Материалдар / Конспект "Поющий клен " 7 класс
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Конспект "Поющий клен " 7 класс

Материал туралы қысқаша түсінік
В осенних сереющих сумерках в один и тот же час старый наполовину засохший клен под окном начинал петь. Между редкими пожелтевшими листьями покачивались десятки поющих птах. В безветренном прохладном воздухе мелко дрожащие листья раскачивались им в такт. Птичьи голоса разбегались переливчатыми трелями , но получался слитный стройный хор, где каждый голос вел свою партию. Клен стоял у кирпичной стены во дворе. Пушистые серо-бурые комочки с желто-зелеными грудками походили на зеленеющие листья. Казалось, что клен расцвел. Запоздавшим утром поющие птицы улетали и клен умолкал, голый и неподвижный.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
482
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қазақстан тарихы

Пән мұғалімі: Алдабергенова Перизат

Күні :


Пәні : Қазақстан тарихы

Сыныбы: 8 «Ә»

Сабақтың тақырыбы:

Жоңғар шапқыншылығы

Сабақтың мақсаты:

  • Жоңғар мемлекетінің нығаюы .

Жоңғар шапқыншылықтың тарихи маңызы. « Актабан шұбырынды , Алқакөл сұлама »

Күтілетін нәтиже:

  • Алған білімін өмірде қолдана алады.

  • Қазақтардың жеңілу себептері мен салдары туралы мағлұмат алады.

Оқуда қолданылатын әдіс тәсілдер:

Топтастыру « Тірек сызба » «» «Сөйлемді жалғастыр ».

Модульдердің кіріктірілуі:

СТО,Бағалау, АКТ.

Негізгі дерек көздер:

Карта , атлас, суреттер.Оқулық: Ж.Қасымбаев Алматы «Атамұра

Сабақтың барысы:

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің

іс - әрекеті


Оқушының

іс - әрекеті

Ресурстар, көрнекіліктер

Ұйымдастыру кезеңі:

3 минут

Сыныпта жағымды ахуал қалыпстастыру үшін өз есімдерін сын есімммен байланыстырамыз .

Мысалы Айда айдай . Перизат парасатты оқушылар өзінің ойын айтады.


Топқа бөлу

3 минут

Хандар билер батырлар арқылы топқа бөлу.

Хандар билер батырлар арқылы үш топқа бөлінеді.


Үй тапсырмасына шолу:

8 – 10 минут

«Тірек сызба ойыны » оқыта үйрету ойыны

Оқушыларга тірек сөздердің мағынасын ашу мақсатында сұрақтар қоямын , сұрақ қойылғанда оның жауабын тірек создер арқылы табады .

Түрлі түсті қағаздар, кеспе қағаздар.

Негізгі кезең


3 минут

Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстырып, логикалық сұрақтар мен тақырыптың атын оқушылардың өздеріне мақсатын құрастыру.

Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын сұрақтарға жауап айта отырып , жаңа сабақтағы негізгі деректерді дәптерлеріне түртіп отырады.

8 сынып оқулығы.

Сергіту сәті:

2 минут

ән айту.

Оқушылар ән орындайды.


Жаңа сабақты пысықтау «Сөйлемді жалғастыр» әдісі бойынша

Постер жасау

15 минут

Топтарға жаңа сабақ бойынша « сөйлемді жалғастыр » әдісі арқылы тақырыптарды бөліп береді. Топтар өзара талқылап, қорытындылай отырып жалғастырады

Әр топ өзіне бөлінген тақырыптарды оқып, өзара талқылау жүргізеді. бағалайды.

Оқулық, флипчарт, стикер, кесте.

Бағалау парақшалары.

«Жылдар және атаулар сөйлейді», «Адасқан сөздер» ойыны


Бір топқа жылдар, бір топқа атаулар беріледі,бір топқа адасқан сөздер беріледі.

Бірінші топ даталарды табады, екінші топ атауларды атабады, үшінші топ адасқан сөздерді дұрыстайды.


Кері байланыс

2 минут

Кері байланыс парақшаларын ұсынады

Өз ойларын білдіріп, парақшаларды белгілейді.

Кері байланыс парақшалары.

Бақылау критерийлерін анықтау :

2 минут

Өзін өзі бағалаудың қорытындысын ұсынады.

Оқушылар өздерінің бағаларын айтады.

Қолдарына берілген бағалау парақшалары.

Үйге тапсырма:

1 минут









































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!