Сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар 61 сабақ
|
Күні: |
||
|
Бөлім |
Дені саудың – жаны сау |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Көңіл сұрауды білемін |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-мәтінді түсініп, рөлге бөліп оқиды. -мәтінді сахналайды. -кейіпкердің іс-әрекетіне көзқарасын білдіреді. |
Білу, түсіну Қолдану Талдау |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы топтарға бөледі. Әр балаға адасқан әріптер жазылған қима қағаз таратады. Топтарға бір-бір ыдыс береді. Әр тапсырма орындаған сайын ыдысына салып отыруды тапсырады. |
Балалар қолына түскен қима қағаздағы әріптерден сөз құрап, өз тобына жайғасады. 1 топ: тазалық 2 топ: жинақылық 3 топ: ұқыптылық
Жеңімпаз топ мүшелері «Дені сау адам» деген төсбелгі алады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! Әр ұпайға бір зат алып, салады |
и/б тақта, адасқан әріптер жазылған қима қағаздар ыдыс
|
||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 25-30 мин |
Тыңдалым мен айтылым. ТЖ Ойлау дағдысы: білу, түсіну Әдіс: «ПОПС» формуласы Топтарға мақалдың мағынасын ашуды тапсырады. Оларға ПОПС формуласы арқылы бүгінгі оқылатын ертегінің мазмұнын болжауды тапсырады. Оқылым. ТЖ Ойлау дағдысы: білу, түсіну Әдіс: «Оқиға картасы» Мұғалім ертегіні өзі оқып береді. Одан соң балаларға рөлге бөліп оқытады. Топтарға рөлге бөлініп, ертегінің мазмұнын сахналауды тапсырады.. Сергіту сәтін жасатады. Жуыну әнін айттырады. Жазылым Өзіндік жұмыс Ойлау дағдысы: талдау Әдіс: «Түсінемін,жасаймын» 1)Дәптерлеріне түлкі мен жолбарыстың диалогін құрастырып жазуды тапсырады. 2)Кестеге кейіпкерлерді сипаттап жазуды тапсырады.
|
Мақал бойынша пікір білдіріп, оқитын ертегінің мазмұнын болжап айтады. П- менің ойымша..... О – Себебі, ..... П – Мысалы: ...... С – Қорыта айтқанда .. Ертегіні рөлге бөліп оқиды. Мазмұнын сахналайды. Ауырған адамның көңілін сұрауды үйренеді. Сергіту сәтін жасайды. Жуыну әнін айтады. Диалог құрастырып жазады. Мысалы: -Амансың ба,құдіреттім! -Сен неге менің көңілімді сұрап келмедің? -Мен сізге дәрі іздеп кеткен едім.
|
Дескриптор: -мақалдың мағынасын айтады /1ұ/ -тақырыпты болжайды. /1ұ/ Дескриптор: – рөлге бөліп оқиды. -мазмұнын сахналайды -көңіл сұрауды біледі /3ұ/ Қимылда рын жасайды Дескриптор: -диалог жазады. -кестені толтырады /6 ұ/ |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 10 мин |
Кері байланыс. Саралау: «Сөйлемді жалғастыр» әдісі Таза жүрсең, ауырмайсың. Ол үшін ... Рефлексия Менің сабаққа қатысу деңгейім: Өте жоғары _________ Жақсы _________ Орташа _________ Мүлдем қатыспадым __ |
Сөйлемді жалғастырып, алған білімдерін саралайды. Өзінің сабаққа қатысу деңгейін анықтайды. Мұғалімнен марапаттар алады.
|
Өз әрекетін бағалайды. Сөреге жинаған заттарын санап, ұпай санын анықтайды. Әр зат – бір ұпайға тең |
|
Т
Т а қ а ы л з
|
|
|
|
|
|
|
|
т л ы Ұ ы ы қ қ п
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ж қ ы қ л ы и а н
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

ПОПС формуласы

|
Оқиға картасы |
||
|
Басы |
Ортасы |
Соңы |
|
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Көңіл сұрауды білемін" 2 сынып
Сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар 61 сабақ
|
Күні: |
||
|
Бөлім |
Дені саудың – жаны сау |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Көңіл сұрауды білемін |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-мәтінді түсініп, рөлге бөліп оқиды. -мәтінді сахналайды. -кейіпкердің іс-әрекетіне көзқарасын білдіреді. |
Білу, түсіну Қолдану Талдау |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы топтарға бөледі. Әр балаға адасқан әріптер жазылған қима қағаз таратады. Топтарға бір-бір ыдыс береді. Әр тапсырма орындаған сайын ыдысына салып отыруды тапсырады. |
Балалар қолына түскен қима қағаздағы әріптерден сөз құрап, өз тобына жайғасады. 1 топ: тазалық 2 топ: жинақылық 3 топ: ұқыптылық
Жеңімпаз топ мүшелері «Дені сау адам» деген төсбелгі алады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! Әр ұпайға бір зат алып, салады |
и/б тақта, адасқан әріптер жазылған қима қағаздар ыдыс
|
||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 25-30 мин |
Тыңдалым мен айтылым. ТЖ Ойлау дағдысы: білу, түсіну Әдіс: «ПОПС» формуласы Топтарға мақалдың мағынасын ашуды тапсырады. Оларға ПОПС формуласы арқылы бүгінгі оқылатын ертегінің мазмұнын болжауды тапсырады. Оқылым. ТЖ Ойлау дағдысы: білу, түсіну Әдіс: «Оқиға картасы» Мұғалім ертегіні өзі оқып береді. Одан соң балаларға рөлге бөліп оқытады. Топтарға рөлге бөлініп, ертегінің мазмұнын сахналауды тапсырады.. Сергіту сәтін жасатады. Жуыну әнін айттырады. Жазылым Өзіндік жұмыс Ойлау дағдысы: талдау Әдіс: «Түсінемін,жасаймын» 1)Дәптерлеріне түлкі мен жолбарыстың диалогін құрастырып жазуды тапсырады. 2)Кестеге кейіпкерлерді сипаттап жазуды тапсырады.
|
Мақал бойынша пікір білдіріп, оқитын ертегінің мазмұнын болжап айтады. П- менің ойымша..... О – Себебі, ..... П – Мысалы: ...... С – Қорыта айтқанда .. Ертегіні рөлге бөліп оқиды. Мазмұнын сахналайды. Ауырған адамның көңілін сұрауды үйренеді. Сергіту сәтін жасайды. Жуыну әнін айтады. Диалог құрастырып жазады. Мысалы: -Амансың ба,құдіреттім! -Сен неге менің көңілімді сұрап келмедің? -Мен сізге дәрі іздеп кеткен едім.
|
Дескриптор: -мақалдың мағынасын айтады /1ұ/ -тақырыпты болжайды. /1ұ/ Дескриптор: – рөлге бөліп оқиды. -мазмұнын сахналайды -көңіл сұрауды біледі /3ұ/ Қимылда рын жасайды Дескриптор: -диалог жазады. -кестені толтырады /6 ұ/ |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 10 мин |
Кері байланыс. Саралау: «Сөйлемді жалғастыр» әдісі Таза жүрсең, ауырмайсың. Ол үшін ... Рефлексия Менің сабаққа қатысу деңгейім: Өте жоғары _________ Жақсы _________ Орташа _________ Мүлдем қатыспадым __ |
Сөйлемді жалғастырып, алған білімдерін саралайды. Өзінің сабаққа қатысу деңгейін анықтайды. Мұғалімнен марапаттар алады.
|
Өз әрекетін бағалайды. Сөреге жинаған заттарын санап, ұпай санын анықтайды. Әр зат – бір ұпайға тең |
|
Т
Т а қ а ы л з
|
|
|
|
|
|
|
|
т л ы Ұ ы ы қ қ п
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ж қ ы қ л ы и а н
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

ПОПС формуласы

|
Оқиға картасы |
||
|
Басы |
Ортасы |
Соңы |
|
|
|
|


шағым қалдыра аласыз






