|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер құнын есептеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар қолдану мақсатына қарай компьютерді қалай таңдауға, сипаттамаларын анықтауға, әр құрылғының маңыздылығын түсінуге және электронды кестедегі компьютердің жалпы құнын есептеуге үйренеді. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Қолданылуына байланысты ДК толық жиынтығын жасайды; Электрондық кестеде компьютердің құн үлгісін жасайды. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды еңбек пен шығармашылыққа баулу. Көпшіл тұлға ретінде шығармашылықпен және сыни ойлауға бейімдеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин. |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныптың дайындығын тексеру. Үй тапсырмасын пысықтау. «Колесо фортун» айналдырып, стрелкаға қай оқушының аты түссе сол оқушы сұраққа жауап береді. «Компьютердің конфигурациясы және Праграммалық жасақтама» тақырыбын қайталау. 1. Программалдық жасақтама дегеніміз не? ПЖ қаншаға бөлінеді? 2. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады? 3. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады? 4.Компьютерді сатып алғанда ең маңызды компьютерлік құрылғылар қандай? |
Мұғаліммен амандасады. Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді |
әр дұрыс жауапқа 2 балл |
Оқулық АКТ |
|
Сабақтың ортасы 3 мин Практикалық жұмыс жасау 20 мин
7 мин |
«Ой түрткі»
Жаңа сабақты түсіндіру. Сабақтың мақсатын айту Сіздер соңғы сабақта компьютерді таңдағанда қандай құрылғылар маңызды екенін білдіңіздер Компьютерлер қолдану мақсатына қарай келесі турлері болады: -ойын немесе кәсіби -кеңсе компьютері -үйдегі компьютер. №1 Тапсырма. Жұптық жұмыс Ехсеl кестелік процессорында «Компьютер бағасын есептеушіні» модельдеңдер. Компьютер құрылғыларының атауы, санын жазып есептеу формулаларын құрыңдар.
№2 Тапсырма. Жеке жұмыс Интернеттегі арнайы сайттар арқылы компьютер құнының есептейді. Пайдаланушының қажеттілігіне байланысты компьютерді қалай таңдайтынын талдау. |
Мұғалімді тыңдайды сұрақтарға жауап береді Компьтерде орындайды. Компьютер құрылғыларының атауы, санын жазып есептеу формулаларын құрады Интернет арқылы компьютер бағасын есептейді. |
Дескриптор 1.Ехсел бағдарламасын іске қосады 2.Кестені толтырады 3.формулаларды енгізеді Жалпы – 5 балл. Дескриптор Таңдаған компьютердің техникалық мүмкіндіктерінің сипаттайды Жалпы – 3 балл. |
Суреттер Оқулық үлестірме қағаз, слайд |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин |
Кері байланыс Бір тіркесті таңдап, ары қарай жалғастырыңыз:
|
Сұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
Үй тапсырмасы |
Өздерін сатып алатын компьютер құнын есептеңдер. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютер құнын есептеу
Компьютер құнын есептеу
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер құнын есептеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар қолдану мақсатына қарай компьютерді қалай таңдауға, сипаттамаларын анықтауға, әр құрылғының маңыздылығын түсінуге және электронды кестедегі компьютердің жалпы құнын есептеуге үйренеді. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Қолданылуына байланысты ДК толық жиынтығын жасайды; Электрондық кестеде компьютердің құн үлгісін жасайды. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды еңбек пен шығармашылыққа баулу. Көпшіл тұлға ретінде шығармашылықпен және сыни ойлауға бейімдеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин. |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныптың дайындығын тексеру. Үй тапсырмасын пысықтау. «Колесо фортун» айналдырып, стрелкаға қай оқушының аты түссе сол оқушы сұраққа жауап береді. «Компьютердің конфигурациясы және Праграммалық жасақтама» тақырыбын қайталау. 1. Программалдық жасақтама дегеніміз не? ПЖ қаншаға бөлінеді? 2. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады? 3. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады? 4.Компьютерді сатып алғанда ең маңызды компьютерлік құрылғылар қандай? |
Мұғаліммен амандасады. Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді |
әр дұрыс жауапқа 2 балл |
Оқулық АКТ |
|
Сабақтың ортасы 3 мин Практикалық жұмыс жасау 20 мин
7 мин |
«Ой түрткі»
Жаңа сабақты түсіндіру. Сабақтың мақсатын айту Сіздер соңғы сабақта компьютерді таңдағанда қандай құрылғылар маңызды екенін білдіңіздер Компьютерлер қолдану мақсатына қарай келесі турлері болады: -ойын немесе кәсіби -кеңсе компьютері -үйдегі компьютер. №1 Тапсырма. Жұптық жұмыс Ехсеl кестелік процессорында «Компьютер бағасын есептеушіні» модельдеңдер. Компьютер құрылғыларының атауы, санын жазып есептеу формулаларын құрыңдар.
№2 Тапсырма. Жеке жұмыс Интернеттегі арнайы сайттар арқылы компьютер құнының есептейді. Пайдаланушының қажеттілігіне байланысты компьютерді қалай таңдайтынын талдау. |
Мұғалімді тыңдайды сұрақтарға жауап береді Компьтерде орындайды. Компьютер құрылғыларының атауы, санын жазып есептеу формулаларын құрады Интернет арқылы компьютер бағасын есептейді. |
Дескриптор 1.Ехсел бағдарламасын іске қосады 2.Кестені толтырады 3.формулаларды енгізеді Жалпы – 5 балл. Дескриптор Таңдаған компьютердің техникалық мүмкіндіктерінің сипаттайды Жалпы – 3 балл. |
Суреттер Оқулық үлестірме қағаз, слайд |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин |
Кері байланыс Бір тіркесті таңдап, ары қарай жалғастырыңыз:
|
Сұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
Үй тапсырмасы |
Өздерін сатып алатын компьютер құнын есептеңдер. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














