Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Көне заман кітаптары. Үстеудің синонимдік қатарлары. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.5.1- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; 6.4.4.3-үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану; |
|
Сабақ мақсаттары |
- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; -үстеудің синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
|
Психологиялық ахуал
Оқушыларды
түгелдейді, «Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. |
Тренинг: «Мен сенің ерекше қасиеттерінді бағалаймын, себебі сен...» (қатысушылар бір-бірімен жұптасып тұрып,қасындағы көршісіне оны ерекше бағалайтын қасиетін,оның себебін айтады.Мысалы, «Мен сенің ерекше қасиеттерінді бағалаймын, себебі сен сондай мейірбансың»). «Қанқыз» әдісі арқылы топқа бөлу. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау сұрақтары 1-тапсырма. |
Суреттерге қарап, оларды өзара байланыстырыңдар.
|
ҚБ «Бағдаршам»
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма Тыңдалым С 2 а-тапсырма. Диалог құру ЖЖ |
Үнтаспадан 23-аудиомәтінді тыңдау Бір-бірлеріңе сұрақ қойып, мәтіннің негізгі ойын анықтаңдар |
Дескриптор; - мәтінде көтерілген мәселені анықтайды;. -мәселе бойынша диалог құрады |
Интерактивті тақта
|
||||||
|
Сергіту сәті |
«Орын
ауыстыру» |
Қатысушылар шеңберге отырады. Жүргізуші ортақ
сипаттамалары бар қатысушыларды айтады, сипаттамалары сәйкес
қатысушылар орын ауыстырулары қажет. Қатысушылар орындарын
ауыстырған кезде жүргізуші кез келген бос орынға отырады. Орынсыз
қалған қатысушы жүргізуші
болады. Кімнің ағасы бар Кім қызыл түсті
ұнатады |
|
|
||||||
|
Грамматикалық материал |
Қосымша ереже 3-тапсырма. |
Синонимдік қатар Синоним болып жұмсалатын мәндес сөздердің синонимдік қатар деп аталады. Олар: -белгілі бір сөзді жиі қайталамау үшін; -бір ұғымды түрлі белгілерімен жан-жақты сипаттау үшін қолданылады. Синонимдік қатарға енетін сөздер бір сөз табынан болу керек. Мысалы: Таяуда – жақында – жуырда. Тез – жылдам - шапшаң Мәтінде ерекшеленіп берілген сөздерді мағыналас сөздерді мағыналас сөздермен ауыстырып жазыңдар. |
Дескриптор: үстеудің синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады; |
|
||||||
|
Сабақты бекіту |
4-тапсырма. |
Тыңдалым және оқылым мәтіндерінен негізгі ортақ ойды анықтап, жинақы мәтін жазыңдар.
|
Дескриптор: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; |
|
||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «321» әдісі
Үй тапсырмасы: |
Жақсы түсінген 3 мәселе. Қиындық туғызған 2 нәрсе.
Үстеулердің синонимдік қатарларына 3-4 мысалдар тауып, сөйлем құраңдар. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көне заман кітаптары. Үстеудің емлесі. Сабақ жоспары ҚМЖ 6-сынып қазақ тілі
Көне заман кітаптары. Үстеудің емлесі. Сабақ жоспары ҚМЖ 6-сынып қазақ тілі
Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Көне заман кітаптары. Үстеудің синонимдік қатарлары. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.5.1- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; 6.4.4.3-үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану; |
|
Сабақ мақсаттары |
- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; -үстеудің синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
|
Психологиялық ахуал
Оқушыларды
түгелдейді, «Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. |
Тренинг: «Мен сенің ерекше қасиеттерінді бағалаймын, себебі сен...» (қатысушылар бір-бірімен жұптасып тұрып,қасындағы көршісіне оны ерекше бағалайтын қасиетін,оның себебін айтады.Мысалы, «Мен сенің ерекше қасиеттерінді бағалаймын, себебі сен сондай мейірбансың»). «Қанқыз» әдісі арқылы топқа бөлу. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау сұрақтары 1-тапсырма. |
Суреттерге қарап, оларды өзара байланыстырыңдар.
|
ҚБ «Бағдаршам»
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма Тыңдалым С 2 а-тапсырма. Диалог құру ЖЖ |
Үнтаспадан 23-аудиомәтінді тыңдау Бір-бірлеріңе сұрақ қойып, мәтіннің негізгі ойын анықтаңдар |
Дескриптор; - мәтінде көтерілген мәселені анықтайды;. -мәселе бойынша диалог құрады |
Интерактивті тақта
|
||||||
|
Сергіту сәті |
«Орын
ауыстыру» |
Қатысушылар шеңберге отырады. Жүргізуші ортақ
сипаттамалары бар қатысушыларды айтады, сипаттамалары сәйкес
қатысушылар орын ауыстырулары қажет. Қатысушылар орындарын
ауыстырған кезде жүргізуші кез келген бос орынға отырады. Орынсыз
қалған қатысушы жүргізуші
болады. Кімнің ағасы бар Кім қызыл түсті
ұнатады |
|
|
||||||
|
Грамматикалық материал |
Қосымша ереже 3-тапсырма. |
Синонимдік қатар Синоним болып жұмсалатын мәндес сөздердің синонимдік қатар деп аталады. Олар: -белгілі бір сөзді жиі қайталамау үшін; -бір ұғымды түрлі белгілерімен жан-жақты сипаттау үшін қолданылады. Синонимдік қатарға енетін сөздер бір сөз табынан болу керек. Мысалы: Таяуда – жақында – жуырда. Тез – жылдам - шапшаң Мәтінде ерекшеленіп берілген сөздерді мағыналас сөздерді мағыналас сөздермен ауыстырып жазыңдар. |
Дескриптор: үстеудің синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады; |
|
||||||
|
Сабақты бекіту |
4-тапсырма. |
Тыңдалым және оқылым мәтіндерінен негізгі ортақ ойды анықтап, жинақы мәтін жазыңдар.
|
Дескриптор: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; |
|
||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «321» әдісі
Үй тапсырмасы: |
Жақсы түсінген 3 мәселе. Қиындық туғызған 2 нәрсе.
Үстеулердің синонимдік қатарларына 3-4 мысалдар тауып, сөйлем құраңдар. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















