Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Алматы қаласы, Алмалы
ауданы, №36 мектеп гимназия
қысқa мерзімді (сабақ)
жоспaры
Бөлім: 7
«Көлік және жол
белгілері»
Педагогтің
аты-жөні
Советбек
А.М.
Күні:
05.02.2024
Қатысушылар
саны:
Ерекше білімді қажет ететін
оқушы саны:
Қатыспағандар
саны:
Пәні:
қазақ
тілі
Сынып:
5«Б»
Сабақтың тақырыбы:
Көліктің пайда болу
тарихы
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
5.1.3.1 тыңдалған
мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты
анықтау;
5.3.5.1 оқылым және
тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып,
жинақы мәтін жазу.
Сабақтың
мақсаты:
Мәтін мазмұнын түсініп,
негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай
алады;
Оқылым және тыңдалым
материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы
мәтін жазады.
Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурс
Сабақтың
басы
10мин
10
мин
Ұйымдастыру
кезеңі.
Мұғалім оқушылармен
амандасады.
Сыныпты
түгендейді.
Психологиялық ахуал
орнатады
Өз есімдеріне
сипаттау үлгісін қосып
айтады.
Үй тапсырмасын
тексереді.
Өткен сабаққа
шолу
Жеткші
сұрақтар:
Өткен сабақта не
өттік?
Сын есім дегеніміз
не?
Қандай сұрақтарға
жауап береді?
Мысал
келтіреміз
Сын есім тұлғасына
қарай нешеге бөлінеді?
Негізгі сын есім
дегеніміз не?
Туынды сын есім
дегеніміз не?
Дара сын есім
дегеніміз не?
Күрделі сын есім
дегеніміз не?
Жаңа сабақты
түсіндіру.
Оқылым, айтылым
тапсырмасы
Мәтінді түсініп
оқыңдар. Өткен сабақтағы сұхбаттан бұл мәтіннің құрылымын да қандай
айырмашылық бар екеніне назар
аударыңдар.
1. Өздігінен жүретін
алғашқы көлікті кім ойлап
тапты?
2. Жанар май мен
жүретін алғашқы көлікті жасап шығарған
кім?
3. Қалай
ойлайсыңдар, көліктің адамзатқа зиянды жағы бар
ма?
4балл
Пән мұғалімімен
амандасады.
Психологиялық ахуал
құрады.
Үй тапсырмасын
көрсетеді.
Өткен сабақ бойынша жетекші
сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар ережені түсініп оқу
барысында тақырыпты
түсінеді.
Оқушылар мәтінді оқиды.
Төменде берілген сұрақтарға жауап
береді.
Ауызша кері байланыс
беру.
Жақсы!
Тамаша!
Жарайсың!
Керемет!
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша!
Ресурс
№1
Ресурс
№2
Сабақтың
ортасы
13мин
7мин
Жазылым
тапсырмасы
Мәтіннен сын
есімдерді тіркескен зат есімдерімен теріп жазып, мағыналық түрлерін
ажыратыңдар.
Үлгі: қысқа (сапалық
сын есім) мерзім.
Дескриптор:
1. Мәтінді түсініп
оқиды -1 балл
2. Мәтіннен зат
есіммен тіркескен сын есімдерді табады – 1
балл
2. Сапалық сын
есімдерді табады -1 балл
3. Қатыстық сын
есімдерді табады -1 балл
Жазылым
тапсырмасы
Суреттегі көліктердің
атауларын даму реті бойынша орналастырыңдар. Сын есімдерді
қатыстырып, оларға сипаттама
жазыңдар.
Дескриптор:
1. Суреттегі көліктердің
атауларын даму реті бойынша орналастырады -1
балл
2.Сын есімдерді қатыстырып,
оларға сипаттама жазады-1
балл
Оқушылар мәтінді оқып,
мәтіннен сын есімдерді тіркескен зат есімдерімен теріп жазып,
мағыналық түрлерін
ажыратады.
Оқушылар Суреттегі көліктердің
атауларын даму реті бойынша орналастырыңдар. Сын есімдерді
қатыстырып, оларға сипаттама
жазады.
«Бас
бармақ»
Тамаша! Бұл тапсырмадан нені
білдіңдер?
Ресурс
№3
Ресурс
№4
Сабақтың
аяқталуы.
5мин
Үй
тапсырмасы:Жеңіл көлік түрлеріне
сипаттама беріп, кестеге
жазыңдар.
Көлік
түрлері
Сипаттама
Сабақты
бекіту.
«SMS»
әдісі.
«SMS»
әдісіарқылы сабаққа кері байланыс
жасайды.
Бүгінгі сабақта қай
тапсырма қиындық келтірді?
Бұл тапсырманың
қиынға соғуына не себеп болды деп
ойлайсың?
Әр тапсырманы
орындуыңды саралай отырып өзіңді 1-10 балл аралығында
бағала.
Бәрекелді!
450 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз