Бакитова Индира Ерниязовна Пән:Информатика
Казталов ауданы, «Ғ.Қараш атындағы МГ» Тренер: Мулдашева А.А
«ИНФОРМАТИКА САБАҒЫ: ПОЗИТИВТІ ЭМОЦИОНАЛДЫ ӨЗАРА ӘРЕКЕТТЕСУДІ ҚҰРУ ТӘЖІРИБЕЛЕРІ» курсы бойынша «Компьютер қалай жұмыс істейді» сабақ жоспары
|
ББҰА |
Ғ.Қараш атындағы мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бакитова Индира Ерниязовна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер қалай жұмыс істейді? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
І.Ұйымдастыру бөлімі -сәлемдесу - түгендеу - сабаққа назарын аудару - cурет қиындылары арқылы 3 топқа бөлу ІІ. Өткен тақырыпты бекіту «Lumio» платформасы арқылы тест сұрақтарына жауап береді
|
Оқушылар мұғаліммен амандасып, сабаққа кіріседі
Суреттерді құрастыра отырып топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің бағалауы: Жарайсыздар! Керемет
|
Слайд
Қима қағаздар
https://www.lumioclass.com/link/625085
Платформа |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жаңа материалды игеру «Компьютер қалай жұмыс істейді»
Сабақтың мақсаты мен бүгінгі сабақтың табыс критерийімен таныстырамын.
«Оқып ал» әдісі Оқулықпен жұмыс Оқушылар оқулықтағы тақырыпты өздері оқып, түсініп талқылайды
«Суреттер сөйлейді» әдісі -Компьютердің негізгі және қосымша құралдарын ажыратып айта аласыз ба? -Құрылғының қызметтерін айтып көріңіз? -Компьютер негізгі құрылғыларының бір-бірімен өзара әрекеттесуін түсіндіріңіз
Сергіту сәті
|
Бүгінгі күннің жадын жазып, тақырыпты жазып алады.
Тақырыпты оқып танысады және топпен талқылап, мұғалімге жеткізеді.
1 топ- Енгізу құрылғылары 2 топ- Шығару құрылғылары 3 топ- Ішкі және сыртқы жады
№1 тапсырма Топтық жұмыс Жүйелік блокта орналасқан ішкі құрылғылардың орналасуына қарап (4 сурет) олардың атауларын анықтаңдар. Осы деректерді пайдаланып, 2- кестені толтырыңдар
№2 тапсырма Жеке жұмыс Анаграмма (жасырылған сөздерді тауып, кез-келген 2 құрылғылардың қызметін дәптеріңе жаз Ноутбуктен qazmath.net платформасымен жұмыс
Тапсырма.
Сергіту сәтін жасайды
|
/Қолпаштау, мадақтау\
« Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтық жұмысты бағалау
|
Сурет Слайд
Оқулық Ресурстар
Ресурс Оқулық Сурет қиындылары Флипчарт
https://qazmath.net/nis-catalog/fillword/
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут
|
Бекіту «Wordwall» платформасындағы «Фортуна» сұрақтар(қима қағаздар тарату) 1.ДК қандай құрылғылардан тұрады? 2.Жүйелік блоктың қызметі қандай? 3.Компьютер порттары не үшін қолданылады? 4.Процессор не үшін керек деп ойлайсыз?
Үйге тапсырма Оқулықтағы 31 беттегі сызбаны толтыру
Қорытынды «Данышпан үкі» кері байланысы
Бағалау
Дескриптор балдары мен сабаққа қатысын ескере отырып мұғалім қорытынды бағалау жүргізеді |
Оқушылар платформа арқылы сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасы дәптерге жазып алады
Рефлексия
|
|
https://wordwall.net/resource/39097595
Оқулық Слайд
Бағалау парақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Компьютер қалай жұмыс істейді?" (6 сынып)
"Компьютер қалай жұмыс істейді?" (6 сынып)
Бакитова Индира Ерниязовна Пән:Информатика
Казталов ауданы, «Ғ.Қараш атындағы МГ» Тренер: Мулдашева А.А
«ИНФОРМАТИКА САБАҒЫ: ПОЗИТИВТІ ЭМОЦИОНАЛДЫ ӨЗАРА ӘРЕКЕТТЕСУДІ ҚҰРУ ТӘЖІРИБЕЛЕРІ» курсы бойынша «Компьютер қалай жұмыс істейді» сабақ жоспары
|
ББҰА |
Ғ.Қараш атындағы мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бакитова Индира Ерниязовна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер қалай жұмыс істейді? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
І.Ұйымдастыру бөлімі -сәлемдесу - түгендеу - сабаққа назарын аудару - cурет қиындылары арқылы 3 топқа бөлу ІІ. Өткен тақырыпты бекіту «Lumio» платформасы арқылы тест сұрақтарына жауап береді
|
Оқушылар мұғаліммен амандасып, сабаққа кіріседі
Суреттерді құрастыра отырып топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің бағалауы: Жарайсыздар! Керемет
|
Слайд
Қима қағаздар
https://www.lumioclass.com/link/625085
Платформа |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жаңа материалды игеру «Компьютер қалай жұмыс істейді»
Сабақтың мақсаты мен бүгінгі сабақтың табыс критерийімен таныстырамын.
«Оқып ал» әдісі Оқулықпен жұмыс Оқушылар оқулықтағы тақырыпты өздері оқып, түсініп талқылайды
«Суреттер сөйлейді» әдісі -Компьютердің негізгі және қосымша құралдарын ажыратып айта аласыз ба? -Құрылғының қызметтерін айтып көріңіз? -Компьютер негізгі құрылғыларының бір-бірімен өзара әрекеттесуін түсіндіріңіз
Сергіту сәті
|
Бүгінгі күннің жадын жазып, тақырыпты жазып алады.
Тақырыпты оқып танысады және топпен талқылап, мұғалімге жеткізеді.
1 топ- Енгізу құрылғылары 2 топ- Шығару құрылғылары 3 топ- Ішкі және сыртқы жады
№1 тапсырма Топтық жұмыс Жүйелік блокта орналасқан ішкі құрылғылардың орналасуына қарап (4 сурет) олардың атауларын анықтаңдар. Осы деректерді пайдаланып, 2- кестені толтырыңдар
№2 тапсырма Жеке жұмыс Анаграмма (жасырылған сөздерді тауып, кез-келген 2 құрылғылардың қызметін дәптеріңе жаз Ноутбуктен qazmath.net платформасымен жұмыс
Тапсырма.
Сергіту сәтін жасайды
|
/Қолпаштау, мадақтау\
« Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтық жұмысты бағалау
|
Сурет Слайд
Оқулық Ресурстар
Ресурс Оқулық Сурет қиындылары Флипчарт
https://qazmath.net/nis-catalog/fillword/
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут
|
Бекіту «Wordwall» платформасындағы «Фортуна» сұрақтар(қима қағаздар тарату) 1.ДК қандай құрылғылардан тұрады? 2.Жүйелік блоктың қызметі қандай? 3.Компьютер порттары не үшін қолданылады? 4.Процессор не үшін керек деп ойлайсыз?
Үйге тапсырма Оқулықтағы 31 беттегі сызбаны толтыру
Қорытынды «Данышпан үкі» кері байланысы
Бағалау
Дескриптор балдары мен сабаққа қатысын ескере отырып мұғалім қорытынды бағалау жүргізеді |
Оқушылар платформа арқылы сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасы дәптерге жазып алады
Рефлексия
|
|
https://wordwall.net/resource/39097595
Оқулық Слайд
Бағалау парақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















