|
Пән:Цифрлық сауаттылық Мектеп: Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 3 Қатыспағандар саны: Педагогтің аты-жөні: Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеуді үйрену |
||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар : - Компьютерде ақпарат іздейді Басым көпшілігі:Құжатта ақпарат іздейді Кейбір оқушылар: Өз бетімен тапсырманы орындайды |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: - Компьютерде және құжатта ақпарат іздеудің жолдарын түсіндіру Пәндік лексика және терминология: Мәтіндік редакторлардың түрлері? Оларды қандай функциялардан ажыратамыз? Мәтіннен жеке сөздерді қалай іздейміз? Өмірде қаншалықты жиі құжаттарды жоғалтасыңдар? |
||
|
Бағалау критерийі |
Әр бала өз алдына тапсырма орындай алады. |
||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу ,түсіну, қолдану |
||
|
Құндылықтарға дарыту |
Ұлттық құндылық дәріптеледі |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Эстетика |
||
|
АКТ |
|
||
|
Алдыңғы білім |
Құжатты рәсімдеу |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру: Психологиялық ахуал- шаттық шеңберде Комплимент әдісін пайдалану Мақсаты: Бүгінгі сабақты жақсы көңіл-күймен бастау үшін,жылы сөздер айтамыз. Үй тапсырмасын пысықтау сұрақтарымен тексеру Сабақты қызықты суретпен бастау: Суретте не бейнеленген? Ол не үшін қажет? Күнделікті өмірде кездестіріп немесе пайдаландындар ма? |
Ақпарат, видео, слайд Ең алғашқы лупаның суреті |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 2 минут 10 минут 5 минут |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеудің жолдары туралы ақпарат беру Файлдар мен бумаларды іздеу түрлері: 1. Бас мәзірде Поиск командасының көмегімен 2.Терезе немесе бумадағы Іздеу алаңынан: -Вид (түрі) бойынша -Дата изменения (Өзгертілген уақыты) бойынша -Тип раширения -Размер (өлшемі) бойынша -Имя (атауы) бойынша Тапсырмалар орындау барысында «Мен дайынмын» карточкасын көтереді 1-кезең: Дәптермен жұмыс жасайды Сергіту сәті 2-кезең:практикалық жұмыс (компьютерде) жасайды. -Тақырыпқа негізделе отырып,балалар жұмыс үстелдеріңнен «Тапсырма» бумасын іздейміз. -буманы ашып берілген тапсырманы орындаймыз 3-кезең: Жасалған жұмысты жұптық бағалап , мұғалімге тексертеді |
Слайд, видео
Қаражорға биі Құртпен бағалау(тарату) Мәтіндік тапсырма |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
– бүгінгі сабақ қызықты болды ма? – компьютерде қандай редакторды пайдаландық? – жалпы құжатта қалай ақпарат іздеу керек екенін үйрендік пе? -сабақтың қандай бөлігі қиындық туғызды? |
|
|
|
Үйге тапсырма |
Файл мен бума терминдеріне Синквейн құрастыру. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу
|
Пән:Цифрлық сауаттылық Мектеп: Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 3 Қатыспағандар саны: Педагогтің аты-жөні: Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеуді үйрену |
||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар : - Компьютерде ақпарат іздейді Басым көпшілігі:Құжатта ақпарат іздейді Кейбір оқушылар: Өз бетімен тапсырманы орындайды |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: - Компьютерде және құжатта ақпарат іздеудің жолдарын түсіндіру Пәндік лексика және терминология: Мәтіндік редакторлардың түрлері? Оларды қандай функциялардан ажыратамыз? Мәтіннен жеке сөздерді қалай іздейміз? Өмірде қаншалықты жиі құжаттарды жоғалтасыңдар? |
||
|
Бағалау критерийі |
Әр бала өз алдына тапсырма орындай алады. |
||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу ,түсіну, қолдану |
||
|
Құндылықтарға дарыту |
Ұлттық құндылық дәріптеледі |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Эстетика |
||
|
АКТ |
|
||
|
Алдыңғы білім |
Құжатты рәсімдеу |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру: Психологиялық ахуал- шаттық шеңберде Комплимент әдісін пайдалану Мақсаты: Бүгінгі сабақты жақсы көңіл-күймен бастау үшін,жылы сөздер айтамыз. Үй тапсырмасын пысықтау сұрақтарымен тексеру Сабақты қызықты суретпен бастау: Суретте не бейнеленген? Ол не үшін қажет? Күнделікті өмірде кездестіріп немесе пайдаландындар ма? |
Ақпарат, видео, слайд Ең алғашқы лупаның суреті |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 2 минут 10 минут 5 минут |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеудің жолдары туралы ақпарат беру Файлдар мен бумаларды іздеу түрлері: 1. Бас мәзірде Поиск командасының көмегімен 2.Терезе немесе бумадағы Іздеу алаңынан: -Вид (түрі) бойынша -Дата изменения (Өзгертілген уақыты) бойынша -Тип раширения -Размер (өлшемі) бойынша -Имя (атауы) бойынша Тапсырмалар орындау барысында «Мен дайынмын» карточкасын көтереді 1-кезең: Дәптермен жұмыс жасайды Сергіту сәті 2-кезең:практикалық жұмыс (компьютерде) жасайды. -Тақырыпқа негізделе отырып,балалар жұмыс үстелдеріңнен «Тапсырма» бумасын іздейміз. -буманы ашып берілген тапсырманы орындаймыз 3-кезең: Жасалған жұмысты жұптық бағалап , мұғалімге тексертеді |
Слайд, видео
Қаражорға биі Құртпен бағалау(тарату) Мәтіндік тапсырма |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
– бүгінгі сабақ қызықты болды ма? – компьютерде қандай редакторды пайдаландық? – жалпы құжатта қалай ақпарат іздеу керек екенін үйрендік пе? -сабақтың қандай бөлігі қиындық туғызды? |
|
|
|
Үйге тапсырма |
Файл мен бума терминдеріне Синквейн құрастыру. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















