Сабақ жоспары
|
Узақ мерзіімді жосспар бөлімі: 9.1 Компььютерді таңдау |
Мектеп: Жаңғызтөбе орта мектпе-балабақша кешені КММ-сі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембаева Гульжанат Жумажановна |
|||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 11 Қатыспағандар: 2 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютердің конфигурациясы |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.1.1 компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
- процессордың қызметін біледі; - процессордың құрамына кіретін құрылғыларды біледі; - процессордың сипаттамаларын біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Физика |
|||||||
|
Бастапқы білім |
компьютердің негізгі құрылғылары және олардың өзара әрекеті, компьютердің жады түрлері және олардың қызметі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
|
|
|||||||
|
Сабақ кезеңдері: |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқу ресурстары |
|
|||||
|
3-мин |
Оқушылар мұғаліммен бірге сабақта қолданылатын кілт сөздер туралы оқушылардың не білетінін сұрайды Мұғалім «АЛҚ», «БҚ», «Тактілік жиілік», «Регистрлар», «Разрядтылық» терминдерін талқылайды. |
Презентация |
|
|||||
|
3 -мин |
Адам мен компьютер арасындағы жалпы белгілерімен айырмашылықтарын Венн диаграммасы арқылы толтырыңыз |
Презентация |
|
|||||
|
14-мин |
3.Мұғалім процессор ұғымын түсіндіреді. Мұғалім тақырыпты түсіндіру барысында туындаған сұрақтарға жауап береді Мұғалім процессордың негізгі сипаттамасын айтып түсіндіреді. Сынып мұғаліммен бірге процессордың тактілік жиілігін есептейтін мысалдарды талқылайды |
|
|
|||||
|
20 мин |
1- топ Дербес компьютердің негізгі конфигурациялары 2- топ Жүйелік блоктың құрылымы 3 - топ Компьютердің магистральді-модульді құрылымы 4 – топ Компьютер жадының құрылымы |
Презентация Таратпа материал |
|
|||||
|
5- мин |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
Презентация |
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
|||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды. |
Сабақ барысында ауызша және жазбаша қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды жұпта және сыныппен талқылайды |
Жұппен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерді таңдау
Компьютерді таңдау
Сабақ жоспары
|
Узақ мерзіімді жосспар бөлімі: 9.1 Компььютерді таңдау |
Мектеп: Жаңғызтөбе орта мектпе-балабақша кешені КММ-сі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембаева Гульжанат Жумажановна |
|||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 11 Қатыспағандар: 2 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютердің конфигурациясы |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.1.1 компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
- процессордың қызметін біледі; - процессордың құрамына кіретін құрылғыларды біледі; - процессордың сипаттамаларын біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Физика |
|||||||
|
Бастапқы білім |
компьютердің негізгі құрылғылары және олардың өзара әрекеті, компьютердің жады түрлері және олардың қызметі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
|
|
|||||||
|
Сабақ кезеңдері: |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқу ресурстары |
|
|||||
|
3-мин |
Оқушылар мұғаліммен бірге сабақта қолданылатын кілт сөздер туралы оқушылардың не білетінін сұрайды Мұғалім «АЛҚ», «БҚ», «Тактілік жиілік», «Регистрлар», «Разрядтылық» терминдерін талқылайды. |
Презентация |
|
|||||
|
3 -мин |
Адам мен компьютер арасындағы жалпы белгілерімен айырмашылықтарын Венн диаграммасы арқылы толтырыңыз |
Презентация |
|
|||||
|
14-мин |
3.Мұғалім процессор ұғымын түсіндіреді. Мұғалім тақырыпты түсіндіру барысында туындаған сұрақтарға жауап береді Мұғалім процессордың негізгі сипаттамасын айтып түсіндіреді. Сынып мұғаліммен бірге процессордың тактілік жиілігін есептейтін мысалдарды талқылайды |
|
|
|||||
|
20 мин |
1- топ Дербес компьютердің негізгі конфигурациялары 2- топ Жүйелік блоктың құрылымы 3 - топ Компьютердің магистральді-модульді құрылымы 4 – топ Компьютер жадының құрылымы |
Презентация Таратпа материал |
|
|||||
|
5- мин |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
Презентация |
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
|||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды. |
Сабақ барысында ауызша және жазбаша қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды жұпта және сыныппен талқылайды |
Жұппен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













