Материалдар / Көңіл сұрауды білемін Жолбарыс пен түлкі ертегі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Көңіл сұрауды білемін Жолбарыс пен түлкі ертегі

Материал туралы қысқаша түсінік
Көңіл сұрауды білемін Жолбарыс пен түлкі ертегісінің сабақ жоспары 2 сынып Осы сабақта оқушыларды жауапкершілікпен белсенді азаматтық ұстаным таныта отырып, жұмыс барысында бір –біріне деген құрмет көрсетуіне , өз елінң дамуына үлес қосуға еңбек пен шығармашылық құндылығын дарыту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Наурыз 2022
257
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Пән әдебиеттік оқу

Мектеп: «№1 жалпы білім беретін орта мектеп »КММ

Күні: 3.02.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Естемесова .Ш.Қ

Сынып:2 «В»

Қатысқандар саны-

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көңіл сұрауды білемін.

Жобарыс пен түлкі (Ертегі)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға береді, рөлге бөліп оқиды.

Көптеген оқушылар: тақырыпты болжайды, қажетті ақпаратты тауып оқиды, алған әсерімен бөліседі..Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар: ой толғауын әсерлі, шынайы әңгімелеп жеткізе алады.Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийлері

Оқушылар шығарма мазмұны бойынша интерпретациялауға сұрақтар қояды және жауап бере алады

шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу және оларды қолдана алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:

Жолбарыс-тигр,түлкі-лиса

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестері:

-Көңілін сұрау деген не?

-Негізгі кейіпкерлер қайсы ?

-Мезгілсіз уақытта/кешке, түнде/ науқас адамның көңілін сұрамайды

Құндылықтарды дарыту

Осы сабақта оқушыларды жауапкершілікпен белсенді азаматтық ұстаным таныта отырып, жұмыс барысында бір –біріне деген құрмет көрсетуіне , өз елінң дамуына үлес қосуға еңбек пен шығармашылық құндылығын дарыту


Пәнаралық байланыстар

Сабақтың тақырыбына сай құрылған оқу мақсатын ала отырыс оқу іс-әрекетінде белсенді әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып дүниетану , қазық тілі пәнімен пән аралық байланыс



АКТ қолдану дағдылары

Слайд, видео

Бастапқы білім

Мен істейтін жұмыс бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

-Балалар көңіл күйлеріңіз қалай?

-Тамаша

Сабаққа дайындық қалай?

-керемет

-Ендеше сабағымызды бастайық

-бастайық


Жұмыс ережесін келісу

-Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

-Уақытты үнемдейміз!

-Нақты,дәл жауап береміз!

-Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

-Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

« Ауадағы сауал» әдісі бойынша

Қысқы тағы қандай еңбек түрлерін білеміз?

Әңгімелерін оқыту

Дескриптор:

1.Қысқы еңбек түрлерін біледі

2. Бір-бірін тыңдап, толықтырады, бағалайды;

Дескриптор:Бас бармақ әдісі арқылы бағалау






слайд

















Сабақтың ортасы



























ҰЖЫМДЫҚ ЖҰМЫС

«Жұмбақтар шешейік»

1Кілемнің түрлеріндей жүндері бар,

Айбаты жан шыдамас үндері бар (Жолбарыс)

Сайқымазақ қулығы бар ,

Барған жерде ұрлығы бар (Түлкі)

Жол бойында жортқан

Сыбызғысын тартқан (Қасқыр)

Нақыл сөз

«Ауырып ем іздегенше,

Ауырмайтын жол ізде» нақыл сөзін түсіндіру


Дескрипторы:

1.Жұмбақтың шешуін табады

2. Нақыл сөзді түсініп оқиды


ҚБ : «Дауыстап ойлау» әдісі


«Көңіл сұрай білемін»

«Жолбарыс пен түлкі»

Ертегі  халық ауыз әдебиетінің атадан балаға ауыз екі сөйлеумен жеткен әдеби өнердің бірі. Ол мынадай түрге бөлінеді.


Тыңдалым: аудиомен тыңдалады.

Оқылым: Оқулықпен жұмыс

Айтылым: «Стоп кадр» әдісі арқылы оқушыларды тізбектеп оқыту

Үш тілділік:

Жолбарыс-тигр-lion

Түлкі-лиса-Fox

Қасқыр-волк- Wolf

СЕРГІТУ СӘТІН ЖҮРГІЗЕМІН:

«Мен Қазақпын»

«Бір минуттық әңгіме»

Ертегіні ролге бөліп мәнерлеп оқу

Шығармадағы хабарлы, сұраулы ,лепті сөйлемдерді тауып атайық

Дескриптор:

-Ертегіні ролдерге бөліп оқиды

-Мәтіннен сөйлем түрлерін анықтап айтады

ҚБ «Шапалақтау » әдісі

«Сұрақтар телпегі» әдісі

Мезгілсіз уақытта (кешке, түнде) науқас адамның көңілін сұрамайды.

- Жолбарыс пен түлкінің іс-әрекетіне баға бер

-қасқырдың іс-әрекетіне баға бер

Дескриптор:

-Шығармадағы кейіпкерлерге баға беріп, талдайды

«Мен жазам, сен тексер» әдісі

-Ауырып жатқан досыңның көңілін сұрай бардың делік

- не апарасың?

-Қандай жылы сөз айтасың?

ҚБ: «Дауыстап ойлау» әдісі










оқулық





ЖАРАЙСЫЗ!

ЖАҚСЫ! ТАЛПЫН!








Слайд,оқулық


















Оқушылар қимыл қозғалыс жаттығуларын орындау











Сабақтың соңы


3 минут

Рефлексия

Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға жетістік баспалдағы арқылы смайликтерін көрсету


Смайлик

Үйге тапсырма

24-25 бет оқу мазмұндау , ұнаған кейіпкердің суретін салу





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!