Сабақ жоспары №22
|
Сабақ тақырыбы |
Тақырып 7.1.1. Компьютерлік желілерді ұйымдастыру.
|
|
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|
||
|
Күні |
|
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
|
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|
||
|
Міндеттер |
1) жалпыға ортақ игіліктегі файлдарды (мәтіндік құжаттарды, күнтізбелерді, презентацияларды, электрондық кестелерді) пайдаланады, оларды қашықтан және бірлесіп өңдейді |
|
||
|
Мақсаты |
2)Бұлтты технологияларды қолдану. |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Бұлтты технологияның қызметтерін пайдалана алады. Ортақ пайдалану функциясының қызметтерін біледі. |
|
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
11 сынып, Д.Н.Исабаева., Атамұра, 2020, интернет ресурс |
|
||
|
Сабақтың барысы |
|
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы
|
|
|
|
|
|||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Өткен сабаққа шолу Жұптық жұмыс «Мені түсін» әдісі Тақтаға бір оқушы шақырылады. Басқа оқушы оған тақтада жазылған сөзді түсіндіруі керек. Бұл кезде тақтадағы оқушы тақтада не жазылғанын көрмейді.
|
Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
(10 минут) |
Білімді жаңарту Сабақ барысында мультимедиялық подиумда өзімнің аккаумтым арқылы Google құжатты, Google кестені, Google формада қалай тест құруды және Google күнтізбені құру керектігін көрсетіп, түсіндіремін. Және қосымша видеоролик көрсетемін
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|
|||
|
20 мин
|
Жұптық жұмыс 1- тапсырма: (Компьютерлік ақпараттық сауаттылық ) «Бірге ойлаймыз» әдісі Қыздар асхана ашуға шешім қабылдады. Олар жұмысқа барлық керек-жарақтардың тізімін жасау керек, бірақ қыздардың қолы бос емес еді. Қыздар Аружаннан тізім жасауды өтінді. Ол ойланбастан қыздарға көмектесуге келісті. Аружан денсаулығына байланысты олардың қасында бола алмады. Аружан тізімді жасап, қыздарға жіберді. Бірақ қыздар кестеге түзетулер енгізе алмады.
Асханаға қажетті жабдықтар кестесін құр және толтыр. Жабдықтардың соммасын E=G*D формуласы арқылы есепте.
|
|
|
|
|
Бекіту. Бақылау жұмысы
(60 минут) |
Топтық жұмыс 2-тапсырма: «Квартет» әдісі
|
|
|
|
|
Жеке жұмыс 3-тапсырма: Google Calendar –жұмыс күнін тиімді ұйымдастыруға көмектеседі. Кездесулерді ыңғайлы жоспарлауға, тиімді уақытты таңдау үшін достардың кестесімен оңай салыстыруға, сондай –ақ басқа пайдаланушылардың бос уақытын білуге немесе жоспарланған кездесулер туралы ақпаратты көре алатындай күнтізбеге қолжеткізе аламыз
|
|
|
||
|
Жеке тапсырма Google формада информатика немесе тамақтандыру кәсіпорыны өндірісін ұйымдастыру пәніне 10 сұрақтан тұратын тест құрастыр. |
Қосымша 2
|
|
||
|
«Бағдаршам» әдісі Оқушылар өз білімдері бойынша түс таңдауы керек
Бәрі түсінікті Сұрақтарым бар Тақырып түсініксіз |
|
|
||
Бағалау парғы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Қосымша 1

Н.03.2-08 Басылым 5
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерлік желілерді ұйымдастыру.
Компьютерлік желілерді ұйымдастыру.
Сабақ жоспары №22
|
Сабақ тақырыбы |
Тақырып 7.1.1. Компьютерлік желілерді ұйымдастыру.
|
|
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|
||
|
Күні |
|
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
|
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|
||
|
Міндеттер |
1) жалпыға ортақ игіліктегі файлдарды (мәтіндік құжаттарды, күнтізбелерді, презентацияларды, электрондық кестелерді) пайдаланады, оларды қашықтан және бірлесіп өңдейді |
|
||
|
Мақсаты |
2)Бұлтты технологияларды қолдану. |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Бұлтты технологияның қызметтерін пайдалана алады. Ортақ пайдалану функциясының қызметтерін біледі. |
|
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
11 сынып, Д.Н.Исабаева., Атамұра, 2020, интернет ресурс |
|
||
|
Сабақтың барысы |
|
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы
|
|
|
|
|
|||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Өткен сабаққа шолу Жұптық жұмыс «Мені түсін» әдісі Тақтаға бір оқушы шақырылады. Басқа оқушы оған тақтада жазылған сөзді түсіндіруі керек. Бұл кезде тақтадағы оқушы тақтада не жазылғанын көрмейді.
|
Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
(10 минут) |
Білімді жаңарту Сабақ барысында мультимедиялық подиумда өзімнің аккаумтым арқылы Google құжатты, Google кестені, Google формада қалай тест құруды және Google күнтізбені құру керектігін көрсетіп, түсіндіремін. Және қосымша видеоролик көрсетемін
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|
|||
|
20 мин
|
Жұптық жұмыс 1- тапсырма: (Компьютерлік ақпараттық сауаттылық ) «Бірге ойлаймыз» әдісі Қыздар асхана ашуға шешім қабылдады. Олар жұмысқа барлық керек-жарақтардың тізімін жасау керек, бірақ қыздардың қолы бос емес еді. Қыздар Аружаннан тізім жасауды өтінді. Ол ойланбастан қыздарға көмектесуге келісті. Аружан денсаулығына байланысты олардың қасында бола алмады. Аружан тізімді жасап, қыздарға жіберді. Бірақ қыздар кестеге түзетулер енгізе алмады.
Асханаға қажетті жабдықтар кестесін құр және толтыр. Жабдықтардың соммасын E=G*D формуласы арқылы есепте.
|
|
|
|
|
Бекіту. Бақылау жұмысы
(60 минут) |
Топтық жұмыс 2-тапсырма: «Квартет» әдісі
|
|
|
|
|
Жеке жұмыс 3-тапсырма: Google Calendar –жұмыс күнін тиімді ұйымдастыруға көмектеседі. Кездесулерді ыңғайлы жоспарлауға, тиімді уақытты таңдау үшін достардың кестесімен оңай салыстыруға, сондай –ақ басқа пайдаланушылардың бос уақытын білуге немесе жоспарланған кездесулер туралы ақпаратты көре алатындай күнтізбеге қолжеткізе аламыз
|
|
|
||
|
Жеке тапсырма Google формада информатика немесе тамақтандыру кәсіпорыны өндірісін ұйымдастыру пәніне 10 сұрақтан тұратын тест құрастыр. |
Қосымша 2
|
|
||
|
«Бағдаршам» әдісі Оқушылар өз білімдері бойынша түс таңдауы керек
Бәрі түсінікті Сұрақтарым бар Тақырып түсініксіз |
|
|
||
Бағалау парғы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Қосымша 1

Н.03.2-08 Басылым 5
шағым қалдыра аласыз

















