-------------------------------------------------
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
10.Компьютердің тілін табу – өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.4.1 мәтіндердің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстыру 5.5.2.1 жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіндердің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстырады, жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі, құрастырады |
|||||
|
ЕБҚ үшін |
мәтіндердің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстырады, жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі, құрастырады |
|||||
|
Ойлау дағдылар деңгейі: |
білу жіне түсіну, қолдану |
|||||
|
Біртұтас «Адал азамат»тәрбие бағдарламасынан құндылықтары |
||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сәлемдесу Психологиялық жағымды ахуал орнату және топқа бөлу. «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Апта күндерін атайды Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады |
ҚБ «Қошеметтеу» |
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 минут |
ІІ. Топтық жұмыс. Бейнероликті қараңдар Ақпаратты жинақтап, «Компьютер» сөзіне топтастыру жаса;. Дескриптор:
Сөйлемдерді толықтырып жазыңдар. Компьтерде көп ....... Қорғаушы көзілдірік..... Тінтуірді көп ұстау..... Көз жаңарың........ Қажетті сөздер: отырма, қи, зиян, нашарлайды |
Тыңдалған ақпарат бойынша «Компьютер» сөзіне топтастыру жасайды;. 2. Тыңдалған мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады 1. 2. 3. 4. 5. Сөйлемдерді толықтырып жазады. ЕББҚ оқушылар барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды |
ҚБ «Смайликтер» |
3 |
||
|
2 минут |
Сергіту сәті |
|
|
|
||
|
|
12-тапсырма 81 бет Рөлдік ойын. Жағдаят. Әлібек компьютерде жұмыс істеп отыр. Ауылдан келген нағашы атасы қасына келіп, одан компьютер туралы сұрады. Әлібек атасымен сөйлесіп компьютердің тарихын, пайдасын түсіндіріп берді. Парталас көршің екеуің осы жағдаятты көрсетіңдер. Дескриптор:
|
Жағдаятқа түсіп, сұхбаттасады |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жазылым 80 бет 11-тапсырма Компьютердің пайдасы мен зияны тақырыбында Венн диаграммасын толықтырыңдар. Дескриптор: Венн диаграмманы толтырады |
Венн диаграмманы толтырады
|
ҚБ «Мадақтау» |
|
||
|
3 минут |
Үйге: өтілген сөздерді қайталау |
|||||
|
3 минут |
Рефлексия: «Білім баспалдағы» Оқушылар өз деңгейлерін анықтайды |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютердің тілін табу- өнер 5 сынып
Компьютердің тілін табу- өнер 5 сынып
-------------------------------------------------
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
10.Компьютердің тілін табу – өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.4.1 мәтіндердің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстыру 5.5.2.1 жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіндердің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстырады, жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі, құрастырады |
|||||
|
ЕБҚ үшін |
мәтіндердің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстырады, жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі, құрастырады |
|||||
|
Ойлау дағдылар деңгейі: |
білу жіне түсіну, қолдану |
|||||
|
Біртұтас «Адал азамат»тәрбие бағдарламасынан құндылықтары |
||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сәлемдесу Психологиялық жағымды ахуал орнату және топқа бөлу. «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Апта күндерін атайды Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады |
ҚБ «Қошеметтеу» |
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 минут |
ІІ. Топтық жұмыс. Бейнероликті қараңдар Ақпаратты жинақтап, «Компьютер» сөзіне топтастыру жаса;. Дескриптор:
Сөйлемдерді толықтырып жазыңдар. Компьтерде көп ....... Қорғаушы көзілдірік..... Тінтуірді көп ұстау..... Көз жаңарың........ Қажетті сөздер: отырма, қи, зиян, нашарлайды |
Тыңдалған ақпарат бойынша «Компьютер» сөзіне топтастыру жасайды;. 2. Тыңдалған мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады 1. 2. 3. 4. 5. Сөйлемдерді толықтырып жазады. ЕББҚ оқушылар барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды |
ҚБ «Смайликтер» |
3 |
||
|
2 минут |
Сергіту сәті |
|
|
|
||
|
|
12-тапсырма 81 бет Рөлдік ойын. Жағдаят. Әлібек компьютерде жұмыс істеп отыр. Ауылдан келген нағашы атасы қасына келіп, одан компьютер туралы сұрады. Әлібек атасымен сөйлесіп компьютердің тарихын, пайдасын түсіндіріп берді. Парталас көршің екеуің осы жағдаятты көрсетіңдер. Дескриптор:
|
Жағдаятқа түсіп, сұхбаттасады |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жазылым 80 бет 11-тапсырма Компьютердің пайдасы мен зияны тақырыбында Венн диаграммасын толықтырыңдар. Дескриптор: Венн диаграмманы толтырады |
Венн диаграмманы толтырады
|
ҚБ «Мадақтау» |
|
||
|
3 минут |
Үйге: өтілген сөздерді қайталау |
|||||
|
3 минут |
Рефлексия: «Білім баспалдағы» Оқушылар өз деңгейлерін анықтайды |
|||||
шағым қалдыра аласыз















