|
Мектеп: Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.09.2024 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып |
9Б |
|||||||||||||||||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютер конфигурациясы |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин Үй тапсырмасы 5 мин |
Сәлемдесу Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу. «Сені көргеніме қуаныштымын...!» әдісі Оқушылар өздерінің қасында отырған оқушының жақсы жақтарын айту. Рандомус платформасы арқылы 3 топқа бөлу Өткен тақырып бойынша кроссворд шешу. Флейм Флуд Смайлдар Форум Чат «Миға шабуыл» әдісі Мақсаты: Қандай да болмасын ақпарат (мәлімет, проблема, сұрақ) туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша ой салу. Бағыттаушы сұрақтар: Компьютердің конфигурациясы дегеніміз не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Сәлемдеседі Әр бала қасындағы оқушының жақсы жақтарын айтады. Топқа бөлінеді
Оқушылар сұрақтарға жауап іздеп,кроссвордты шешеді.
Дескриптор: Желідегі ұғымдар атауын таңдайды –1 б. Этикен ережелерін біледі -1б
Оқушылар ойларын айтады |
«Сызғыш» өзін –өзі бағалау ҚБ: фигуралар ФБ – 2 балл |
Kundelik.kz Слайд 1
http://puzzlecup.com/?guess=3D65C2B26FDB1D55
Слайд 2
????
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4 мин 10 мин 15 мин |
«Инсерт» әдісі Оқу және жазба арқылы сыни тұрғыдан ойлауды дамыту әдісі, мәтінмен, жаңа ақпаратпен жұмыс жасағанда қолданылады. Оқушылар тақырыпты арнайы белгішелермен белгілеп оқиды:
V
— Мен бұл ақпаратты білемін;
Мұғалім түсінбегенін, қосымша түсіндіреді.
1-тапсырма Топпен жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі. Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді (Бірік) және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды (Бөліс).
1 топ: Компьютер конфигурациясы және оны таңдау 2 топ Компьютердің ішкі құрылғылары 3 топ Компьютердің сыртқы құрылғылары
2 тапсырма
Жеке жұмыс. Кестені толтыр.
|
Оқушылар тақырыпты арнайы белгішелермен белгілеп оқып,кестені толтырып, анықтамаларды жазып алады
Оқушылар тапсырманы топпен бірігіп орындайды, талдап, түсіндіреді. Дескриптор: Компьютер конфигурациясын таңдауды біледі – 1б Компьютердің ішкі құрылғыларын атап,көрсете алады- 1б Компьютердің сыртқы құрылғылары жайлы түсіндіреді- 1 балл
Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды Дескриптор: Компьютер құрылғарының атауын жазады -1 б Құрылғылардың атқару қызметін анықтайды -1б Кестені толтырады -1 б |
ҚБ: фигуралар ФБ: 3 балл
ҚБ: фигуралар
ФБ: 3 балл
|
Оқулық Инсерт кестесі Слайд 3
Оқулық дәптер
Компьютер Оқулық үлестірме материал
|
||||||||||||||||
|
Соңы 8 мин
|
«Ретке келтір » тапсырмасымен сабақты бекіту
Оқушы рефлексиясы «Бағамдау нысанын» толтыру
Аты-жөні: ________________
Бағалау. Үйге тапсырма: Оқулық 26 бет, үй тапсырмасы,зерттеу жүргіз |
Берілген сөйлемдерді ретке келтіріп,анықтамасын оқиды
Оқушылар сабаққа кері байланыс береді
Үй тапсырмасын жазып алады. |
Дескриптор балдарын жинақтап,журналға қояды |
https://learningapps.org/display?v=pr0dq4nzk24
Үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютер конфигурациясы
Компьютер конфигурациясы
|
Мектеп: Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.09.2024 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып |
9Б |
|||||||||||||||||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютер конфигурациясы |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин Үй тапсырмасы 5 мин |
Сәлемдесу Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу. «Сені көргеніме қуаныштымын...!» әдісі Оқушылар өздерінің қасында отырған оқушының жақсы жақтарын айту. Рандомус платформасы арқылы 3 топқа бөлу Өткен тақырып бойынша кроссворд шешу. Флейм Флуд Смайлдар Форум Чат «Миға шабуыл» әдісі Мақсаты: Қандай да болмасын ақпарат (мәлімет, проблема, сұрақ) туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша ой салу. Бағыттаушы сұрақтар: Компьютердің конфигурациясы дегеніміз не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Сәлемдеседі Әр бала қасындағы оқушының жақсы жақтарын айтады. Топқа бөлінеді
Оқушылар сұрақтарға жауап іздеп,кроссвордты шешеді.
Дескриптор: Желідегі ұғымдар атауын таңдайды –1 б. Этикен ережелерін біледі -1б
Оқушылар ойларын айтады |
«Сызғыш» өзін –өзі бағалау ҚБ: фигуралар ФБ – 2 балл |
Kundelik.kz Слайд 1
http://puzzlecup.com/?guess=3D65C2B26FDB1D55
Слайд 2
????
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4 мин 10 мин 15 мин |
«Инсерт» әдісі Оқу және жазба арқылы сыни тұрғыдан ойлауды дамыту әдісі, мәтінмен, жаңа ақпаратпен жұмыс жасағанда қолданылады. Оқушылар тақырыпты арнайы белгішелермен белгілеп оқиды:
V
— Мен бұл ақпаратты білемін;
Мұғалім түсінбегенін, қосымша түсіндіреді.
1-тапсырма Топпен жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі. Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді (Бірік) және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды (Бөліс).
1 топ: Компьютер конфигурациясы және оны таңдау 2 топ Компьютердің ішкі құрылғылары 3 топ Компьютердің сыртқы құрылғылары
2 тапсырма
Жеке жұмыс. Кестені толтыр.
|
Оқушылар тақырыпты арнайы белгішелермен белгілеп оқып,кестені толтырып, анықтамаларды жазып алады
Оқушылар тапсырманы топпен бірігіп орындайды, талдап, түсіндіреді. Дескриптор: Компьютер конфигурациясын таңдауды біледі – 1б Компьютердің ішкі құрылғыларын атап,көрсете алады- 1б Компьютердің сыртқы құрылғылары жайлы түсіндіреді- 1 балл
Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды Дескриптор: Компьютер құрылғарының атауын жазады -1 б Құрылғылардың атқару қызметін анықтайды -1б Кестені толтырады -1 б |
ҚБ: фигуралар ФБ: 3 балл
ҚБ: фигуралар
ФБ: 3 балл
|
Оқулық Инсерт кестесі Слайд 3
Оқулық дәптер
Компьютер Оқулық үлестірме материал
|
||||||||||||||||
|
Соңы 8 мин
|
«Ретке келтір » тапсырмасымен сабақты бекіту
Оқушы рефлексиясы «Бағамдау нысанын» толтыру
Аты-жөні: ________________
Бағалау. Үйге тапсырма: Оқулық 26 бет, үй тапсырмасы,зерттеу жүргіз |
Берілген сөйлемдерді ретке келтіріп,анықтамасын оқиды
Оқушылар сабаққа кері байланыс береді
Үй тапсырмасын жазып алады. |
Дескриптор балдарын жинақтап,журналға қояды |
https://learningapps.org/display?v=pr0dq4nzk24
Үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
«Бағамдау нысаны»
Аты-жөні: ________________
1. Бүгінгі сабақта Сізге бәрінен де не
ұнады?
2. Бүгінгі сабақта Сіз түсінбеген мәселелер
болды
ма?
3. Өзіңіздің қосатын ой-пікіріңіз бар
ма?
шағым қалдыра аласыз














