___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады?
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Компьютер және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.2 құжаттарға арналған пароль орнату; 5.1.3.1 ортақ пайдалану файлдарын орналастыру, редакциялау, жүктеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Интернет желісінде ақпарат пен плагиатты қорғау ұғымын тұжырымдайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сабақта оқушылардан сурет салу туралы не ойлайтынын сұрап, қолайлы атмосфера құрып, сабақты бастау.
Оқушылар сабақтың тақырыбын және мақсаттарын анықтайды |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Балалар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды |
Мақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру: Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация арқылы). Топта жұмыс істеу. Келесі сұрақтарды талдаңыз: * Бұрын адамдар ақпаратты қорғау үшін қандай әдістерді қолданған? * Ақпаратты қорғаудың қандай заманауи әдістерімен таныссыз? * Логин мен пароль арқылы ақпаратты қорғаудың маңыздылығы неде? * Компьютерде жасалған құжаттарды қорғаудың қандай жолдарын білесіз? Өз пікіріңізбен бөлісіңіз Сергіту сәті Бекіту
Дескрипторлар: - өз пікірін жазады - ақпаратты қорғау шараларын анықтайды - - дұрыс қосымшаны жасайды - бағдарламаны анықтайды - парольдердің күрделілік деңгейлері мен олардың сипаттамалары арасындағы сәйкестікті орнатады |
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Сергіту сәтін орындайды Балалар жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды |
«Шапалақ»
ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
|
Оқулық, презентация, бейне жазба Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
«Қорғау» сөзіне синквейн құр Ү/т: «Компьютердегі ақпаратты қорғау» тақырыбында кроссворд құр Сабақтың қорытындысы. Рефлексия. "Екі жұлдыз, бір тілек". Оқушылар сабақтың екі жағымды тұсын – "Екі жұлдыз" – және нақтылауға лайық бір сәтте – "тілектерін" анықтайды және көрсетеді |
.Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютердегі деректерді қалай қорғауға болады?
Компьютердегі деректерді қалай қорғауға болады?
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады?
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Компьютер және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.2 құжаттарға арналған пароль орнату; 5.1.3.1 ортақ пайдалану файлдарын орналастыру, редакциялау, жүктеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Интернет желісінде ақпарат пен плагиатты қорғау ұғымын тұжырымдайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сабақта оқушылардан сурет салу туралы не ойлайтынын сұрап, қолайлы атмосфера құрып, сабақты бастау.
Оқушылар сабақтың тақырыбын және мақсаттарын анықтайды |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Балалар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды |
Мақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру: Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация арқылы). Топта жұмыс істеу. Келесі сұрақтарды талдаңыз: * Бұрын адамдар ақпаратты қорғау үшін қандай әдістерді қолданған? * Ақпаратты қорғаудың қандай заманауи әдістерімен таныссыз? * Логин мен пароль арқылы ақпаратты қорғаудың маңыздылығы неде? * Компьютерде жасалған құжаттарды қорғаудың қандай жолдарын білесіз? Өз пікіріңізбен бөлісіңіз Сергіту сәті Бекіту
Дескрипторлар: - өз пікірін жазады - ақпаратты қорғау шараларын анықтайды - - дұрыс қосымшаны жасайды - бағдарламаны анықтайды - парольдердің күрделілік деңгейлері мен олардың сипаттамалары арасындағы сәйкестікті орнатады |
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Сергіту сәтін орындайды Балалар жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды |
«Шапалақ»
ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
|
Оқулық, презентация, бейне жазба Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
«Қорғау» сөзіне синквейн құр Ү/т: «Компьютердегі ақпаратты қорғау» тақырыбында кроссворд құр Сабақтың қорытындысы. Рефлексия. "Екі жұлдыз, бір тілек". Оқушылар сабақтың екі жағымды тұсын – "Екі жұлдыз" – және нақтылауға лайық бір сәтте – "тілектерін" анықтайды және көрсетеді |
.Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз

















