|
Бөлім: |
1А. Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Серікова Әйгерім Айдынғалыйқызы |
|
|
Күні: |
Қыркүйектің 4-і |
|
|
Сынып: 10 А,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік желілердің жұмыс жасау қағидалары Алматы кітап 4-6 бет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.6.1.1 желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерлік желінің негізгі құрылымын білу Компьютерлік желінің жұмыс жасау қағидаларын ажырата білу |
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық /Ахмет Байтұрсынов апталығы/ |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|
|
Ұйымдастыру 3 минут |
Оқушылармен амандасады. Сыныптағы оқушыларды түгендейді. |
Мұғаліммен амандасып, сабақта жоқ оқушыны айтады |
|
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Мұғалім видео көрсетеді Сұрақ қояды. Видеоматериалдың бүгінгі сабаққа қандай қатысы бар? «Кинометафора» әдісі |
Оқушылар өз ойларын айтады Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды. |
|
https://drive.google.com/file/d/1spIm4h7QgUy_cfcz9zQ9A_OTpxTMw3Se/view?usp=drive_link |
|
Жаңа тақырып 5 минут |
Мұғалім алдыңғы сыныптарда алған білімін тексеру мақсатында Шындық Жалған ойынын ойнатады |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға білгенінше сұрақтарда Шындық немесе Жалған нұсқасын таңдайды |
https://b.socrative.com/ сайтындағы жауаптар таблосы |
|
|
8 минут |
«Дауыстап ойлау» әдісі Оқи отырып ой түю, ой бөлісу. Мұғалім слайдты ұосып отырып, толықтырады |
Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді. |
|
|
|
Сабақты бекіту 8 минут |
Еліміздегі әлеуметтік желілердің даму барысына талдау жасаңдар. Күнделікті өмірден 3 мысал келтіріңдер. 1. Компьютерлік желінің пайдалы жағын айт. 2. Компьютерлік желінің зиянды жақтарын айт. 3. Компьютердің пайдалы және зиянды жағын бағалауға 2 дәлелді мысал келтір. |
Оқушылар талқылайды |
Өзара бағалау |
|
|
Қосымша ақпарат 4 минут |
Cisco Systems – ақпараттық технологиялар мен желілік компаниялардың жетекші компанияларының бірі жайлы ақпарат беру |
|
|
|
|
Қорытынды 5 минут |
мақсатқа жеткендігін айқындау үшін тест тапсыру |
Оқушлар кері байланыс жасайды |
||
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
«Болашақта желі технологиясының дамуы» тақырыбында эссе жаз |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерлік желілердің принциптері 10 сынып Алматы кітап 338 бұйрық бойынша ҚМЖ
Компьютерлік желілердің принциптері 10 сынып Алматы кітап 338 бұйрық бойынша ҚМЖ
|
Бөлім: |
1А. Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Серікова Әйгерім Айдынғалыйқызы |
|
|
Күні: |
Қыркүйектің 4-і |
|
|
Сынып: 10 А,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік желілердің жұмыс жасау қағидалары Алматы кітап 4-6 бет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.6.1.1 желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерлік желінің негізгі құрылымын білу Компьютерлік желінің жұмыс жасау қағидаларын ажырата білу |
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық /Ахмет Байтұрсынов апталығы/ |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|
|
Ұйымдастыру 3 минут |
Оқушылармен амандасады. Сыныптағы оқушыларды түгендейді. |
Мұғаліммен амандасып, сабақта жоқ оқушыны айтады |
|
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Мұғалім видео көрсетеді Сұрақ қояды. Видеоматериалдың бүгінгі сабаққа қандай қатысы бар? «Кинометафора» әдісі |
Оқушылар өз ойларын айтады Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды. |
|
https://drive.google.com/file/d/1spIm4h7QgUy_cfcz9zQ9A_OTpxTMw3Se/view?usp=drive_link |
|
Жаңа тақырып 5 минут |
Мұғалім алдыңғы сыныптарда алған білімін тексеру мақсатында Шындық Жалған ойынын ойнатады |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға білгенінше сұрақтарда Шындық немесе Жалған нұсқасын таңдайды |
https://b.socrative.com/ сайтындағы жауаптар таблосы |
|
|
8 минут |
«Дауыстап ойлау» әдісі Оқи отырып ой түю, ой бөлісу. Мұғалім слайдты ұосып отырып, толықтырады |
Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді. |
|
|
|
Сабақты бекіту 8 минут |
Еліміздегі әлеуметтік желілердің даму барысына талдау жасаңдар. Күнделікті өмірден 3 мысал келтіріңдер. 1. Компьютерлік желінің пайдалы жағын айт. 2. Компьютерлік желінің зиянды жақтарын айт. 3. Компьютердің пайдалы және зиянды жағын бағалауға 2 дәлелді мысал келтір. |
Оқушылар талқылайды |
Өзара бағалау |
|
|
Қосымша ақпарат 4 минут |
Cisco Systems – ақпараттық технологиялар мен желілік компаниялардың жетекші компанияларының бірі жайлы ақпарат беру |
|
|
|
|
Қорытынды 5 минут |
мақсатқа жеткендігін айқындау үшін тест тапсыру |
Оқушлар кері байланыс жасайды |
||
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
«Болашақта желі технологиясының дамуы» тақырыбында эссе жаз |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














