|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джаксибаева Нурбиби Бекмуратовна |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.4.2 -«компьютер-ми» интерфейс технологиясының ерекшеліктерін зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ:
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Компютер және ми» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. «Менен бір мотивациялық сөз» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады |
.«Компютер және ми » суреті бойынша топтарға бірігеді. «Менен бір мотивациялық сөз» тәсілі арқылы көңілді орта қалыптастырамыз |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы Оқушылардан «Серпілген сауал» арқылы өткен тақырып бойынша жауап алады
«Стоп кадр» тәсілі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Серпілген сауал» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Стоп кадр» тәсілі арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Ми және компью тер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ (жұптық) «Нейрокомпьютерлік интерфейс» 2-топ (жұптық) «Ми мен компьютер арасындағы ақпарат алмасу жүйесі» 3-топ «Компьютерлік интерфейс проблемасы» туралы таныстырылым жасауды ұсынады «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады Ми және компютер |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жаттығу жұмыстарын орындайды. Оқушылар жұмыс барысында оқулықпен қатар әлеуметтік желі ресурстарын қолдана алады. Суреттер мен кестелерді, пайдалана отырып тұжырымдамалық карта, тірек сызба түрінде қорғайды. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көреді |
Кері байланыс: « Сэндгвич» әдісі арқылы беріледі |
А4, А3 форматтар, компьютер, ғаламтор желісі, стикерлер, түрлі түсті қағаздармаркерлер Ми және компютер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
1-тапсырма Тұжырымның «шындық», «жалған» екенін анықтаңдар.
2-тапсырма. «Сөйлемді толықтыр!» тәсілі Нейрокомпьютерлік интерфейс (НКИ) (сондай - ақ тікелей нейрондық интерфейс, ми интерфейсі, "ми-компьютер" интерфейсі) - ми арасындағы үшін құрылған жүйе..........Бір бағыттағы интерфейстерде сыртқы құрылғылар сигналдарды қабылдай алады немесе оған сигналдар жіберу (мысалы, көздің торын электрондық имплантатпен қалпына келтіру). Екі бағытталған интерфейстер ми мен сыртқы құрылғыларды алмасуға мүмкіндік береді.............................. екі бағытта да. Нейрокомпьютерлік интерфейстің негізінде әдіс жиі қолданылады................................................ Тірек сөздер: ақпарат алмасу, биологиялық кері байланыс, ақпарат, ми, электрондық құрылғы (мысалы, компьютер). 3-тапсырма «Сұрақ бізден жауап сізден» тәсілі 1.Нейрокомпьютерлік интерфейс дегеніміз не? (Нейрокомпьютерлік интерфейс-ми мен электрондық құрылғы, мысалы, компьютер арасында ақпарат алмасу үшін құрылған жүйе) 2.Грек тілінен аударылған Электроэнцефалография (мидың электрлік бейнесі) 3. Нейрокомпьютерлік интерфейс алғаш рет қандай адамдар үшін жасалынды? (мүгедектер, сал ауруына шалдыққан адамдар)) 4.Электродтардың көмегімен ми ақпаратын оқу қандай ғасырда басталды? (19 ғасырдың соңында) 5. Бірінші жасанды чип қайда елде жасалды? (Оңтүстік Калифорния штатында) |
Тұжырымның «шындық», немесе «жалған» екенін анықтайды. Қажетті сөздерді тауып, сөйлемді дұрыс толықтырады. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді; |
Дескриптор: тұжырымның «шындық», немесе «жалған» екенін анықтайды; Жалпы балл-5 Дескриптор: қажетті сөздерді тауып, сөйлемді дұрыс толықтырады; Жалпы балл -2
Дескриптор : берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді; Жалпы балл-3
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 4 мин |
Кері байланыс «СМС» тәсілі
арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
«СМС» тәсілі
арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «СМС» тәсілі арқылы |
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 27 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі
Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джаксибаева Нурбиби Бекмуратовна |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Компьютер мен ми арасындағы ақпарат алмасу жүйесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.4.2 -«компьютер-ми» интерфейс технологиясының ерекшеліктерін зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ:
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Компютер және ми» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. «Менен бір мотивациялық сөз» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады |
.«Компютер және ми » суреті бойынша топтарға бірігеді. «Менен бір мотивациялық сөз» тәсілі арқылы көңілді орта қалыптастырамыз |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы Оқушылардан «Серпілген сауал» арқылы өткен тақырып бойынша жауап алады
«Стоп кадр» тәсілі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Серпілген сауал» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Стоп кадр» тәсілі арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Ми және компью тер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ (жұптық) «Нейрокомпьютерлік интерфейс» 2-топ (жұптық) «Ми мен компьютер арасындағы ақпарат алмасу жүйесі» 3-топ «Компьютерлік интерфейс проблемасы» туралы таныстырылым жасауды ұсынады «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады Ми және компютер |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жаттығу жұмыстарын орындайды. Оқушылар жұмыс барысында оқулықпен қатар әлеуметтік желі ресурстарын қолдана алады. Суреттер мен кестелерді, пайдалана отырып тұжырымдамалық карта, тірек сызба түрінде қорғайды. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көреді |
Кері байланыс: « Сэндгвич» әдісі арқылы беріледі |
А4, А3 форматтар, компьютер, ғаламтор желісі, стикерлер, түрлі түсті қағаздармаркерлер Ми және компютер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
1-тапсырма Тұжырымның «шындық», «жалған» екенін анықтаңдар.
2-тапсырма. «Сөйлемді толықтыр!» тәсілі Нейрокомпьютерлік интерфейс (НКИ) (сондай - ақ тікелей нейрондық интерфейс, ми интерфейсі, "ми-компьютер" интерфейсі) - ми арасындағы үшін құрылған жүйе..........Бір бағыттағы интерфейстерде сыртқы құрылғылар сигналдарды қабылдай алады немесе оған сигналдар жіберу (мысалы, көздің торын электрондық имплантатпен қалпына келтіру). Екі бағытталған интерфейстер ми мен сыртқы құрылғыларды алмасуға мүмкіндік береді.............................. екі бағытта да. Нейрокомпьютерлік интерфейстің негізінде әдіс жиі қолданылады................................................ Тірек сөздер: ақпарат алмасу, биологиялық кері байланыс, ақпарат, ми, электрондық құрылғы (мысалы, компьютер). 3-тапсырма «Сұрақ бізден жауап сізден» тәсілі 1.Нейрокомпьютерлік интерфейс дегеніміз не? (Нейрокомпьютерлік интерфейс-ми мен электрондық құрылғы, мысалы, компьютер арасында ақпарат алмасу үшін құрылған жүйе) 2.Грек тілінен аударылған Электроэнцефалография (мидың электрлік бейнесі) 3. Нейрокомпьютерлік интерфейс алғаш рет қандай адамдар үшін жасалынды? (мүгедектер, сал ауруына шалдыққан адамдар)) 4.Электродтардың көмегімен ми ақпаратын оқу қандай ғасырда басталды? (19 ғасырдың соңында) 5. Бірінші жасанды чип қайда елде жасалды? (Оңтүстік Калифорния штатында) |
Тұжырымның «шындық», немесе «жалған» екенін анықтайды. Қажетті сөздерді тауып, сөйлемді дұрыс толықтырады. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді; |
Дескриптор: тұжырымның «шындық», немесе «жалған» екенін анықтайды; Жалпы балл-5 Дескриптор: қажетті сөздерді тауып, сөйлемді дұрыс толықтырады; Жалпы балл -2
Дескриптор : берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді; Жалпы балл-3
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 4 мин |
Кері байланыс «СМС» тәсілі
арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
«СМС» тәсілі
арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «СМС» тәсілі арқылы |
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 27 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














