Көңіл-күйді ажырту

Тақырып бойынша 16 материал табылды

Көңіл-күйді ажырту

Материал туралы қысқаша түсінік
Сурет, фотосурет бойынша адамның эмоционалдық жағдайын анықтау
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Танымдық әрекеттерін түзету

Бөлім:

Сенсорлық процестер мен кеңістіктік

бағдарлау ды дамыту

Педагогтың тегі, аты, әкесінің (болған жағдайда)


Күні:


Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көңіл-күйді ажырту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.2.8 сурет, фотосурет бойынша адамның эмоционалдық жағдайын анықтау

Сабақтың мақсаты

Суреттер бойынша адамның көңіл күйін ажырата алады.

Апта құндылығы

Жасампаздық - бәрімізге өнеге

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Психологиялық ахуал

Ынтымақтастық ортасын құру;

«Топтық сәлемдесу» жаттығуы.

Мақсаты: қарым-қатынас дағдыларын, топтық өзара әрекеттесу әдістерін дамыту, күйзелісті төмендету.

Нұсқау: Қыс, көктем, жаз, күз белгілеріне қарай 4 топқа бөлінейік. Әр топтың міндеті – мимика мен ишарат арқылы басқа топтарға сәлемдесу түрлерін ойлап, құрастыру.


Оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Сабаққа назар аударады.

Жыл мезгіл суреттері. Музыка

5 мин

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

«Құндылықтар спектрі»

Оқушыға өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақтар қояды.

ЕББҚ оқушы сұрақтарға жауап береді

Слайд

Сабақтың ортасы


5 мин











5 мин














20 мин

ІІІ. Жаңа сабақ

Сергіту жаттығуы

Күн ұйықтайды.
Күн оянады.
Жел соқты.
Жаңбыр жауды.
Бұлт шатырлады.
Күн ашылды.
Жел басылды.

1-тапсырма. Тыңда.

Көңіл күйікөңіл-күй – адамның психикалық процестерге, барлық қызметіне, соның ішінде оқу материалын меңгеруге әсер ететін эмоционалдық жағдайы. Көңіл күйіне қарап адамдарды: шат, жайдары, көңілді, жылы жүзді, ызбарлы, ызалы, т. б. деп ажыратуға болады.

Көңіл күйдің түрлері

Адамның көңіл күйін оның мазмұны немесе сапасы бойынша жіктеуге болады.

  • қуанышты: бақыт, қуаныш, мейірім, махаббат;

  • қайғылы: қайғы, сағыныш, жалғыздық;

  • мазасыз: мазасыздық, қорқыныш, үрей, сенімсіздік;

  • ашуланшақ: ашуланшақтық, агрессия, көңілсіздік;

  • кінәлі: кінә, ұят, өкіну, өзін-өзі сынау;

  • босаңсыған: тыныштық, байыппен әрекет ету;

  • қызықсыз: апатия, немқұрайлылық, көңілсіздік;

  • шығармашылық: шабыт, шығармашылық және т.б.

2-тапсырма. Көңіл күйді анықтаймыз. Жаттығуларды қайталаймыз.

https://youtu.be/ui8J9vlQ4wA?si=HgOrwzWJwLkKm5W5

3-тапсырма.Суреттегі көңіл күйлерді анықта.

4-тапсырма. Бір қызға қуанып тұрған, бір қызға ренжулі бет-бейне суретін сал.




Оқушы жаттығулады қайталайды.







Жаңа тақырып бойынша мәтінді тыңдайды. Адамның көңіл күйі туралы біледі.

















Бейнематериалды көріп, жаттығуларды қайталайды. Көңіл күй түрлерін ажырата алады.










Суреттегі көңіл күйлерді анықтап, жазады.











Сурет салады.




Ауызша қолдау


Жарайсың!








Дескриптор:

- адамның эмоциялық жағдайларын ажырата алады.















Дескриптор:

-мұғаліммен бірге жаттығуларды қайталайды.










Дескриптор:

-көңіл күйді ажыратып үйренеді.














Бүгінгі сабақты меңгергені тексеріледі.





Слайд

































https://youtu.be/ui8J9vlQ4wA?si=HgOrwzWJwLkKm5W5




.

5 мин

ҮІ. Бекіту

«Үш түсіндірме» әдісі.

Не себепті ... екендігін түсіндіріңіз.

Сіз неге ... ойлайсыз.

Сіз неге ... деп есептейсіз


Сұрақтарға жауап береді.


Сабақтың соңы

2 мин

ҮІІ: Рефлексиялық


Сабақты түсінгені бойынша смайлктің бірін таңдайды.


Оқушының сабақты меңгеру көңіл-күйі анықталады.


3 мин



Үйге тапсырма

ҮІІІ. Оқушыларды бағалау

Оқушылар тапсырманы орындауына орай, жетондар беріледі. Берілген жетондарды санап, бағалайды.


Суретті аяқта.

Әр тапсырмада алған жетондарын санайды

Жетондары саналады.






Күнделік





Пәні:Танымдық әрекеттерін түзету.

Өткізілген күні:____________________

Оқушының аты-жөні:_____________________

Тақырыбы: Көңіл-күйді ажырту

1-тапсырма. Адамның көңіл күйдің түрлері ата.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2-тапсырма. Көңіл күйді анықтаймыз. Жаттығуларды қайталаймыз.

https://youtu.be/ui8J9vlQ4wA?si=HgOrwzWJwLkKm5W5


3-тапсырма.Суреттегі көңіл күйлерді анықта.

Shape5 Shape1





Shape8 Shape2 Shape3 Shape4 Shape6 Shape7

4-тапсырма. Бір қызға қуанып тұрған, бір қызға ренжулі бет-бейне суретін сал.











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2025
169
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі