|
САБАҚ: 5 |
Мектеп: «Ә.Байсалбаев атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен»кмм |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.02.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Матжанова Салтанат Максетовна |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлімнің атауы |
Көлік және жол белгілері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көлік түрлері |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.4.1 - тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. 5.4.4.3 -сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;Сын есімнің шырай түрлерін айтылымда, жазылым жұмысында қолданады.Көлік түрлерін сын есім шырайларымен салыстырады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Көптеген оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;Сын есімнің шырай түрлерін айтылымда, жазылым жұмысында қолданады.Көлік түрлерін сын есім шырайларымен салыстырады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;Сын есімнің шырай түрлерін айтылымда, жазылым жұмысында орынды қолданады.Көлік түрлерін сын есім шырайларымен салыстырады және шырай түрлерін қатыстырып креатив мәтін құрастырады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Өте жылдам,ең әдемі,тым үлкен, аса қауіпті, қауіпсіздеу, ыңғайлырақ, алыстау, жап-жақын т.с.с. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта жүзеге асырылатын құндылықтар |
Жауапкершілік,ынтымақтастық, құрмет. |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көліктердің, машина өндірісінің даму барысын көрсету үщін география пәнімен байланыстырылады |
||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушыларға берілетін тапсырмалар,көлік түрлерін салыстыру үшін презентация қолданылады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жолда жүру ережелерінің қашан пайда болғандығы туралы білді |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарла натын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөз дер |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 29 минут |
Шаттық шеңберін құру Сабақ тақырыбы,мақсаттарымен таныстырамын.(3 минут) Топқа бөліп( «Әуе көлігі», «су көлігі», «құрлық көлігі»), Көлік түрлері туралы мәлімет беремін (2 минут) Жұптық жұмыс «Артығын алып таста» (3 минут) Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» әдісі Жеке жұмыс «Салыстыру кестесі» (2-минут) Әртүрлі көліктерді салыстыру барысында сын есім шырайларын қолдана білуге жетелеймін
Қалыптастырушы бағалау «Үш шапалақ»
«Кім жылдам?» 1.Әлемдегі ең үлкен көлік? 2.Әлемдегі ең кішкентай көлік? 3.Әлемдегі ең сәнді және қымбат көлік? 4.Әлемдегі ең жылдам көлік? 5.Әлемдегі ең ұзын көлік? 6.Әлемдегі еі әдемі жол? 7.Әлемдегі ең ұзын метрополитен? 8.Әлемдегі ерекше су көлігі? 9.Әлемдегі ең жылдам ұшатын әуе көлігі? 10.Әлемдегі алып ұшақ? Топтық жұмыс (7минут) Жоғарыдағы мысалдарды басшылыққа ала отырып,сын есім шырайларының ережесін жасап шығыңдар Сын есімнің шырайлары – сын есімнің біртектес сапалық сынның бір-бірінен айырмашылығын анықтайтын категориясы.
Қалыптастырушы бағалау Күлдіргіштер арқылы Дескриптор 1.Сын есімдерді білді. 2.Сын есімнің шырай түрлерін ажыратты. 3.Шырай түрлерінің біріне ғана ереже құрастырды. 4.Шырай түрлерінің екеуіне де ереже құрастырды. 5.Сауатты жазды.
Сергіту сәті (2 минут) Жұптық жұмыс (7 минут) «Болашақтың көлігі» тақырыбында сын есімнің шырай түрлерін пайдалана отырып мәтін құрастырыңдар Дескриптор: 1.Мәтін құрастырды 2.Сын есімдерді пайдаланды 3.Сын есімнің шырай түрлерін қолданды. 4.Сауатты жазды
|
1-слайд 2-слайд 3,4-слайд 5-11 слайдтар
12- 13слайд
13-16 слайд
17-слайд
18-слайд
19-слайд
20-слайд
21-слайд
22-слайд
23-24слайд |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут
|
Оқушыларды бағалаймын.Оларға тапсырмаларды орындау барысында берілген жасыл,сары,қызыл түсті дөңгелектерді санаймын Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек.»
|
25-слайд |
|||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен
байланыс |
|||||||||||||||||||||||
|
Қосымша күлдіргіштермен де бағалаймын. |
Оқушылардың өзін-өзі бағалауына көбірек көңіл бөлемін |
АКТ-ны пайдаламын |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Сабақ өз мақсатына жетті деп ойлаймын.Оқушылар сабақ барысында сын есімнің шырай категориясы,оны қолдану ерекшеліктері туралы білді. Уақыт жеткілікті болды,жоспарланған тапсырмалардың бәрі орындалды. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: «Салыстыру кестесі» 2: «Болашақ көлігі» тапсырмасы Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Көлік түрлері" 5-сынып,қазақ тілі
|
САБАҚ: 5 |
Мектеп: «Ә.Байсалбаев атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен»кмм |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.02.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Матжанова Салтанат Максетовна |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлімнің атауы |
Көлік және жол белгілері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көлік түрлері |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.4.1 - тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. 5.4.4.3 -сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;Сын есімнің шырай түрлерін айтылымда, жазылым жұмысында қолданады.Көлік түрлерін сын есім шырайларымен салыстырады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Көптеген оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;Сын есімнің шырай түрлерін айтылымда, жазылым жұмысында қолданады.Көлік түрлерін сын есім шырайларымен салыстырады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;Сын есімнің шырай түрлерін айтылымда, жазылым жұмысында орынды қолданады.Көлік түрлерін сын есім шырайларымен салыстырады және шырай түрлерін қатыстырып креатив мәтін құрастырады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Өте жылдам,ең әдемі,тым үлкен, аса қауіпті, қауіпсіздеу, ыңғайлырақ, алыстау, жап-жақын т.с.с. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта жүзеге асырылатын құндылықтар |
Жауапкершілік,ынтымақтастық, құрмет. |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көліктердің, машина өндірісінің даму барысын көрсету үщін география пәнімен байланыстырылады |
||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушыларға берілетін тапсырмалар,көлік түрлерін салыстыру үшін презентация қолданылады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жолда жүру ережелерінің қашан пайда болғандығы туралы білді |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарла натын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөз дер |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 29 минут |
Шаттық шеңберін құру Сабақ тақырыбы,мақсаттарымен таныстырамын.(3 минут) Топқа бөліп( «Әуе көлігі», «су көлігі», «құрлық көлігі»), Көлік түрлері туралы мәлімет беремін (2 минут) Жұптық жұмыс «Артығын алып таста» (3 минут) Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» әдісі Жеке жұмыс «Салыстыру кестесі» (2-минут) Әртүрлі көліктерді салыстыру барысында сын есім шырайларын қолдана білуге жетелеймін
Қалыптастырушы бағалау «Үш шапалақ»
«Кім жылдам?» 1.Әлемдегі ең үлкен көлік? 2.Әлемдегі ең кішкентай көлік? 3.Әлемдегі ең сәнді және қымбат көлік? 4.Әлемдегі ең жылдам көлік? 5.Әлемдегі ең ұзын көлік? 6.Әлемдегі еі әдемі жол? 7.Әлемдегі ең ұзын метрополитен? 8.Әлемдегі ерекше су көлігі? 9.Әлемдегі ең жылдам ұшатын әуе көлігі? 10.Әлемдегі алып ұшақ? Топтық жұмыс (7минут) Жоғарыдағы мысалдарды басшылыққа ала отырып,сын есім шырайларының ережесін жасап шығыңдар Сын есімнің шырайлары – сын есімнің біртектес сапалық сынның бір-бірінен айырмашылығын анықтайтын категориясы.
Қалыптастырушы бағалау Күлдіргіштер арқылы Дескриптор 1.Сын есімдерді білді. 2.Сын есімнің шырай түрлерін ажыратты. 3.Шырай түрлерінің біріне ғана ереже құрастырды. 4.Шырай түрлерінің екеуіне де ереже құрастырды. 5.Сауатты жазды.
Сергіту сәті (2 минут) Жұптық жұмыс (7 минут) «Болашақтың көлігі» тақырыбында сын есімнің шырай түрлерін пайдалана отырып мәтін құрастырыңдар Дескриптор: 1.Мәтін құрастырды 2.Сын есімдерді пайдаланды 3.Сын есімнің шырай түрлерін қолданды. 4.Сауатты жазды
|
1-слайд 2-слайд 3,4-слайд 5-11 слайдтар
12- 13слайд
13-16 слайд
17-слайд
18-слайд
19-слайд
20-слайд
21-слайд
22-слайд
23-24слайд |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут
|
Оқушыларды бағалаймын.Оларға тапсырмаларды орындау барысында берілген жасыл,сары,қызыл түсті дөңгелектерді санаймын Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек.»
|
25-слайд |
|||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен
байланыс |
|||||||||||||||||||||||
|
Қосымша күлдіргіштермен де бағалаймын. |
Оқушылардың өзін-өзі бағалауына көбірек көңіл бөлемін |
АКТ-ны пайдаламын |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Сабақ өз мақсатына жетті деп ойлаймын.Оқушылар сабақ барысында сын есімнің шырай категориясы,оны қолдану ерекшеліктері туралы білді. Уақыт жеткілікті болды,жоспарланған тапсырмалардың бәрі орындалды. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: «Салыстыру кестесі» 2: «Болашақ көлігі» тапсырмасы Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



