Бекітемін:
|
Бөлім: |
6.1 VI - IX ғасырлардағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айғалиев Ербол |
|
Күні: |
17.09.2024 ж. |
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көне түркі жазуы. Зерттеу сұрағы: Білге қаған мен Күлтегіннің мемлекетті нығайтудағы саясаты бізге қандай деректерден белгілі? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.3.1 көне түркі жазуының маңызын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Түркілерде жазудың пайда болуы, руна жазуының өзіндік ерекшеліктерін анықтайды; Рухани мәдениеттің, жазудың маңыздылығын маңыздылығы |
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық (Сабақтың соңы. Тоныкөк. Күлтегін жазбасы) |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа тақырыпқа қадам |
Ұйымдастыру сәті 1.Психологиялық ахуал орнату 2.Оқушыларды түгелдеу Бастапқы ынталандырушы материал: Сұрақтар қою: Суретте қандай ескерткіш берілген? Ол қай жерде орнатылған? Ескерткіш қай жерден әкелінген? Неліктен қазақ жеріне бұл ескерткіштің көшірмесі әкелінді? Түркі жазба ескерткіштерінің маңыздылығы неде? Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тақырыптық суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 15 минут 10 минут 7 минут 3 минут |
Мәтінмен жұмыс. Видеоролик https://www.youtube.com/watch?v=y1jJJFkiQTs Руна жазуы Жазба ескерткіштер 1-тапсырма. Салыстыру кестесі.
Жауабы: 1-с, 2-д, 3-а, 4-в |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды. Топта талқылайды Дескриптор:
Дескриптор: Дескриптор: Берілген оқиғалар мен жылдарды сәйкестендір |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау 6 балл
10 балл
4 балл
|
Видео Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Кесте
ҚБ парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қызыл қанымды
ағыздым, Маған үш зат айт» - Біз бүгін оқып-үйрендік.....
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Көне түркі жазуы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көне түркі жазуы
Көне түркі жазуы
Бекітемін:
|
Бөлім: |
6.1 VI - IX ғасырлардағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айғалиев Ербол |
|
Күні: |
17.09.2024 ж. |
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көне түркі жазуы. Зерттеу сұрағы: Білге қаған мен Күлтегіннің мемлекетті нығайтудағы саясаты бізге қандай деректерден белгілі? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.3.1 көне түркі жазуының маңызын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Түркілерде жазудың пайда болуы, руна жазуының өзіндік ерекшеліктерін анықтайды; Рухани мәдениеттің, жазудың маңыздылығын маңыздылығы |
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық (Сабақтың соңы. Тоныкөк. Күлтегін жазбасы) |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа тақырыпқа қадам |
Ұйымдастыру сәті 1.Психологиялық ахуал орнату 2.Оқушыларды түгелдеу Бастапқы ынталандырушы материал: Сұрақтар қою: Суретте қандай ескерткіш берілген? Ол қай жерде орнатылған? Ескерткіш қай жерден әкелінген? Неліктен қазақ жеріне бұл ескерткіштің көшірмесі әкелінді? Түркі жазба ескерткіштерінің маңыздылығы неде? Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тақырыптық суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 15 минут 10 минут 7 минут 3 минут |
Мәтінмен жұмыс. Видеоролик https://www.youtube.com/watch?v=y1jJJFkiQTs Руна жазуы Жазба ескерткіштер 1-тапсырма. Салыстыру кестесі.
Жауабы: 1-с, 2-д, 3-а, 4-в |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды. Топта талқылайды Дескриптор:
Дескриптор: Дескриптор: Берілген оқиғалар мен жылдарды сәйкестендір |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау 6 балл
10 балл
4 балл
|
Видео Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Кесте
ҚБ парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қызыл қанымды
ағыздым, Маған үш зат айт» - Біз бүгін оқып-үйрендік.....
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Көне түркі жазуы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














