Сабақтың
тақырыбы:
« Көңілді
тапқырлар»
Сабақтың
мақсаты:
Білімділік: Жан-жақты ақпараттануға, алған
білімдерін өмірде қолдана білу шеберліктерін арттыруға
үйрету. Түзетушілік:
Тапқырлық, шапшаңдық,
дарындылық, зейінділік, есте сақтау, ойлау қабілеттерін шыңдау,
Байланыстырып сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын
молайту. Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа,
достыққа, өзін-өзі тануға, айналасындағы ортамен қарым-қатынас
жасауға, бірлесіп жұмыс жасай білуге
тәрбиелеу. Сабақтың
түрі: аралас Сабақтың
әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап,
ойын Сабақтың
көрнекіліктері: тыныс алу құралдары, плакат,
доптар, стакандар, саусақ жаттығулары, түрлі-түсті қағаздар,
желім
Сабақтың барысы: I
Ұйымдастыру кезеңі: - сәлемдесу - Ширату
жаттығулары: -Сен күштісің, -Сен мықтысың, -Сен сабағыңды беске оқы
-Жарайсыңдар оқушылар -Бүгінгі күнімізге
сәттілік
II Тыныс алу
жаттығулары:
«Көпіршіктер»- мұрынмен терең тыныс алып ,
түтікшенің көмегімен түрлі түсті көпіршіктерге
үрл «Кеме»- мұрынмен терең тыныс алып ,
ауызбен демді шығара отырып кемелерге
үрлеу.
Оқушыларды топқа
бөлу: «Сұңқар», «Тұлпар»
Сайысымыз 4-кезеңнен
тұрады: 1-кезең: «Түстерді сандарға
сәйкестендір» - Ал балалар, сендерді сайысымыздың кезеңдерімен
таныстырып өттім. Сайысымыз 4 бөлімнен тұрады.Олай болса,
сайысымызды бастайық.
1-кезең: «Түстерді сандарға
сәйкестендір» Мақсаты: Оқушыларға түстерге
жапыстырылған сандар берілген. Балалар берілген сандарға қарай
отырып бос дөңгелекшелерді түстерге
толықтырады.
2-кезең: «Сөз ойла тез
ойла»
Мақсаты: Оқушыларға карточкада
жазылған буындар берілген. Оқушылар берілген буындардан жылдам
бірнеше сөз құрау қажет.
3-кезең: «Мамандық
құралдары»
Мақсаты: Оқушыларға дөңгелекшелерге
жабыстырылған мамандық суреттері және түрлі түсті қыстырғыштарда
көрсетілген мамандық құралдары берілген. Оқушылар әр мамандықтың
қажетті құралдарын тауып, қыстырғыштарды қыстырып шығулары
қажет.
III Сергіту
сәті:
Оқушылар түрлі түсті доптарды
дөңгелекшелерге дәлдеп лақтырады. Қай команда көп допты жинақтайды,
сол команда жеңіске жетеді
4-кезең: «Кім
тапқыр» Мақсаты: Оқушыларға сандар
жазылған стақандар беріледі. Оқушылар пирамида әдісі бойынша
қағазда берілген есептерді шығарып, жауаптарын стакандарда жазылған
сандардан сәйкесін тауып, пирамиданы
құрайды.
IV Қол-қимылын
дамыту: «Гүл шоқтарын жасау» (желіммен
түрлі-түсті қағаз және чупа чупс тәттілерінен гүл шоқтарын
жасау)
V Сабақты
қорытындылау: - Балалар сабақ сендерге ұнады
ма? - Қандай тапсырмалар ұнады?
VI
Бағалау: мақтап, мадақтау( гүл
күлтешелерін санау арқылы жеңген топты
анықтау).
.