|
Сабақ: «Көлік түрлері» |
Мектеп: Ембі қалалық №2 орта мектеп ММ |
||||
|
Күні: 13. 06. 2016 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Э. М. Курантаева |
||||
|
Сынып: 1 орыс |
Қатысқандар: 15 |
Қатыспағандар:1 |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
1.3.3.1 – өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату; 1.1.4.1 – Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну; 1.2.3.1 – Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау; 1.1.5.1 – Тыңдаған шағын мәтінді қаншалықты түсінгенін қимыл мен қысқа жауап арқылы білдіру және сұрақ қою 1.2.6.1 – Тыңдаған материал туралы өзінің пікірін білдіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдалған материал не туралы екенін түсінеді |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырата алады |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдаған материал туралы өзінің пікірін білдіріп, сұрақ қоя алады |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: Өлең мен мәтінді бір-бірінен айыра алады. Сұхбаттасын түсініп, түрлі тәсілмен әрекет жасай алады |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: автобус, пойыз, кеме, қайық, ұшақ, тікұшақ |
|||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Жүру, ұшу, жүзу. |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Қандай көлік түрлерін білеміз? Өрт сөндіруші, полиция, жедел жәрдем көліктерінің суреті көрсетіліп, бұл көліктер қашан пайдаланатыны сұралады Бұл көліктер болмаған кезде адам нені пайдаланды? |
|||||
|
Не себепті деп ойлайсыз? Алыс жерге бару үшін не себепті түйені пайдаланды? |
|||||
|
ишара:көліктер қозғалысын көрсетеді (сергіту сәті) |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Көлік,үй жануарлары |
||||
|
Жоспар: |
|||||
|
Жоспарланған уақыт: |
Жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар: |
|||
|
Басы: (7 минут) |
Топтастыру «Көліктер» «Тыңдау көру орындау» (сергіту сәті) |
Суреттер Инт. тақта, өлең |
|||
|
Ортасы: (3 минут) (12 минут) (8 минут) |
«Ұясына қондыр» |
аспан, су, жол бейнелері, тақта, магнит |
|||
|
«Бейнелі диктант» |
Мәтін, флипчарт, суреттер, желім |
||||
|
( 10минут) |
«Ротация» Автобус не істейді? Тікұшақ не істейді? Қандай көліктер жүзеді?Қандай көлік атаулары-мен таныстық? Тағы қандай көліктерді білесің? Бұрын қандай көліктер болды? |
Өрт сөндіруші, полиция, жедел жәрдем көліктерінің және піл, түйе, жылқы, есек, ит суреттері |
|||
|
Соңы: (5минут) |
«Гараж» |
Жәшік, суреттер |
|||
|
Қосымша ақпарат: |
|||||
|
Саралау – оқушыға мей-лінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сөзбен мадақтау, төмен дәрежелі сұрақ қою, ойлануға уақыт беру, қайта бағыттау сұрақ-тарын қою. Қабілетті оқушыға тап-сырманы қалай түрлен-діресіз? Сыни тұрғыдан ойлайтын сұрақ және жоғары дәрежелі сұрақ қою |
Бағалау – оқушы білімін тексе-руді қалай жоспарлайсыз? «Бағдаршам» (қызыл, сары, жасыл түсті жетондар) «қызыл» - жауап бере алмады; «сары» - мұғалімнің немесе сыныптасының көмегімен жауап берді; жасыл – өзі жауап берді
|
Пәнаралық байланыс: дүниетану, әдебиет, орыс тілі Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. (инт.тақтаны орынды қолдану Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Өмір қауіпсіздігін сақтау, бірін-бірі тыңдау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындал-ды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өт-ті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес бол-ды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспары-ма қандай өзгеріс енгіз-дім және неге? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе: (оқыту мен оқуға қатысты) 1: көрнекіліктердің тиімді пайдалануы 2: сөздердің мағынасын ашу Қандай екі нәрсе немесе тапсырма одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1: диалог құрғызу; 2: «Келісемін, келіспеймін» тапсырмасы Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Көлік түрлері"
|
Сабақ: «Көлік түрлері» |
Мектеп: Ембі қалалық №2 орта мектеп ММ |
||||
|
Күні: 13. 06. 2016 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Э. М. Курантаева |
||||
|
Сынып: 1 орыс |
Қатысқандар: 15 |
Қатыспағандар:1 |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
1.3.3.1 – өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату; 1.1.4.1 – Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну; 1.2.3.1 – Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау; 1.1.5.1 – Тыңдаған шағын мәтінді қаншалықты түсінгенін қимыл мен қысқа жауап арқылы білдіру және сұрақ қою 1.2.6.1 – Тыңдаған материал туралы өзінің пікірін білдіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдалған материал не туралы екенін түсінеді |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырата алады |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдаған материал туралы өзінің пікірін білдіріп, сұрақ қоя алады |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: Өлең мен мәтінді бір-бірінен айыра алады. Сұхбаттасын түсініп, түрлі тәсілмен әрекет жасай алады |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: автобус, пойыз, кеме, қайық, ұшақ, тікұшақ |
|||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Жүру, ұшу, жүзу. |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Қандай көлік түрлерін білеміз? Өрт сөндіруші, полиция, жедел жәрдем көліктерінің суреті көрсетіліп, бұл көліктер қашан пайдаланатыны сұралады Бұл көліктер болмаған кезде адам нені пайдаланды? |
|||||
|
Не себепті деп ойлайсыз? Алыс жерге бару үшін не себепті түйені пайдаланды? |
|||||
|
ишара:көліктер қозғалысын көрсетеді (сергіту сәті) |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Көлік,үй жануарлары |
||||
|
Жоспар: |
|||||
|
Жоспарланған уақыт: |
Жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар: |
|||
|
Басы: (7 минут) |
Топтастыру «Көліктер» «Тыңдау көру орындау» (сергіту сәті) |
Суреттер Инт. тақта, өлең |
|||
|
Ортасы: (3 минут) (12 минут) (8 минут) |
«Ұясына қондыр» |
аспан, су, жол бейнелері, тақта, магнит |
|||
|
«Бейнелі диктант» |
Мәтін, флипчарт, суреттер, желім |
||||
|
( 10минут) |
«Ротация» Автобус не істейді? Тікұшақ не істейді? Қандай көліктер жүзеді?Қандай көлік атаулары-мен таныстық? Тағы қандай көліктерді білесің? Бұрын қандай көліктер болды? |
Өрт сөндіруші, полиция, жедел жәрдем көліктерінің және піл, түйе, жылқы, есек, ит суреттері |
|||
|
Соңы: (5минут) |
«Гараж» |
Жәшік, суреттер |
|||
|
Қосымша ақпарат: |
|||||
|
Саралау – оқушыға мей-лінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сөзбен мадақтау, төмен дәрежелі сұрақ қою, ойлануға уақыт беру, қайта бағыттау сұрақ-тарын қою. Қабілетті оқушыға тап-сырманы қалай түрлен-діресіз? Сыни тұрғыдан ойлайтын сұрақ және жоғары дәрежелі сұрақ қою |
Бағалау – оқушы білімін тексе-руді қалай жоспарлайсыз? «Бағдаршам» (қызыл, сары, жасыл түсті жетондар) «қызыл» - жауап бере алмады; «сары» - мұғалімнің немесе сыныптасының көмегімен жауап берді; жасыл – өзі жауап берді
|
Пәнаралық байланыс: дүниетану, әдебиет, орыс тілі Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. (инт.тақтаны орынды қолдану Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Өмір қауіпсіздігін сақтау, бірін-бірі тыңдау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындал-ды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өт-ті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес бол-ды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспары-ма қандай өзгеріс енгіз-дім және неге? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе: (оқыту мен оқуға қатысты) 1: көрнекіліктердің тиімді пайдалануы 2: сөздердің мағынасын ашу Қандай екі нәрсе немесе тапсырма одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1: диалог құрғызу; 2: «Келісемін, келіспеймін» тапсырмасы Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |

шағым қалдыра аласыз













