Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Компьютердің конфигурациясы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқы мерзімді сабақ жоспары.
Сабақ: |
Мектеп: С.Рахимов атындағы ЖОМ |
|||||||
Пәні: информатика |
||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Алибаева Д |
|||||||
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
Сабақ тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау |
|||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Компьютердің қандай міндеттерді атқаратындығын біледі |
|||||||
|
||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Компьютердің қандай міндеттерді атқаратындығын және компьютердің функционалдық мақсаттарына байланысты оларды бір неше топқа бөле алады. |
||||||||
|
||||||||
Кейбір оқушылар: компьютерге өтетін белгілі бір міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін функционалдық құрылғылар мен жүйелік ресурстардың сипатттамаларын біледі |
||||||||
|
||||||||
Бағалау критерийі |
1.компьютердің атқаратын міндеттерін, компьютердің конфигурациясының атқаратын жұмыстарын ажрата алады
|
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын қандай жұмыс атқаратынын үйренеді |
|||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
Конфигурация, функция, ресурс |
||||||||
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Қандай ақпараттық құралдар жиынтығы компьютерлердің базалық конфигурациясын құрайды? Қандай ішкі құрылғылар жүйелік блоктың құрылымына кіреді? Компьютердің аппараттық құралдарын атаңдар? |
||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
||||||||
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларғанегізделген инновациялық өсу.Біздің міндетіміз-өндірісті білім мен ғылымды біріктіру. |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыз екендігін біледі. |
|||||||
Пәнаралық байланыс |
Физика, биология |
|||||||
Жоспар |
||||||||
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 5 мин
5 минут «Жылдам сұрақ» әдісі арқылы өткенді қайталау Сабақтың ортасы 15 минут Терминдермен жұмыс |
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.Ынтымақтастық атмосферасын құрамын Оқушыларға "Менің артықшылығым" тәсілін қолданамын. Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіруі керек. Мысалы, Сабир сабырлы деп айтуға болады: Бабур бақытты Азиза алғыр Салима салмақты ... Тапсырма орындалғаннан кейін, оқушылар өзінің жақсы қасиеттерімен бір бірін атайды. Сыныпты топтарға бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлемін Оқушылар компьютер және принтер сүреттерін бірлестіреді Оқушылармен бірлесе топ ережесін құрамын Бір бірін құрметтеу Тыңдау Бір біріне қолдау көрсету т.б Топта жұмыс істеу ережесі: Қазір мен әр топ басшыларына бағалау парағын беремін, ол әр кезеңде алған ұпайларын жазып отырады. Оқушылар өткен тақырыпты «Өрмекші» әдісін қолдану арқылы қайталайды. Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріп еске түсіру арқылы бір біріне түсіндіреді. Жаңа тақырып. Топқа бөлген суреттер бойынша тақырыпты ашу О қушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше бүгінгі жаңа сабағымыз: «Компьютердің конфигурациясы» Топтардағы жұмыс: «ДЖИГСО» әдісі Оқушылар интерактивті тақтада көрсетілген тапсырмаға топпен ойласып жауап береді. Сендер қалай ойлайсыңдар? І топқа тапсырма Компьютердің конфигурациясы дегеніміз не? ІІ топқа тапсырма Компьютер конфигурациясы неше түрге бөлінеді? Топтар жауаптары тыңдалып «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағаланады Топтар жауаптарына қарай толықтырып түсіндіріп отырамын Жаңа тақырыптағы термин сөздердің орыс тілінде аудармасымен танысады, қайталайды. |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері, түрлі-түсті стикер, қима қағаз Оқулық, маркерлер, плакаттар, стикерлер, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта |
||||||
Практикалық тапсырмалар 10 минут
|
I тапсырма: Компьютердегі тәжірибелік жұмыс II тапсырма: Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін. III тапсырма: А.В. деңгейлі тапсырмаларды компьютермен орындайды. А-деңгейлі тапсырма - 1топ: Компьютердің қандай міндеттерді атқаратынын анықтайды. В-деңгейлі тапсырма- 2 топ: Өздерінің компьютерлеріні таңдаудан бұрын оның орындауға тиіс қызметтерінің ауқымын, яғни оның нақты мақсатын біле алады IV тапсырма: Компьютердегі тәжірибелік жұмыс Әр компьютерге тапсырма беремін. Оқушылар компьютердің құрамына енетін жабдықтарды интернеттен тауып ір бірін үйренеді. Тапсырмаларды оқушылар бір-біріне түсіндіреді. |
Оқулық, дәптер, компьютер |
||||||
Сергіту сәті |
«Қарлы кесек» Оқушылар қағазды мыжып бір – бірлеріне лақтырады Яғни жаман эмоцияларды шығарады |
Қаламсап, ақ парақ |
||||||
« Ыстық орындық » Өзіңді тексер 5 мин Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қою. Алдымен сұрақты мұғалім қояды: 1. компьютердің конфигурациясы дегеніміз не? Қалған сұрақты топтағы оқушы қояды. 2.Компьютердің ең негізгі құрылғысын атаңыз. |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. |
орындық, сызбалар |
|||||
Критерийлер 1.Компьютердің құрамын және олардің атқаратын жұмыстарын біледі пайдалана алады 2. Жүйелі блоктын жұмысы қандай екендігін біледі |
Дескриптор
|
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. |
||||||
А деңгейдегі оқушыға жеке жіне күрделі тапсырма беру С деңгейдегі оқушының білім деңгейіне қарай тапсырма беру |
Әр бір оқушыға бағалау парақшасын тарату |
|
||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Оқушылар тақырыпты толығымен меңгере алды Оқушылар белсенді қатысты Ыстық орындық әдісі тиімді болды |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
Келесі сабақтарда әдіс тәсілдерді жас ерекшілігіне сай таңдау Уақытқа мән беру |
||||||||
Қорытынды бағамдау. |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары