«О. Бапышев атындағы №8 ЖББМ» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. «Компьютер және қауіпсіздік» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Молдиярова Гульнур |
|
|
Күні: 18.04.2024 |
|
|
|
Сынып: 5 «А,Б» |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
5.2. Ақпаратты цифрлық тасмалдағыштар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
Цифрлық тасмалдағыш құралдары жайлы не білетінімізді жазамыз,жатқа айтамыз |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды алдынғы қатарға отырғызу және өз ойын жеткізуге жағдай жасау. Ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру ( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
білу, түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|
Сабақ-тың басы
5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Жаңбыр» әдісі арқылы (сергіту және топқа біріктіру). |
Оқушылар оқушылар жаңбырдың іс-әрекетін қатар тұрып арқаларына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және «Арман» тобы «Мақсат» тобы болып екі топқа бөлінеді. |
|
Бұлыттың суретінен жасалған қиынды-лары |
|
Өткен сабақты пысықтау 5 мин
Сабақтың ортасы 10 мин
5минут
3 мин
|
«Миға шабуыл» әдісі Тапсырма 1 «ZipGrade» әдісі арқылы оқушылармен тест тапсырамыз Бұл әдіс оқушылардың сыни ойлау, шығармашылық қабілеттерін дамытады. «Есте сақтау» қабілеттерін дамытады.
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Компьютер ақпаратты өңдеуде 0 немесе 1 цифрлармен жұмыс істейді. Компьютердің көмегімен берілетін ақпарат 0 немесе 1 тізбегінен тұрады. Мұндай ақпарат цифрлық ақпарат деп аталады.
« Миға шабуыл » әдісі Тапсырма 2 Өткен тақырыптарды пысықтап берілген сұрақтарға жауабын табады.
Тапсырма 3 Топтық жұмыс Сергіту сәті
4-сұрақ Таяқты 12 бөлікке бөлу үшін, неше рет кесу керек? |
Тест тапсыруға жауап парақ беріледі вариянтарды жауап парағына белгілейді.
Берілген сұрақтарды топпен бірігіп талқылайды. Бір- бірінің пікірін ескереді. Дұрыс жауапты бір оқушы айтады. Қалған топтарда өз жауаптарын айтады дұрыстығына көз жеткізеді. ЕББҚ бар (көруінде кемістігі бар бала) оқушылармен еркін араласуға, ойын еркін білдіруге жағдай жасалады. Есту арқылы есте сақтау, пікір айту, зейінін шоғырландыру қабілеттері дамиды. Пікір айтқысы келсе ғана жауап береді. Мұғалім тарапынан талап етілмейді.
|
ZipGrade жауап парағы Көрсетілім Стикерлер Белсенді жауап берген оқушыларды мұғалім мадақтап отырады. «Ойың құнды», «Жарайсың!», «Керемет!» Белсенді жауап берген оқушыларды мұғалім мадақтап отырады. «Ойың құнды», «Жарайсың!», «Керемет!» |
Видео
|
|
7 мин |
«Пікірлер базары» әдісі ( топпен жұмыс)
|
|
Өзара бағалау жүреді |
|
|
3 мин |
«Біліміңді шыңда!» әдісі
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балдан қойып өзін-өзі бағалау жасайды. |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
Сабақтың соңы
4 мин |
Рефлексия
|
– шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек» – көңіл күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалай сезіндім? |
Бағалау:
Оқушылар бірін-бірі бағалайды
Мұғалімнің қорытынды бағасы.
|
|
|
3 мин |
Үй тапсырмасы
Ақпаратты цифрлық тасмалдағыштар |
Үй тапсырмасы 103 бет |
Дескриптор бойынша алған бағалары бойынша қорытындылаймын |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Компьютер және қауіпсіздік"
"Компьютер және қауіпсіздік"
«О. Бапышев атындағы №8 ЖББМ» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. «Компьютер және қауіпсіздік» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Молдиярова Гульнур |
|
|
Күні: 18.04.2024 |
|
|
|
Сынып: 5 «А,Б» |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
5.2. Ақпаратты цифрлық тасмалдағыштар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
Цифрлық тасмалдағыш құралдары жайлы не білетінімізді жазамыз,жатқа айтамыз |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды алдынғы қатарға отырғызу және өз ойын жеткізуге жағдай жасау. Ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру ( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
білу, түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|
Сабақ-тың басы
5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Жаңбыр» әдісі арқылы (сергіту және топқа біріктіру). |
Оқушылар оқушылар жаңбырдың іс-әрекетін қатар тұрып арқаларына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және «Арман» тобы «Мақсат» тобы болып екі топқа бөлінеді. |
|
Бұлыттың суретінен жасалған қиынды-лары |
|
Өткен сабақты пысықтау 5 мин
Сабақтың ортасы 10 мин
5минут
3 мин
|
«Миға шабуыл» әдісі Тапсырма 1 «ZipGrade» әдісі арқылы оқушылармен тест тапсырамыз Бұл әдіс оқушылардың сыни ойлау, шығармашылық қабілеттерін дамытады. «Есте сақтау» қабілеттерін дамытады.
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Компьютер ақпаратты өңдеуде 0 немесе 1 цифрлармен жұмыс істейді. Компьютердің көмегімен берілетін ақпарат 0 немесе 1 тізбегінен тұрады. Мұндай ақпарат цифрлық ақпарат деп аталады.
« Миға шабуыл » әдісі Тапсырма 2 Өткен тақырыптарды пысықтап берілген сұрақтарға жауабын табады.
Тапсырма 3 Топтық жұмыс Сергіту сәті
4-сұрақ Таяқты 12 бөлікке бөлу үшін, неше рет кесу керек? |
Тест тапсыруға жауап парақ беріледі вариянтарды жауап парағына белгілейді.
Берілген сұрақтарды топпен бірігіп талқылайды. Бір- бірінің пікірін ескереді. Дұрыс жауапты бір оқушы айтады. Қалған топтарда өз жауаптарын айтады дұрыстығына көз жеткізеді. ЕББҚ бар (көруінде кемістігі бар бала) оқушылармен еркін араласуға, ойын еркін білдіруге жағдай жасалады. Есту арқылы есте сақтау, пікір айту, зейінін шоғырландыру қабілеттері дамиды. Пікір айтқысы келсе ғана жауап береді. Мұғалім тарапынан талап етілмейді.
|
ZipGrade жауап парағы Көрсетілім Стикерлер Белсенді жауап берген оқушыларды мұғалім мадақтап отырады. «Ойың құнды», «Жарайсың!», «Керемет!» Белсенді жауап берген оқушыларды мұғалім мадақтап отырады. «Ойың құнды», «Жарайсың!», «Керемет!» |
Видео
|
|
7 мин |
«Пікірлер базары» әдісі ( топпен жұмыс)
|
|
Өзара бағалау жүреді |
|
|
3 мин |
«Біліміңді шыңда!» әдісі
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балдан қойып өзін-өзі бағалау жасайды. |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
Сабақтың соңы
4 мин |
Рефлексия
|
– шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек» – көңіл күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалай сезіндім? |
Бағалау:
Оқушылар бірін-бірі бағалайды
Мұғалімнің қорытынды бағасы.
|
|
|
3 мин |
Үй тапсырмасы
Ақпаратты цифрлық тасмалдағыштар |
Үй тапсырмасы 103 бет |
Дескриптор бойынша алған бағалары бойынша қорытындылаймын |
|
шағым қалдыра аласыз
























