Материалдар / Компьютер құнын есептеу 8 сынып 7 сабақ қмж
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Компьютер құнын есептеу 8 сынып 7 сабақ қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Компьютер құнын есептеу 8 сынып 7 сабақ қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қазан 2024
123
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Денсаулық және қауіпсіздік

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 8

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Практикум Заманауи кибер қауіп-қатер БЖБ 2

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


8.4.2.1 желідегі пайдаланушының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернетте алаяқтық пен агрессия)


Сабақтың мақсаты:

Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау, интернеттегі алаяқтық пен агрессия түсінігін білу.


ЕБҚЕ бар балалар үшін

-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту

-Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)

-Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы)

Тәуелсіздік және отаншылдық

- ел игілігінің жеке мүдделерінің басымдылығы;

- елдің болашағы үшін жауапкершілікті түсіну;

- ел жетістіктері үшін мақтаныш;


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен сәлемдесу.түгелдеп алу

Психологиялық ахуал туғызу – шеңберде тұрып, оқушылар бір-біріне жүрекше сыйлау арқылы бір біріне жағымды тілек айту

Оқушыларды сурет қиындыларын біріктіру арқылы екі топқа бөлу

  • Желілер

  • вирустар


Алдынғы сабақты пысықтау.

«Өрмекші торы» әдісі. (сұрақ-жауап)

Оқушылар шеңбер бойымен айнала тұрып, бірінші оқушы оратылған жіптің ұшынан ұстап тұрып, сұрақ қойып, қарама-қарсы оқушыға лақтырады. Барлық оқушы сұрақтармен қамтылғанша жалғасады.

Смайликтер арқылы оқушыларды бағалау


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.











Сабақтың ортасы


  1. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі

Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы

жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп

болып пікірлерімен бөліседі, топтық талқылауға ұласады.

Топтарға конвертке салынған тапсырмалар таратылады:


  • «Интернеттегі алаяқтық»

  • «Агрессия»

Дескриптор:

-Интернеттегі алаяқтық пен агрессия

түсінігін біледі;

Мұғалім тапсырмаға түсінік беріп кетіп, «Жарайсың!»

«Жауабтарың керемет!» Бәрекелді! сөздік мадақтаумен

бағалайды

Қалыптастырушы бағалау:

Топтар бір-бірін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды




2. Венн диаграммасы (жұптық жұмыс) оқушыларды жұптастырып, ақпараттық және желілік қауіпсіздігінің айырмашылығын айту.







Дескриптор:

Желілік және ақпараттық қауіпсіздіктердің ортақ

қасиеттерін сипаттайды.

Қалыптастырушы бағалау:

Басбармақ арқылы бағалау


2.«Суреттер сөйлейді» әдісі

(топтық жұмыс)

Берілген суреттерді оқушылар топта қарап

тапсырманың күресу жолдарын іздейді,талқылайды,

постер қорғайды



Дескриптор:

-кибербуллинг және фишингтің күресу жолдарын біледі

,айтады

-берілген тапсырманы талқылап сыныпта постер

қорғайды

Мұғалім мұқият жауаптарын тыңдайды

смайликтер арқылы бағалайды

Топ бір - бірін (басбармақ) арқылы бағалайды


Мұғалімді тыңдайды

















































































Жұмыс дәптері


















Сабақтың соңы

Қорытындылау.

Сабақты қорытындылау үшін «Жаңалық ашамын» әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша сұрақтар қояды.

«Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады

Оқушыларға кері байланыс жүргізіледі

«Плюс,минус,қызықты»

тапсырма парақшасын беремін

Плюс (+)

Минус(-)

Қызықты











/

Үй тапсырмасы

Желідегі қауіпсіздік

37-42 беттер






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!