-
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Дизайн және технология
Мектеп: БҚО, Бәйтерек ауданы, Зеленов ЖОББМ
Мұғалімнің аты-жөні: Курманкулов Азилхан Темирханович
Сынып:6
Күні: 07.03.2025 ж
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Көлік құралдарының моделін дайындау. Нобай.Материалдарды іріктеу,таңдау
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
6.1.5.1Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау.
6.1.4.2 Материалдық шығынды анықтау(Сандық көрсеткіштер)
Сабақтың мақсаты
Барлығы:Көлік құралы үлгісі бөлшектерін ажыратып, негізгі заңдылықтарды сақтайды.
Көпшілігі:Тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, берілген көрнекілік арқылы нобай бөлшектерін сипаттай алады.
Кейбіреуі: Композицияның негізгі заңдылықтарын сақтау арқылы түрлі дизайнмен өз идеяларын іске асырып, көлік құралының үлгісін дайындайды.
Сабақ барысы
Сабақ
кезеңі
Педагог іс-әрекеті
Оқушы әрекеті
бағалау
Ресурстар
Ұйымда-стыру
Амандасу.Түгендеу.
Психологиялық ахуал тудыру
«Көңілкүй » смайлигі
Көлік түрлері бойынша 3 топқа бөлу
(1-топ мерседес, 2-топ бмв, 3-топ ауди )
«Сыныптастар» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіріледі.
Сұрақтар-
-
Материалдар түрлері? Темір, ағаш, пластмасса, қағаз, пвх, тб
-
Метериал қасиеттері? Жұмсақ, қатты, иілгіштік, сынғыш, тб
-
Кесу түрлері? 3түрі бар-түзу қиғаш көлденең
«Миға шабуыл»
Бейне ролик көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу және сабақ мақсатын айқындау
Сұрақтар-
-
Роликтен түсінгендерің?
-
Кандай көлік түрі құрастырылды?
-
Немен және қалай құрастырылды?
(Оқушылар арнайы дайындалған сұрақтар мен жауаптарды таңдап алады, сәйкесінше жұптасады.)
Өзін-өзі бағалау Заңдылықтарды сақтайды, дизайн бойынша тапсырма орындайды, нобайдың үлгісі арқылы жұмыс жасайды, материал шығынын анықтайды, жеке, топтық тапсырмаларды орындайды
оқулықмерседес, бмв, ауди суреттері
карточкалар
Жаңа білім
1-тапсырма Жеке жұмыс
Оқушылар жасалатын көлік бөліктерін берілген нұсқа арқылы материалға өлшеп салып, кеседі.
2-тапсырма «Эйлер шеңбері» әдісі ТЖ
Оқушылар топ бойынша көлік құралы бөліктерін құрастырады.
Саралау тапсырмалары
1 Қауіпсіздік ережесін сақтау, көлік бөліктерін ажырату
2 Бөліктерді ажыратып ретімен құрастыру, желімдеу
3 Көлік құралы үлгісін толық аяқтау сәндеу
3-тапсырма ТЖ
1- Топ. «Мозайка» әдісі
Тапсырма: Оқушылар көлік құралы бөліктерін құрастырады.
2-топ: «Аукцион»әдісі
Тапсырма: Көліктерді жылына қарай ажыратады
3-Топ:«Буклет» әдісі
Тақырыпқа байланысты қызықты мәлімет дайындайды
ҚБ: Оқушыларды смайликтер арқылы бағалаймын.
Дескриптор
-
ережені сақтайды, көлік бөліктерін ажыратады
-
қатысты жұмыс тәртібін біледі, салыстырады
-
жұмысын бағалайды, идеялар қосады
ҚБ: «Шапалақ» әдісі
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
ҚБ: «Шапалақ» әдісі
ҚБ: «Басбармақ» әдісі
суреттер
Көлік суреті
Бекіту
Рефлексия . «Плюс, минус ,қызықты» әдісі
Оқушы ой- пікірлері
Өзара бағалау
жазбаша
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлік құралы үлгісін дайындау. Нобай. Материалдарды іріктеу, таңдау.
Көлік құралы үлгісін дайындау. Нобай. Материалдарды іріктеу, таңдау.
-
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Дизайн және технология
Мектеп: БҚО, Бәйтерек ауданы, Зеленов ЖОББМ
Мұғалімнің аты-жөні: Курманкулов Азилхан Темирханович
Сынып:6
Күні: 07.03.2025 ж
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Көлік құралдарының моделін дайындау. Нобай.Материалдарды іріктеу,таңдау
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
6.1.5.1Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау.
6.1.4.2 Материалдық шығынды анықтау(Сандық көрсеткіштер)
Сабақтың мақсаты
Барлығы:Көлік құралы үлгісі бөлшектерін ажыратып, негізгі заңдылықтарды сақтайды.
Көпшілігі:Тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, берілген көрнекілік арқылы нобай бөлшектерін сипаттай алады.
Кейбіреуі: Композицияның негізгі заңдылықтарын сақтау арқылы түрлі дизайнмен өз идеяларын іске асырып, көлік құралының үлгісін дайындайды.
Сабақ барысы
Сабақ
кезеңі
Педагог іс-әрекеті
Оқушы әрекеті
бағалау
Ресурстар
Ұйымда-стыру
Амандасу.Түгендеу.
Психологиялық ахуал тудыру
«Көңілкүй » смайлигі
Көлік түрлері бойынша 3 топқа бөлу
(1-топ мерседес, 2-топ бмв, 3-топ ауди )
«Сыныптастар» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіріледі.
Сұрақтар-
-
Материалдар түрлері? Темір, ағаш, пластмасса, қағаз, пвх, тб
-
Метериал қасиеттері? Жұмсақ, қатты, иілгіштік, сынғыш, тб
-
Кесу түрлері? 3түрі бар-түзу қиғаш көлденең
«Миға шабуыл»
Бейне ролик көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу және сабақ мақсатын айқындау
Сұрақтар-
-
Роликтен түсінгендерің?
-
Кандай көлік түрі құрастырылды?
-
Немен және қалай құрастырылды?
(Оқушылар арнайы дайындалған сұрақтар мен жауаптарды таңдап алады, сәйкесінше жұптасады.)
Өзін-өзі бағалау Заңдылықтарды сақтайды, дизайн бойынша тапсырма орындайды, нобайдың үлгісі арқылы жұмыс жасайды, материал шығынын анықтайды, жеке, топтық тапсырмаларды орындайды
оқулықмерседес, бмв, ауди суреттері
карточкалар
Жаңа білім
1-тапсырма Жеке жұмыс
Оқушылар жасалатын көлік бөліктерін берілген нұсқа арқылы материалға өлшеп салып, кеседі.
2-тапсырма «Эйлер шеңбері» әдісі ТЖ
Оқушылар топ бойынша көлік құралы бөліктерін құрастырады.
Саралау тапсырмалары
1 Қауіпсіздік ережесін сақтау, көлік бөліктерін ажырату
2 Бөліктерді ажыратып ретімен құрастыру, желімдеу
3 Көлік құралы үлгісін толық аяқтау сәндеу
3-тапсырма ТЖ
1- Топ. «Мозайка» әдісі
Тапсырма: Оқушылар көлік құралы бөліктерін құрастырады.
2-топ: «Аукцион»әдісі
Тапсырма: Көліктерді жылына қарай ажыратады
3-Топ:«Буклет» әдісі
Тақырыпқа байланысты қызықты мәлімет дайындайды
ҚБ: Оқушыларды смайликтер арқылы бағалаймын.
Дескриптор
-
ережені сақтайды, көлік бөліктерін ажыратады
-
қатысты жұмыс тәртібін біледі, салыстырады
-
жұмысын бағалайды, идеялар қосады
ҚБ: «Шапалақ» әдісі
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
ҚБ: «Шапалақ» әдісі
ҚБ: «Басбармақ» әдісі
суреттер
Көлік суреті
Бекіту
Рефлексия . «Плюс, минус ,қызықты» әдісі
Оқушы ой- пікірлері
Өзара бағалау
жазбаша
-
шағым қалдыра аласыз













