|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.3. Компьютер таңдаймыз |
Мектеп: № 80 IT мектеп-лицей |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Молдабекова А.К. |
||
|
Сынып: 9 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.1.1. процесс моделдерін (физикалық, биологиялық, экономикалық) электрондық кестеде әзірлеу және зерттеу |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Электрондық кестеде үдерістерді модельдейді және электрондық кестеде мәліметтер қорын құруды біледі; Оқушылардың басым бөлігі: Мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды түсінеді; Кейбір оқушылар: Компьютерде электрондық кестеде диаграмма құруды қолдана алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
-Электрондық кестеде үдерістерді модельдеу туралы біледі; -Компьютердің бағасын онлайн есептеудің қандай тиімді жақтары бар екенін түсінеді; -Электрондық кестеде физикалық, биологиялық, экономикалық модельдеуді қолдана алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Электрондық кестеде үдерістерді модельдейді және электрондық кестеде мәліметтер қорын құруды біледі; Пәнге тән лексика және терминология.
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
- Компьютердің қолдануына қарай жіктеу |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
-шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -қарым-қатынас жасау қабілеті; |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика (физикалық формулаларды енгізу арқылы), химия (химииялық элементтерді модельдеу арқылы) , экономика (экономикалық бағалардың сапаларын кірістіру арқылы). |
||
|
Алдыңғы білім |
Электрондық кестеде процестердің моделін (физикалық, биологиялық, экономикалық) өңдеу және зерттеу туралы біледі. |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сыныпты түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу. Сыныпқа жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін Шаттық шеңберіне шақырып, «Сәлем досым» тренингін өткізу Оқушылар дене қимылдары арқылы бір-бірімен сәлемдеседі Сәлем досым, Қалың қалай? Кайда болдын? Мен сағындым, Сен келдің, Мен саған ризамын! Топтастыру Оқушылар «Түрлі асықтар» арқылы екі топқа бөлінеді. 1-топ «Дербес компьютер» 2-топ «Супер компьютер»
Үй тапсырмасын тексеру үшін «Допты лақтыру » әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қойып, қағып алған оқушы жауап беру арқылы үй жұмысын қайталайды. |
Қоржындағы түрлі асықтар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 3 мин 7 мин 2 мин 3мин |
Жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. «Ой қозғау» әдісі арқылы Оқушыларға жаңа сабақты ашу үшін түрткі сұрақтар және кеспе қағаздары арқылы түсіндіру. Ой қозғау Жаңа тақырып Мұғалімнің түсіндіруі: Презентация көрсету арқылы жаңа тақырып түсіндіріледі Кеспе қағаздармен жұмыс №1-тапсырма. Топтық жұмыс «Таң қалдыр» әдісі арқылы екі топқа жаңа сабаққа байланысты тапсырмалар беріледі. 1-топ «Есептеуіш машиналардың даму тарихы» туралы тақырыпқа тапсырмалар беріледі. 2-топ «Заманауи компьютерлер» туралы тақырыпқа тапсырма беріледі. Сол арқылы оқушылар постер қорғайды . Дескрипторлар - Есептеуіш машиналардың даму тарихын біледі. - Заманауи компьютерлер туралы мағлұмат алады. - Заманауи компьютерлерді салыстырады.
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. (Толықтай түсінсе, сенімді болса – жасыл түс, түсінуге жақын болса, - сары түс, түсінбесе, сенімді болмаса – қызыл түс) №2-тапсырма. « Кім жылдам?» Жеке жұмыс Компьютердегі практикалық жұмыс: А-деңгейі Компьютердің құрылғыларына диаграмма құру
В-деңгейі «Электрондық есептеуіш машинаның даму тарихына мини жоба жасайды»
Дескриптор: - Компьютерде оқушылар шағын жоба жасайды. - Электрондық кесте бойынша жұмыс жасайды. - Компьютердің құрылғыларын қолдануды түсінеді. ҚБ: Дескриптор арқылы окушылар өзін-өзі бағалайды. Жеке жұмыс «АКТ» әдісі №3-тапсырма С Дескриптор
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді
жоспардың тарауы: 9.3. Компьютер
таңдаймыз Мектеп: № 80 IT
мектеп-лицей Күні: Мұғалімнің
аты-жөні: Молдабекова А.К. Сынып: 9
сынып Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 9.3.1.1. процесс моделдерін (физикалық,
биологиялық, экономикалық)
электрондық кестеде әзірлеу және
зерттеу
Сабақтың
мақсаты Барлық
оқушылар: Электрондық
кестеде үдерістерді модельдейді және
электрондық кестеде мәліметтер қорын құруды
біледі; Оқушылардың басым
бөлігі: Мәліметтерді іздеуді,
сұрыптауды түсінеді; Кейбір
оқушылар: Компьютерде электрондық
кестеде диаграмма құруды қолдана
алады. Бағалау
критерийі -Электрондық кестеде
үдерістерді модельдеу туралы
біледі; -Компьютердің
бағасын онлайн есептеудің қандай тиімді жақтары бар екенін
түсінеді; -Электрондық кестеде физикалық,
биологиялық, экономикалық модельдеуді қолдана
алады.
Тілдік
мақсаттар
Электрондық
кестеде үдерістерді модельдейді және
электрондық кестеде мәліметтер қорын құруды
біледі; Пәнге тән
лексика және терминология.
Процесті модельдеу,
динамикалық модельдеу, Статистикалық
модельдер. Диалогтар мен
жазу үшін пайдалы сөз
тіркестері: Модельдеудің нысаны не болуы
мүмкін?. Компьютердің модельі нені
сипаттайды?. - Компьютердің
қолдануына қарай жіктеу
Құндылықтарға
баулу
-шығармашылық және сын
тұрғысынан ойлау;
-қарым-қатынас жасау
қабілеті;
Пәнаралық
байланыс Физика (физикалық формулаларды енгізу
арқылы), химия (химииялық элементтерді модельдеу арқылы) ,
экономика (экономикалық бағалардың сапаларын кірістіру
арқылы). Алдыңғы
білім Электрондық кестеде процестердің моделін (физикалық,
биологиялық, экономикалық) өңдеу және зерттеу туралы
біледі. Сабақ
барысы Сабақтың
жоспарланған кезеңдері Сабақтағы
жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар Сабақтың басы 5 мин Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сыныпты
түгелдеу. Психологиялық
ахуал туғызу. Сыныпқа жағымды
психологиялық ахуал туғызу үшін Шаттық шеңберіне
шақырып, «Сәлем
досым» тренингін
өткізу Оқушылар дене
қимылдары арқылы бір-бірімен
сәлемдеседі Сәлем
досым, Қалың
қалай? Кайда
болдын? Мен
сағындым, Сен
келдің, Мен саған
ризамын! Топтастыру Оқушылар «Түрлі
асықтар» арқылы екі топқа бөлінеді. 1-топ
«Дербес
компьютер» 2-топ
«Супер
компьютер» Үй тапсырмасын
тексеру үшін «Допты лақтыру » әдісі
арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қойып, қағып
алған оқушы жауап беру арқылы үй жұмысын
қайталайды. Қоржындағы түрлі
асықтар Сабақтың
ортасы 5
мин 10
мин 3
мин 7
мин 2
мин 3мин Жаңа сабақ тақырыбымен және
мақсатымен таныстыру. «Ой қозғау» әдісі
арқылы Оқушыларға жаңа сабақты ашу
үшін түрткі сұрақтар және кеспе қағаздары арқылы
түсіндіру. Ой
қозғау Жаңа
тақырып Мұғалімнің
түсіндіруі: Презентация көрсету
арқылы жаңа тақырып түсіндіріледі Кеспе қағаздармен
жұмыс №1-тапсырма. Топтық
жұмыс «Таң қалдыр» әдісі
арқылы екі топқа жаңа сабаққа байланысты
тапсырмалар беріледі. 1-топ «Есептеуіш машиналардың
даму тарихы» туралы тақырыпқа
тапсырмалар беріледі. 2-топ «Заманауи
компьютерлер» туралы тақырыпқа тапсырма
беріледі. Сол арқылы оқушылар постер қорғайды
. Дескрипторлар - Есептеуіш
машиналардың даму тарихын біледі. - Заманауи
компьютерлер туралы мағлұмат алады. - Заманауи
компьютерлерді салыстырады.
ҚБ: «Бағдаршам»
әдісі арқылы топтар бірін-бірі
бағалайды. (Толықтай түсінсе, сенімді болса – жасыл түс, түсінуге
жақын болса, - сары түс, түсінбесе, сенімді болмаса – қызыл
түс) №2-тапсырма. « Кім
жылдам?» Жеке
жұмыс Компьютердегі
практикалық жұмыс: А-деңгейі Компьютердің
құрылғыларына диаграмма құру В-деңгейі «Электрондық
есептеуіш машинаның даму тарихына мини жоба
жасайды» Дескриптор: - Компьютерде
оқушылар шағын жоба жасайды. - Электрондық кесте бойынша
жұмыс жасайды. - Компьютердің
құрылғыларын қолдануды түсінеді. ҚБ: Дескриптор арқылы окушылар
өзін-өзі бағалайды. Жеке жұмыс «АКТ»
әдісі №3-тапсырма С Дескриптор «Kahoot»
бағдарламасында берілген
сұрақтарға жауап беру арқылы оқушылардың білімін
тексереді | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



абақты қорытындылау үшін












