|
Ұзақ мерзімді жоспардың таралуы: Желілер және қауіпсіздік Күні:
Сынып: 7 |
Мектеп: «Екіаша орта мектебі КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Калкеева Б Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі |
|||||||||
|
оқу мақсаты |
7.1.3.1.Компьютерлік желілерді топтастыру. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: •Компьютерлік желі жіктеу түсінігін қалыптастыру. Көптеген оқушылар: • Компьютерлік желілердің түрлерін жіктеу. Кейбір оқушылар: • Желі топологиясын қолдану. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
• Компьютерлік желі түсінігін біледі. • Компьютерлік желілердің түрлерін жіктей алады. • Желілі топологиясын қолдану. |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Желі,локальді желі,арналар,корпоративтік желі,желілік хаттама,желілер топологиясы. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
- өзара ынтымақтастықта болу; - ақпараттық сауаттылықа жетелеу. - қарым-қатынасты дамыту |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі. |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Желі тұралы жалпы түсінік қалыптасқан. |
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
5 мин |
1.“Шаттық шеңбері” Оқушылар қол ұстасып, әр халықтың тілінде амандасады. 2. Фигура әдісі бойынша үш топқа бөлінеді. тж. «Екі шындық,бір жалған» әдісі (сұрақ жауап )
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
5 мин
3 мин
20 мин |
(постер арқылы әр топ өз жұмысын талдайды) Әр топқа тақырыпшаларды беру:
І-топ. Компьютерлік желі. ІІ-топ. Компьютерлік желілердің түрлері. ІІІ-топ. Компьютерлік желілер топологиясы.1. Әр топтан бір адам шығып басқа топтан ақпарат жинайды.
Дескриптор: 1. Компьютер желісін түсінді. 2. Компьютер желісінің түрлерін көрсетті. 3. Компьютерлік желілер топологиясын айтты. Бағалау: Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды. «Бутерброд әдісі» Екі мадақ ,бір сын арқылы бағалайды.
жж2. «Жұптасып – ойлан- бөліс» Сәйкестендіру кестесі
Дескриптор: 1. Жергілікті желінің қасиетін айтты. 2. Аймақтық желінің қасиетін айтты. 3. Жаһандық желінің қасиетін айтты. 4. Кабелді желінің қасиетін айтты. 5. Сымсыз желінің қасиетін айтты. Бағалау жұптар бір-бірлерін смайлик арқылы бағалайды. Жасыл түс өте жақсы, қызыл түс толықтыруды қажет етеді, сары түс жақсы деп бағаланады.
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс (Ж). Тапсырма: І. Шиналық желі. ІІ. Шеңберлік желі ІІІ. Жұлдызша желі
Дескриптор:
1. Графикалық редакторды іске қосты. 2. Желілер топологиясының схемасын сызды. 3. Жұмыс істеу ережесін түсіндірді.
Бағалау: «Бағдаршам» әдісімен Үш түс арқылы «не білдім?», «нені түсінбедім?» және «нені оқу қажет?» деп өзін-өзі бағалайды. |
Кітаппен жұмыс.
Шеңберлі қызыл,сары,жасыл түстер
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Бүгінгі сабақтан
|
«ҚҚҚ» кестесі |
||||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақтау. |
||||||||
|
Информатика кабинетінде тұрған компьютерлерді аралас топологиялар бойынша қосатын схема сызу. Интеллект карта әдісі. «Адам миына түсетін әрбір бит ақпарат, яғни әрбір сезім, еске түсіру немесе ой – негізгі сфералық объект түрінде ұсынылуы мүмкін, одан ондаған, жүзедеген, мыңдаған және миллиондаған сәулелер тарайды. Әрбір сәуле ассоциация түрінде ұсынылады, ол өз кезегінде басқа ассоцияциялармен шексіз байланыс орнатады. Біз мұны адамның есте сақтауы (жадысы) деп атаймыз, ол мәліметтер қоры немесе архив.
Дескриптор:
1.Графикалық редакторды іске қосты. 2. Желілер топологиясының схемасын сызды. 3. Жұмыс істеу ережесін түсіндірді.
|
«ҚҚҚ» кестесі
|
Қауіпсіздік техникасының ережелері.
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі
Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың таралуы: Желілер және қауіпсіздік Күні:
Сынып: 7 |
Мектеп: «Екіаша орта мектебі КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Калкеева Б Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі |
|||||||||
|
оқу мақсаты |
7.1.3.1.Компьютерлік желілерді топтастыру. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: •Компьютерлік желі жіктеу түсінігін қалыптастыру. Көптеген оқушылар: • Компьютерлік желілердің түрлерін жіктеу. Кейбір оқушылар: • Желі топологиясын қолдану. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
• Компьютерлік желі түсінігін біледі. • Компьютерлік желілердің түрлерін жіктей алады. • Желілі топологиясын қолдану. |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Желі,локальді желі,арналар,корпоративтік желі,желілік хаттама,желілер топологиясы. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
- өзара ынтымақтастықта болу; - ақпараттық сауаттылықа жетелеу. - қарым-қатынасты дамыту |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі. |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Желі тұралы жалпы түсінік қалыптасқан. |
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
5 мин |
1.“Шаттық шеңбері” Оқушылар қол ұстасып, әр халықтың тілінде амандасады. 2. Фигура әдісі бойынша үш топқа бөлінеді. тж. «Екі шындық,бір жалған» әдісі (сұрақ жауап )
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
5 мин
3 мин
20 мин |
(постер арқылы әр топ өз жұмысын талдайды) Әр топқа тақырыпшаларды беру:
І-топ. Компьютерлік желі. ІІ-топ. Компьютерлік желілердің түрлері. ІІІ-топ. Компьютерлік желілер топологиясы.1. Әр топтан бір адам шығып басқа топтан ақпарат жинайды.
Дескриптор: 1. Компьютер желісін түсінді. 2. Компьютер желісінің түрлерін көрсетті. 3. Компьютерлік желілер топологиясын айтты. Бағалау: Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды. «Бутерброд әдісі» Екі мадақ ,бір сын арқылы бағалайды.
жж2. «Жұптасып – ойлан- бөліс» Сәйкестендіру кестесі
Дескриптор: 1. Жергілікті желінің қасиетін айтты. 2. Аймақтық желінің қасиетін айтты. 3. Жаһандық желінің қасиетін айтты. 4. Кабелді желінің қасиетін айтты. 5. Сымсыз желінің қасиетін айтты. Бағалау жұптар бір-бірлерін смайлик арқылы бағалайды. Жасыл түс өте жақсы, қызыл түс толықтыруды қажет етеді, сары түс жақсы деп бағаланады.
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс (Ж). Тапсырма: І. Шиналық желі. ІІ. Шеңберлік желі ІІІ. Жұлдызша желі
Дескриптор:
1. Графикалық редакторды іске қосты. 2. Желілер топологиясының схемасын сызды. 3. Жұмыс істеу ережесін түсіндірді.
Бағалау: «Бағдаршам» әдісімен Үш түс арқылы «не білдім?», «нені түсінбедім?» және «нені оқу қажет?» деп өзін-өзі бағалайды. |
Кітаппен жұмыс.
Шеңберлі қызыл,сары,жасыл түстер
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Бүгінгі сабақтан
|
«ҚҚҚ» кестесі |
||||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақтау. |
||||||||
|
Информатика кабинетінде тұрған компьютерлерді аралас топологиялар бойынша қосатын схема сызу. Интеллект карта әдісі. «Адам миына түсетін әрбір бит ақпарат, яғни әрбір сезім, еске түсіру немесе ой – негізгі сфералық объект түрінде ұсынылуы мүмкін, одан ондаған, жүзедеген, мыңдаған және миллиондаған сәулелер тарайды. Әрбір сәуле ассоциация түрінде ұсынылады, ол өз кезегінде басқа ассоцияциялармен шексіз байланыс орнатады. Біз мұны адамның есте сақтауы (жадысы) деп атаймыз, ол мәліметтер қоры немесе архив.
Дескриптор:
1.Графикалық редакторды іске қосты. 2. Желілер топологиясының схемасын сызды. 3. Жұмыс істеу ережесін түсіндірді.
|
«ҚҚҚ» кестесі
|
Қауіпсіздік техникасының ережелері.
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз

















