|
Күні: 1-8.10.2018 |
Мұғалім: |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны |
қатыспағандар саны |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік желілер |
|
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.1 желілің өткізу қабілетін анықтау |
|
|||
|
Оқу нәтижелері |
Барлық оқушылар Компьютерлік желі» ұғымдарымен, желілердің түрлері және желілердің атқаратын қызметтері туралы біледі. |
|
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі Компьютерлік байланыс жәнекомпьютерлік желі ұғымы, оның түрлері туралы білімнің кеңеюі. |
|
||||
|
Кейбір оқушыларКүнделікті өмірде компьютерлік желілердің түрлерін ажыратып, оларды қолдана алады. |
|
||||
|
Бағалаукритерийі |
Желіге қосылған компьютер атауларын анықтайды Желілік қорға қатынау жолдарын, компьютерлік желілердің құрылу және жұмыс істеу жолдарын мсеңгереді компьютерлік желілердің жасалу мақсатын және желілердің түрлерін ажырата алады, желілердің типтері қай мақсатта қолдынылатынын біледі |
|
|||
|
Тілдікмақсаттар |
Сабақ барысындағы сөздермен танысу. |
|
|||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет, азаматтық жауапкершілік |
|
|||
|
АКТ дағдысынқолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
|
|||
|
Алдыңғы оқу |
Диаграммаларды салу.Кестені баспаға дайындау |
|
|||
|
Жоспар |
|
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурс |
|||
|
Басталуы |
І.Ұйымдастыру кезеңі ІІ.Ұйымдастыру кезеңі ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру ІV.Білімді өзектендіру Бақылау сұрақтары мен тапсырмалар
Оқушыларды қима қағаздарда жасырынған сөздері
құрастыру көмегімен екі топқа бөлу. 1 - топ – Ауқымды желі, 2 - топ
– Жергілікті желі деп аталады. Екі топқа бағалау парағы
беріледі. Миға шабуыл» – сұрақ-жауап әдісі - Жүйелік блоктың ішкі құрылғыларын атап бер. - ДК архитектурасы деп нені айтады? - Жадтың қызметі қандай? - Аналық тақша дегеніміз не? - Жүйелік шинаның құрамы қандай? |
175-176бет |
|||
|
Ортасы |
V.Жаңа материалды оқып-үйрену Компьютердегі тәжәрбиелік жұмыс
қосқыш түріндегі
порттар бар. Олар тізбекті және параллель қосылатын болып екіге
бөлінеді. Осы порттар арқылы әр түрлі құрылғылар арасында
ақпараттарды тасымалдауға болады. Егер екні немесе одан да көп
компьютерлерді порттары арқылы байланыстыратын болсақ бұл
компьютерлердің арасында ақпарат алмасу жұмысын жүргізуге мүмкіндік
туады. Осылай байланыстырылған компьютерлер тобы компьютерлік желі
құрады.
Сайыстың 3 - бөлімі: «Жалған мәтін». 2 топқа
мәтін беріледі. Берілген мәтіндегі қателіктерді жөндеу
керек. Практикалық жұмыс 1.Жұп тапсырмасы Желі арқылы кез келген құжатты 2 компьютерге жібер. 2.Жұп тапсырмасы Желі арқылы №4 компьютердің менің құжатым қалтасынан кез келген құжатты аш. 3.Жұп тапсырмасы Құттықтау қағазын желі арқылы баспадан шығар 4.Жұп тапсырмасы Желі арқылы «Ұлы Отан соғысына 70 жыл» тақырыбына сәйкес jpg форматтағы суретті баспадан шығар 5.Жұп тапсырмасы №3 компьютердегі жұппен бірлесіп 3 беттік презентация құр? 6.Жұп тапсырмасы №1 компьютердегі менің құжатым қапшығындағы 7 мамыр Ұландар меркесіне арналған құттықтауды өзгерт. №7 жұп тапсырмасы Кез келген бейнемонтаж жасап желі арқылы №4 компьютердің менің құжатым қапшығана сал Жаңа материалды бекіту Бақылау сұрақтары 1) Жергілікті желі. 2) «Компьютерлікжелі» тақырыбына тест құрастыру
|
100-сурет 102-103 сурет |
|||
|
Аяқталуы |
Қорытындылау
Сәйкестікті тап!». Қазақ тілінде және ағылшын
тілінде берілген терминдердің арасындағы сәйкестікті табу
керек. Тәжірбиелік жұмыстардың орындалуын бағалау 32Рефлексия «Сауалы бар жәшік» Оқушылар алдарында тұрған қорапшадағы сұрақтарға жауапты блоб ағашын толтыру арқылы жауап береді |
|
|||
|
Үйге тапсырма: Компьютерлік байланыстың міндеті.Компьютерлік желілердің қол жетімдік ұғымдары.Жергілікті желі |
|||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Дарынды оқушы барлық тапсырманы орындайды және дискіге сақтайды.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Сабақты бағалау: 2 жұлдыз бір тілек. |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын Сақтау
ТҚЕ-қайталау. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: |
|||
|
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені анықтадым келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет.
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерлік желілер
Компьютерлік желілер
|
Күні: 1-8.10.2018 |
Мұғалім: |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны |
қатыспағандар саны |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік желілер |
|
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.1 желілің өткізу қабілетін анықтау |
|
|||
|
Оқу нәтижелері |
Барлық оқушылар Компьютерлік желі» ұғымдарымен, желілердің түрлері және желілердің атқаратын қызметтері туралы біледі. |
|
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі Компьютерлік байланыс жәнекомпьютерлік желі ұғымы, оның түрлері туралы білімнің кеңеюі. |
|
||||
|
Кейбір оқушыларКүнделікті өмірде компьютерлік желілердің түрлерін ажыратып, оларды қолдана алады. |
|
||||
|
Бағалаукритерийі |
Желіге қосылған компьютер атауларын анықтайды Желілік қорға қатынау жолдарын, компьютерлік желілердің құрылу және жұмыс істеу жолдарын мсеңгереді компьютерлік желілердің жасалу мақсатын және желілердің түрлерін ажырата алады, желілердің типтері қай мақсатта қолдынылатынын біледі |
|
|||
|
Тілдікмақсаттар |
Сабақ барысындағы сөздермен танысу. |
|
|||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет, азаматтық жауапкершілік |
|
|||
|
АКТ дағдысынқолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
|
|||
|
Алдыңғы оқу |
Диаграммаларды салу.Кестені баспаға дайындау |
|
|||
|
Жоспар |
|
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурс |
|||
|
Басталуы |
І.Ұйымдастыру кезеңі ІІ.Ұйымдастыру кезеңі ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру ІV.Білімді өзектендіру Бақылау сұрақтары мен тапсырмалар
Оқушыларды қима қағаздарда жасырынған сөздері
құрастыру көмегімен екі топқа бөлу. 1 - топ – Ауқымды желі, 2 - топ
– Жергілікті желі деп аталады. Екі топқа бағалау парағы
беріледі. Миға шабуыл» – сұрақ-жауап әдісі - Жүйелік блоктың ішкі құрылғыларын атап бер. - ДК архитектурасы деп нені айтады? - Жадтың қызметі қандай? - Аналық тақша дегеніміз не? - Жүйелік шинаның құрамы қандай? |
175-176бет |
|||
|
Ортасы |
V.Жаңа материалды оқып-үйрену Компьютердегі тәжәрбиелік жұмыс
қосқыш түріндегі
порттар бар. Олар тізбекті және параллель қосылатын болып екіге
бөлінеді. Осы порттар арқылы әр түрлі құрылғылар арасында
ақпараттарды тасымалдауға болады. Егер екні немесе одан да көп
компьютерлерді порттары арқылы байланыстыратын болсақ бұл
компьютерлердің арасында ақпарат алмасу жұмысын жүргізуге мүмкіндік
туады. Осылай байланыстырылған компьютерлер тобы компьютерлік желі
құрады.
Сайыстың 3 - бөлімі: «Жалған мәтін». 2 топқа
мәтін беріледі. Берілген мәтіндегі қателіктерді жөндеу
керек. Практикалық жұмыс 1.Жұп тапсырмасы Желі арқылы кез келген құжатты 2 компьютерге жібер. 2.Жұп тапсырмасы Желі арқылы №4 компьютердің менің құжатым қалтасынан кез келген құжатты аш. 3.Жұп тапсырмасы Құттықтау қағазын желі арқылы баспадан шығар 4.Жұп тапсырмасы Желі арқылы «Ұлы Отан соғысына 70 жыл» тақырыбына сәйкес jpg форматтағы суретті баспадан шығар 5.Жұп тапсырмасы №3 компьютердегі жұппен бірлесіп 3 беттік презентация құр? 6.Жұп тапсырмасы №1 компьютердегі менің құжатым қапшығындағы 7 мамыр Ұландар меркесіне арналған құттықтауды өзгерт. №7 жұп тапсырмасы Кез келген бейнемонтаж жасап желі арқылы №4 компьютердің менің құжатым қапшығана сал Жаңа материалды бекіту Бақылау сұрақтары 1) Жергілікті желі. 2) «Компьютерлікжелі» тақырыбына тест құрастыру
|
100-сурет 102-103 сурет |
|||
|
Аяқталуы |
Қорытындылау
Сәйкестікті тап!». Қазақ тілінде және ағылшын
тілінде берілген терминдердің арасындағы сәйкестікті табу
керек. Тәжірбиелік жұмыстардың орындалуын бағалау 32Рефлексия «Сауалы бар жәшік» Оқушылар алдарында тұрған қорапшадағы сұрақтарға жауапты блоб ағашын толтыру арқылы жауап береді |
|
|||
|
Үйге тапсырма: Компьютерлік байланыстың міндеті.Компьютерлік желілердің қол жетімдік ұғымдары.Жергілікті желі |
|||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Дарынды оқушы барлық тапсырманы орындайды және дискіге сақтайды.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Сабақты бағалау: 2 жұлдыз бір тілек. |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын Сақтау
ТҚЕ-қайталау. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: |
|||
|
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені анықтадым келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет.
|
|||
шағым қалдыра аласыз















