісі 2-тапсырма. «Сәйкестендіру» әдісі Дескриптор:
ҚБ «Бағдаршам» әдісі
3- тапсырма. Саралау тапсырмасы Топтық жұмыс «Жоба» әдісі. Әр топ құрама бөлшектер арқылы өз топ атауларына байланысты көліктің макетін құратсрыу. Жобаға қойылатын талаптар:
Дескрипторлар: -оқушылар құрама бөлшектермен жұмыс жүргізе алады; - макет жасай алады; -көліктердің пайдалану маңызын ажырата біледі;
ҚБ |
Кесте
Сәйкестік кестесі
|
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Рефлексия «Көңіл-күй таразысы» Сол жақта суретте - бұлыңғыр күн, бұлт, жаңбыр. Оң жақта күннің көзі, бұлтсыз аспан. Көңіл-күйдің «күнді» немесе «жауынды» болуына байланысты, таразы аяқтары күннің соңында солға немесе оңға ауытқиды. Бұл ретте, төменде, олар соған дейін ауытқыған секторда маятник, саны мен себебі белгіленеді.
|
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Саралау тапсырмасы топтық жұмыста оқушылардың жоба қорғау дағдысын қалыптастыру мақсатында «Жоба» әдісі арқылы жүргізілді. Оқушылардың құрама бөлшектерден көлік түрін құрастыру арқылы іскерлік дағыдылары дамиды. Оқушылардың барлығы макет жасау үлгісін ұсынады. Қабілетті оқушылар тапсырманы орындауда тың идеялар ұсынады, сыныптастарына көмектеседі. Қолдауды көбірек қажет ететін оқушыларға өзім қолдау көрсетемін. |
«Уәждеу» , «Өзін өзі бағалау», «Бағдаршам», дескриптор арқыл бағаланады. Рефлексия «Көңіл-күй таразысы»әдісі арқылы жүргізіледі. |
Тәжірибелік жұмысты орындау барысында қауіпсіздік ережесін сақтау, электр пешімен жұмыс жүргізу ережелерін қатаң ұстану. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













