Қазақстан тарихы пәні
|
Бөлім: |
6. 1А VI – IX ғғ. Қазақстан |
||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Агибаева А.Ж |
||
|
Күні: |
Сынып |
|
|
|
23..09.2024ж |
6А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
23.09.2024ж |
6Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көне түркі жазуы. Зерттеу сұрағы: Білге қаған мен Күлтегіннің мемлекетті нығайтудағы саясаты бізге қандай деректерден белгілі? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.3.1 көне түркі жазуының маңызын түсіндіру |
|
*Тарихи ойлау дағдысы *Тарихи концепт |
Тарихи талдау мен түсіндіру Маңыздылық |
|
Сабақтың мақсаты |
Түргештердің қытай, араб, шығыс түркілерімен күрестері туралы біледі; Батыс Түрік және Түргеш қағанаттарының тарихына салыстырмалы талдау жасай алады Түргештердің мемлекет құру себептерін тарихи деректерге сүйене отырып, пайымдайды |
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу: Талап:салауатты өмір салтын ұстану; Ар-ұят:Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут |
Б Тақтаға ЕҰУ-не көшірмесі әкелінген Күлтегін ескерткішінің суретін шығарып қойыңыз.
С Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тақырыптық суреттер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 5 минут |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу 1-тапсырма. Т/Ж Тасқа қашап жазылған Күлтегін, Тоныкөк жырларын оқып, бұл ескерткіштердің тарих ғылымы үшін маңызын дәлелде. 2-тапсырма «Креативті матрица» Кестені толтырыңыз
3-тапсырма. «9 гауһар тас» тапсырмасы Орхон-Енисей ескерткіштерінің Білге қаған мен Күлтегіннің мемлекетті нығайтудағы саясаты туралы ең маңызды дерек көзі екендігін дәлелде. Дәлелдерді маңыздылығына қарай орналастыру керек. Алдыңғы тапсырмада ұсынған дәлелдерді қолдана алады. . |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Құндылықтар:Түрік жазба ескерткіштерінің маңыздылығын дәлелдейді. Дескрипторлар: Жазба ескерткіштердің тарихи дерек ретіндегі маңызына 3 дәлел келтіреді; Түркі халықтарының рухани мұрасы ретіндегі маңызына 2 дәлел келтіреді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Маған үш зат айт» - Біз бүгін оқып-үйрендік.....
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Көне түркі жазуы. |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көне түркі жазуын сипаттау.
Көне түркі жазуын сипаттау.
Қазақстан тарихы пәні
|
Бөлім: |
6. 1А VI – IX ғғ. Қазақстан |
||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Агибаева А.Ж |
||
|
Күні: |
Сынып |
|
|
|
23..09.2024ж |
6А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
23.09.2024ж |
6Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көне түркі жазуы. Зерттеу сұрағы: Білге қаған мен Күлтегіннің мемлекетті нығайтудағы саясаты бізге қандай деректерден белгілі? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.3.1 көне түркі жазуының маңызын түсіндіру |
|
*Тарихи ойлау дағдысы *Тарихи концепт |
Тарихи талдау мен түсіндіру Маңыздылық |
|
Сабақтың мақсаты |
Түргештердің қытай, араб, шығыс түркілерімен күрестері туралы біледі; Батыс Түрік және Түргеш қағанаттарының тарихына салыстырмалы талдау жасай алады Түргештердің мемлекет құру себептерін тарихи деректерге сүйене отырып, пайымдайды |
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу: Талап:салауатты өмір салтын ұстану; Ар-ұят:Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут |
Б Тақтаға ЕҰУ-не көшірмесі әкелінген Күлтегін ескерткішінің суретін шығарып қойыңыз.
С Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тақырыптық суреттер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 5 минут |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу 1-тапсырма. Т/Ж Тасқа қашап жазылған Күлтегін, Тоныкөк жырларын оқып, бұл ескерткіштердің тарих ғылымы үшін маңызын дәлелде. 2-тапсырма «Креативті матрица» Кестені толтырыңыз
3-тапсырма. «9 гауһар тас» тапсырмасы Орхон-Енисей ескерткіштерінің Білге қаған мен Күлтегіннің мемлекетті нығайтудағы саясаты туралы ең маңызды дерек көзі екендігін дәлелде. Дәлелдерді маңыздылығына қарай орналастыру керек. Алдыңғы тапсырмада ұсынған дәлелдерді қолдана алады. . |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Құндылықтар:Түрік жазба ескерткіштерінің маңыздылығын дәлелдейді. Дескрипторлар: Жазба ескерткіштердің тарихи дерек ретіндегі маңызына 3 дәлел келтіреді; Түркі халықтарының рухани мұрасы ретіндегі маңызына 2 дәлел келтіреді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Маған үш зат айт» - Біз бүгін оқып-үйрендік.....
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Көне түркі жазуы. |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
ұрақтар
қою: Суретте қандай ескерткіш берілген? Ол қай жерде орнатылған?
Ескерткіш қай жерден әкелінген? Неліктен қазақ жеріне бұл
ескерткіштің көшірмесі әкелінді? Түркі жазба ескерткіштерінің
маңыздылығы неде?












