|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер қалай жұмыс істейді? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютер құрамдас бөлектерін атайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Компьютер жұмысының алгоритмін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Компьютер құрамдас бөліктерінің атқаратын қызметінің маңыздылығын түсіндіреді. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Kahoot арқылы жаңа тақырыпты еске түсіру 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа презентация арқылы шолу. “Кел ойланайық” Компьютер жұмысының алгоритмі жазу Компьютер жұмысының алгоритмі 1.жадқа енгізу құрылғысының көмегімен бағдарлама енгізіледі. 2.Команда жадыдан оқылады және процессор орындайды. 3.Содан кейін екінші команда, үшінші және т. б. Командалар орындалады. 4.Бағдарламаны орындау нәтижелері компьютердің сыртқы құрылғысына шығарылады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Жеке жұмыс. 1-тапсырма «Мюнстерберг» әдісі бойынша компьютердің құрылғыларын анықтайды АПРНПРОЦЕССОРЕГВСЖЕДЕЛЖАДУКШПОЕОАНАЛЫҚТАҚШААПРОЛЩГШҚАТҚЫЛДИСКЛЕДДЖБЕЙНЕАДАПТЕРДЖЖЙЦДЫБЫСТЫҚАДАПТЕРСЫБНГШЩЖЕЛІЛІКАДАПТЕРФЫВАҚОРЕКТЕНДІРУБЛОГЫЩОЕЧДЕ 7- 8сөз /3 балл/ 4-6 сөз /2 балл/ 3-тен аз /1 балл/ Дескриптор: 1.Әріпті мәтінмен жұмыс істей алады 2.Тақырыпқа байланысты сөзді табады 3.Бөліктерінің атқаратын қызметтерін біледі. Бағалау: жетон / 3 балл/
|
1-тапсырманы орындайды Бағалау орында |
Жетон 3 балл |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» әдісі
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.4, тақырып бойынша тест сұрақтарды дайындау /5 сұрақ/ |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютер қалай жұмыс жасайды
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер қалай жұмыс істейді? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютер құрамдас бөлектерін атайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Компьютер жұмысының алгоритмін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Компьютер құрамдас бөліктерінің атқаратын қызметінің маңыздылығын түсіндіреді. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Kahoot арқылы жаңа тақырыпты еске түсіру 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа презентация арқылы шолу. “Кел ойланайық” Компьютер жұмысының алгоритмі жазу Компьютер жұмысының алгоритмі 1.жадқа енгізу құрылғысының көмегімен бағдарлама енгізіледі. 2.Команда жадыдан оқылады және процессор орындайды. 3.Содан кейін екінші команда, үшінші және т. б. Командалар орындалады. 4.Бағдарламаны орындау нәтижелері компьютердің сыртқы құрылғысына шығарылады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Жеке жұмыс. 1-тапсырма «Мюнстерберг» әдісі бойынша компьютердің құрылғыларын анықтайды АПРНПРОЦЕССОРЕГВСЖЕДЕЛЖАДУКШПОЕОАНАЛЫҚТАҚШААПРОЛЩГШҚАТҚЫЛДИСКЛЕДДЖБЕЙНЕАДАПТЕРДЖЖЙЦДЫБЫСТЫҚАДАПТЕРСЫБНГШЩЖЕЛІЛІКАДАПТЕРФЫВАҚОРЕКТЕНДІРУБЛОГЫЩОЕЧДЕ 7- 8сөз /3 балл/ 4-6 сөз /2 балл/ 3-тен аз /1 балл/ Дескриптор: 1.Әріпті мәтінмен жұмыс істей алады 2.Тақырыпқа байланысты сөзді табады 3.Бөліктерінің атқаратын қызметтерін біледі. Бағалау: жетон / 3 балл/
|
1-тапсырманы орындайды Бағалау орында |
Жетон 3 балл |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» әдісі
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.4, тақырып бойынша тест сұрақтарды дайындау /5 сұрақ/ |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





