Материалдар / Компьютер құнын есептейміз 9 сынып 7 сабақ қмж
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Компьютер құнын есептейміз 9 сынып 7 сабақ қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Компьютер құнын есептейміз 9 сынып 7 сабақ қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қазан 2024
120
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Программалық қамтамасыз етуді таңдау

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 9

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Компьютер құнын есептеу. БЖБ 2

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.1.2.1 пайдаланушының қажеттілігіне қарай программалық жасақтаманы таңдау

Сабақтың мақсаты:

Программа, программалық қамсыздандыру ұғымымен танысу.

Программалық жабдықтардың түрлерін анықтау.

Компьютерді қолдануда программалық қамтамасыз етудің қажеттілігін

тұжырымдау

ЕБҚЕ бар балалар үшін

-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту

-Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)

-Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы)

Тәуелсіздік және отаншылдық

- ел игілігінің жеке мүдделерінің басымдылығы;

- елдің болашағы үшін жауапкершілікті түсіну;

- ел жетістіктері үшін мақтаныш;


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ой сергіту

«Өз жұбыңды тап» жаттығуы.

Қатысушылар шеңбер құрап отырады. Мен сендерге жануарлардың аттары жазылған текшелер таратып беремін.

Атаулар екі текшеде қайталанған. Мысалы, егер сенің қолыңда піл деп жазылған болса, сен тағы біреудің қолында сондай текше бар

екенін білесің. (Жаттықтырушы текшелерді таратады, егер қатысушылар саны тақ болса, жаттығуға жаттықтырушы өзі де қатысады).

Сенің текшеңде не жазылғанын оқы. Жазуды сен ғана көруің керек. Енді текшені жинап қойса болады. Әрқайсыңның міндетің – өз сыңарыңды табу. Бірақ сөйлеспейсіңдер, тек әртүрлі қимылдар

арқылы кез келген әрекетті үнсіз жасайсыңдар.

Егер өзіңнің жұбыңды тапсаң, бірге тұрыңдар, бірақ үндемейсің, сөйлеспейсіңдер. Тек барлығы өз сыңарын тапқан кезде ғана, қандай нәтиже болғандығын тексереміз. Топ мүшелері өз сыңарын

тапқаннан кейін, жаттықтырушы «Сіз кімсіз?» деп сұрап шығады.

Үй тапсырмасын пысықтау

Оқушылар «Компьютердің конфигурациясы» тақырыбы бойынша жасаған жобаларын түсіндіреді, топта талдайды.

Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау, қолдау көрсет

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.










Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау

Компьютеріңде қандай программалар орнатылғанын білесің

бе? Қалай білуге болады?

Қандай операциялық жүйелермен және олардың

нұсқаларымен таныссың?

Компьютермен жұмыс жасауда оған орнатылған

программалық жабдықтамалардың сипаттамаларын білу қаншалықты маңызды деп ойлайсың?

Оқулықпен жұмыс

-Жеке оқып, топта талқылайды.

Мұғалімнің түсіндірмесі. (Бейнежазба, слайд материалдарын қолдану.)

Кестемен жұмыс:

Топтық жұмыс

Сыныптастарыңмен компьютер бөлмесінде орналасқан компьютерлердің техникалық сипаттамасын DXDIAG командасы көмегімен тексеріңдер. Орнатылған программалық жабдықтамаларын талдаңдар.

Сәйкестендіру

Кестедегі мәліметтерді сәйкестендіріңдер



Жұптық жұмыс:

Компьютер бөлмесінде орналасқан компьютерлердің техникалық

сипаттамасын талдау нәтижесі бойынша қандай қолданбалы программалық жабдықтамаларды орнатуға ұсыныс жасайсыңдар?

Тізімін ұсыныңдар.

Оқушылардың жұмыстары бағалау парағына балл қою арқылы бағаланады

Мұғалімді тыңдайды















Дескрипторлар

Программалық жабдықтамалар түрлерін анықтайды.

Программалық жабдықтамалар түрлерін салыстырады.

















Дескриптор

Компьютердің программалық жабдықтамаларын анықтайды.

























5 балл
























5 балл













































Сабақтың соңы

7. Программалық жабдықтамаларды компьютердің

жылдамдығына әсер етпейтін етіп қалай дұрыс таңдау керек?

«Блоб ағашы» әдісі. Оқушылар ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді.

Өзін-өзі бағалау.


Үй тапсырмасы

1.Үйдегі компьютер немесе ноутбугыңның техникалық

сипаттамаларын анықтап, төмендегі кестені толтыр.








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!