|
Бөлім |
Компьютер және желі |
|
Педагогтың аты-жөні |
Сарыбаев Н.К |
|
Күні 13.10.2021ж |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
8 «ә,г,ғ» |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.1 адам ағзасына түрлі электронды құрылғылардың әсері туралы мысал келтіру және қорғану тәсілдерін тиімді қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Көпшілік: өздерін кабинетте ұстау, қауіпті жағдайларда көмек көрсете білу қабілеттерін дамытады. Басым бөлігі: Әртүрлі пішімдегі мұрағаттарды құру және мұрағаттан шығару. Кейбір оқушы: Ақпараттың көлемін есептей алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
1.Ұйымдастыру
2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\
3. Жаңа сабақты меңгерту
4. Бекіту |
Психологиялық ахуал орналастыру. Топқа біріктіру. Кабинетке билет арқылы кіру. Билетке ақпараттың көлемі және типі жазылады. Бағалау парағы таратылады. Үй жұмысын тексеру. Жетелеу сұрақтарын қоя отырып тақырыпты ашу. Сабақтың мақсатын қою. (файлдардың көлемін есептеп, салыстыра алады). Компьютерлік желілердің негізгі ұғымдары. Жергілікті желі. Ауқымды компьютерлік желі. Электр тогымен зақымданғанда көмек көрсету:
Күйген кезде көмек көрсету Адам күйікке шалынған жағдайда:
Талып қалғандағы көмек көрсету Адам талып қалған жағдайда:
Тынысы тоқтап қалғандығы көмек көрсету Адамның тынысы тоқтап қалған жағдайда:
Топтық жұмыс. 1топ- ақпараттың өлшем бірліктерін зерттейді 2топ-есептеу жолдарын есептейді 3
топ – мәтіннен үстеулерді теріп алу, сөйлем
құрастыру Қорытындылау. Біз не үйрендік? Сұрақ-жауап. Дескрипторларды интербелсенді тақтамен көрсету.
Оқушыны мадақтау. Үй жұмысын беру. Сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Амандасу. Жіберілген видео немес презентация болса соны ашып танысу .Тапсырма ларды белгіді бір уақытқа дейін орындау
|
Күнделіе кз Стикер лермен |
Акт Кітап Дәптер Стикерлер Арнайы платфо рмалар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері
|
Бөлім |
Компьютер және желі |
|
Педагогтың аты-жөні |
Сарыбаев Н.К |
|
Күні 13.10.2021ж |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
8 «ә,г,ғ» |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.1 адам ағзасына түрлі электронды құрылғылардың әсері туралы мысал келтіру және қорғану тәсілдерін тиімді қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Көпшілік: өздерін кабинетте ұстау, қауіпті жағдайларда көмек көрсете білу қабілеттерін дамытады. Басым бөлігі: Әртүрлі пішімдегі мұрағаттарды құру және мұрағаттан шығару. Кейбір оқушы: Ақпараттың көлемін есептей алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
1.Ұйымдастыру
2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\
3. Жаңа сабақты меңгерту
4. Бекіту |
Психологиялық ахуал орналастыру. Топқа біріктіру. Кабинетке билет арқылы кіру. Билетке ақпараттың көлемі және типі жазылады. Бағалау парағы таратылады. Үй жұмысын тексеру. Жетелеу сұрақтарын қоя отырып тақырыпты ашу. Сабақтың мақсатын қою. (файлдардың көлемін есептеп, салыстыра алады). Компьютерлік желілердің негізгі ұғымдары. Жергілікті желі. Ауқымды компьютерлік желі. Электр тогымен зақымданғанда көмек көрсету:
Күйген кезде көмек көрсету Адам күйікке шалынған жағдайда:
Талып қалғандағы көмек көрсету Адам талып қалған жағдайда:
Тынысы тоқтап қалғандығы көмек көрсету Адамның тынысы тоқтап қалған жағдайда:
Топтық жұмыс. 1топ- ақпараттың өлшем бірліктерін зерттейді 2топ-есептеу жолдарын есептейді 3
топ – мәтіннен үстеулерді теріп алу, сөйлем
құрастыру Қорытындылау. Біз не үйрендік? Сұрақ-жауап. Дескрипторларды интербелсенді тақтамен көрсету.
Оқушыны мадақтау. Үй жұмысын беру. Сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Амандасу. Жіберілген видео немес презентация болса соны ашып танысу .Тапсырма ларды белгіді бір уақытқа дейін орындау
|
Күнделіе кз Стикер лермен |
Акт Кітап Дәптер Стикерлер Арнайы платфо рмалар |
шағым қалдыра аласыз













