Материалдар / Көнеден жеткен жетіген 5 сынып қмж
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Көнеден жеткен жетіген 5 сынып қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
музыка сабағынан 5 сыныпқа арналған қмж, ашық сабақ құрылымы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қараша 2023
321
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Уакыт

Мектеп

101 мектеп-лицей

Педагогтың аты-жөні

Алдоңғарова Базаркүл

Күні

.11.2023

Сыныбы

5 «Г»

Сабақтың тақырыбы:

Көнеден жеткен жетіген

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.1.1. – тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау және салыстыру

3.1.3.6 – нотамен қарапайым әуендер орындау

Сабақтың мақсаты:

Тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады;

Нотамен қарапайым әуендер орындайды

Бағалау критерилері

Тыңдалған әуенді анықтап, талдай алады

Нота арқылы әуендер орындай алады

Аспаптың мүмкіншілігін ажырата алады


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Психологиялық ахуалтудырады.

Амандасу әні:

М – Сәлем, сәлем балалар

О – Сәлеметсізбе?

М – Жағдайларың жақсыма?

О – Өте керемет

М – Әуенді бастаймызба?

О - Иә, иә, иә

М – Ынталы боламызба?

О – әрине

М – Биге билейміз, әндіде шырқаймыз.

Менімен әнді бірге қайталаймыз


М – Здраствуйте, ребята?

О – Здраствуйте

М – Как ваше настроение?

О – очень хорошо

М – пора нам заниматься

О – Да, да, да

М – Мы будем как всегда

М – Будем танцевать и песню распевать

Прощу ребята, вас со мною повторять

О- да


«Кім көп біледі?» сұрақ – жауап әдісі

Пауза деген не?

Паузаның ұзақтығы неге тең?

Домбраның өзімен ғана орындалатын шығарманы не дейміз?

Домбрада орындалатын шығарма қай жанрға жатады?

Эстрадалық музыка деген не?

Свиридовтың музыкасы қалай аталады?

«Ұлытау» тобы қандай жанрдағы топ?

«Ұлытау» тобы қандай бағыттағы топ?

Дәулеткерейдің қандай күйін білесіңдер?

Музыканың өлшемі болама?


«Дауыс жаттығуы»

«Күй сандықты ашайық» әнін орындау

Күй сандықты ашайық до – до – до

Тілдерін біз басайық біз до – до – до.

Бас дыбысты басайық біз до – до – до,

Жәйлап әнге салайық до – до – до.

До, ре, ми, фа, соль, ля, си

До, си, ля, соль, фа, ми, ре, до


Шалқып шығар сонда күй до – до – до,

Бәрі до дан басталар до – до – до.

Доны қоштар басқалар до – до – до,

Доны қоштар басқалар до – до – до.

До, ре, ми, фа, соль, ля, си

До, си, ля, соль, фа, ми, ре, до


Ән айту


«Ой қозғау» әдісі

Жаңа сабаққа кіріспе (сурет арқылы тақырыпты ашу)




Оқушылар мұғаліммен бірге музыкалық түрде сәлемдеседі.































Оқушылар алған білімдері бойыншасұрақтарға жауап береді.




















Оқушылар дауыс жаттығуын орындайды
















Оқушылар «Мәңгілік ел жастары» әнін орындайды




Оқушылар суретке қарап қандай аспап екенін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындйды

Оқушыларды «Бес сызыққа» әрбір тапсырма сайын нота беру арқылы бағалаймын.






















Оқушының жауабына қарай бағалауға нота беріледі.








































Оқушылар әннің орындалуына қарай өз – өздерін нота көтеру арқылы бағалайды.
































Слайдбеттері, нота суреті



















Слайд


















Бейнебаян


Сабақтың ортасы

Жаңа ақпарат бейнекөрініс арқылы беріледі.


Жетігеннің түрлерін көрсету.

«Аққу» күйі тыңдалады.


1 – тапсырма/жеке жұмыс

Кестемен жұмыс

Күйдің атауы


Күйдің авторы кім


Күй қандай аспаппен орындалады?


Күйде табиғаттың қандай көріністерін көз алдыңа елестете алдың?


Күйден қандай әсер алдың?


Күйдің жылдамдығы қалай?


Күйді орындау барысында қандай көркемдеуіш құралдарын пайдаланды?


Дескриптор:

Әнді сипаттай алады;

Әнді орындаған аспапты біледі.


Тосын сый

Қазанғап атындағы музыкалық колледжінің оркестрінде жетігенші Меруерт --------------------- орындауы.


«Сөзжұмбақ» термин сөздермен жұмыс.

Дескриптор

Аспапты атауын біледі;

Аспапты сипаттайды



Сергіту жаттығуы


Оқушылар бейнекөрініс арқылы жаңа ақпарат алады.

Жетіген аспабының түрлерімен танысады

«Аққу» күйін тыңдайды.



Оқушылар тыңдаған күйлері бойынша кестемен жұмыс жасайды.









Оқушылар жетіген аспабының орындаулында музыка тыңдайды.







Оқушылар жұптаса отырып, жұмбақтың жауабына қарай сөзжұмбақ құрастырады.










Оқушылар сергіту жаттығуларын орындайды










Егер оқушы 3 минутта кестені толтырып үлгерсе екі нота, үлгермесе бір нота берілу арқылы бағаланады.




























Бейнебаян









Таратпа парақтар








Сабақтың соңы

«Нотамен жұмыс»

Берілген нотаны оқи отырып, «Жетіген» өлеңін, аққу күйінің әуеніне салып орындау

Дескриптор:

Берілген нотамен ән орындайды



«Жетіген асықтары» кері байланысы

Жетіген суретіне асықтарға сабақтан алған әсерлерін жазып жабыстыру

Оқушылар берілген нота бойынша «Жетіген» әнін «Аққу» күйінің әуеніне салып орындайды.
















Оқушылар асық суреттерін сабақтан алған әсерлерін жазып жабыстырады.


Оқушылардың нотаны оқуына қарай нота тарату арқылы бағаланады














Оқушылардың жинаған ноталарын есептеп сыйлық беру

Оқулық, баян



















Асық суреттері, тәттілер







Үй тапсырмасы

Жетіген суретін салу, мәтінді оқу












































Кестемен жұмыс

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!