|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мииржанова Асем Советовна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.2 құжаттарға арналған пароль орнату |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құжаттарға пароль орнатуды біледі |
|||
|
Құндылықтарға |
Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Додекаэдр» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды Топқа бөлу: «Жарық» әдісі арқылы топқа бөлінеді Өткен сабақты пысықтау: Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар тақырыбында эссе жазу |
Пән мұғалімімен амандасады; Шеңбер жасап тұрып, барлығы бірге тақпақты айтады Топқа бөлінеді Дескриптор: Үй тапсырмасын тексертеді 1 ұпай |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру: Оқушылар топ болып бір-бірімен тақырыпты Джиксо әдісі бойынша талқылайды да бір біріне түсіндіреді ол үшін алдымен 119-120-121-122-123 беттегі тақырыпты толық оқып алады |
Тақырыпты оқиды, топтық талқы жасайды, маңызды ақпараттарды дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Оқулық |
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Компьютерлік және биологиялық вирустарды Венн диаграммасында салыстыр. Қай вирус қауіптірек?
2-тапсырма Жұптық жұмыс Сөзжұмбақты шеш.
3-тапсырма Компьютерде орында. 1) Жұмыс үстелінен антивирустық программаны тап. 2) Компьютерде вирустың бар-жоғын тексер. 3) Вирус табылған жағдайда емдеуге жібер немесе өшір. 4) Компьютерге «информатика» деген пароль орнат. 5) «Ақпараттық қауіпсіздік» туралы құжат дайында және оған пароль орнат (https://kk.wikipedia.org/ wiki/Ақпараттық қауіпсіздік сайтынан қосымша мәліметтер алуға болады). |
Дескриптор: Компьютерлік және биологиялық вирустарды салыстырады 2 ұпай Дескриптор: Сөзжұмбақты шешеді 2 ұпай Дескриптор: Антивирустық программаны табады 1 ұпай Компьютерді вирусқа тексереді 1 ұпай Компьютерге пароль орнатады 1 ұпай Құжат дайындайды, оған қорған орнатады 1 ұпай |
Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін бағалап отырады Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін бағалап отырады Әр дескрипторға сәйкес орындалған тапсырманы бағалау парағына қойып отырады |
Ватман және фломастер Компьютер |
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Бүгінгі тақырыпқа қатысты негізгі ұғымдарды дәптеріңе жаз Кері байланыс: «БББ» кестесін толтырады Үй тапсырмасы 126 беттегі үйде орындайық |
Дескриптор: Терминдермен жұмыс жасайды 1 ұпай Сабаққа кері байланыс жасайды |
Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін бағалап отырады |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады?
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады?
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мииржанова Асем Советовна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютеріңіздегі деректерді қалай қорғауға болады? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.2 құжаттарға арналған пароль орнату |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құжаттарға пароль орнатуды біледі |
|||
|
Құндылықтарға |
Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Додекаэдр» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды Топқа бөлу: «Жарық» әдісі арқылы топқа бөлінеді Өткен сабақты пысықтау: Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар тақырыбында эссе жазу |
Пән мұғалімімен амандасады; Шеңбер жасап тұрып, барлығы бірге тақпақты айтады Топқа бөлінеді Дескриптор: Үй тапсырмасын тексертеді 1 ұпай |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру: Оқушылар топ болып бір-бірімен тақырыпты Джиксо әдісі бойынша талқылайды да бір біріне түсіндіреді ол үшін алдымен 119-120-121-122-123 беттегі тақырыпты толық оқып алады |
Тақырыпты оқиды, топтық талқы жасайды, маңызды ақпараттарды дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Оқулық |
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Компьютерлік және биологиялық вирустарды Венн диаграммасында салыстыр. Қай вирус қауіптірек?
2-тапсырма Жұптық жұмыс Сөзжұмбақты шеш.
3-тапсырма Компьютерде орында. 1) Жұмыс үстелінен антивирустық программаны тап. 2) Компьютерде вирустың бар-жоғын тексер. 3) Вирус табылған жағдайда емдеуге жібер немесе өшір. 4) Компьютерге «информатика» деген пароль орнат. 5) «Ақпараттық қауіпсіздік» туралы құжат дайында және оған пароль орнат (https://kk.wikipedia.org/ wiki/Ақпараттық қауіпсіздік сайтынан қосымша мәліметтер алуға болады). |
Дескриптор: Компьютерлік және биологиялық вирустарды салыстырады 2 ұпай Дескриптор: Сөзжұмбақты шешеді 2 ұпай Дескриптор: Антивирустық программаны табады 1 ұпай Компьютерді вирусқа тексереді 1 ұпай Компьютерге пароль орнатады 1 ұпай Құжат дайындайды, оған қорған орнатады 1 ұпай |
Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін бағалап отырады Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін бағалап отырады Әр дескрипторға сәйкес орындалған тапсырманы бағалау парағына қойып отырады |
Ватман және фломастер Компьютер |
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Бүгінгі тақырыпқа қатысты негізгі ұғымдарды дәптеріңе жаз Кері байланыс: «БББ» кестесін толтырады Үй тапсырмасы 126 беттегі үйде орындайық |
Дескриптор: Терминдермен жұмыс жасайды 1 ұпай Сабаққа кері байланыс жасайды |
Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін бағалап отырады |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз















