«Телжан орта мектебі» КММ
ҚЫСҚАША КӨБЕЙТУ ФОРМУЛАЛАРЫ
Ашық сабақ
Пән: Алгебра
Сынып: 7
Мұғалім:
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3В: Қысқаша көбейту формулалары Күні:04.02.2022ж |
Мектеп: «Телжан орта мектебі» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тілеуберді Алданыш |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны:5 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қысқаша көбейту формуласы (Бекіту сабағы) |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көпшілік оқушылар: Қысқаша көбейту формулаларын қолданады және түрлендіре алады Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты формулаға талдау жасап, зерттеу жүргізеді, күрделі есептерді шығара алады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
формуласының математикалық оқылуын ауызша тұжырымдай біледі;
Лексика және терминология: -Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын - Екі өрнектің қосындысының квадраты ; - Екі өрнектің айырмасының квадраты; -Екі өрнектің айырмасының кубы; |
||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» құндылығы. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, информатика. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация слайдтары, электронды оқулық,интербелсенді тақта. |
||||
|
Алдыңғы білім |
Көпмүшені көпмүшеге көбейту Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу Ұқсас мүшелерді біріктіру Таңбалардың өзгеру ерекшеліктері |
||||
|
Оқыту әдістері |
«Сенің есімің жаттығуы», «Көршіңмен бөліс», «Барыс», «Pliccker тест», «Пойыз» ,«Ойлан, бірік,бөліс», « сәйкестендіру тесті» |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 11 мин (2мин) (3мин) (6мин) |
Ұйымдастыру кезеңі
Нәтижесі QR-код арқылы көрсетіліп бағалау жүргізіледі |
Диалог
Жұмыс дәптері
https://www.plickers.com/classes/61953a9603cfe50012a82f6a |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 мин (7мин) Қолдану Теориясы (6мин) (5мин) (2мин) (10мин) |
«Пойыз келді» әдісі бойынша жеке жұмыс.Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.
Стикерлер таратылады.
«Барыс» әдісі арқылы топпен жұмыс жасайды.Оқушылар екі топқа бөлініп,берілген тапсырмаларды орындайды және қорғайды.
“Бағдаршам әдісі” арқылы бағаланады.
«Ойлан,толған» әдісі бойынша жеке жұмыс.Оқушылар берілген тапсырмалардың дұрыс жауабын табады.
«Жасырын суреттер» әдісі бойныша сергіту жасау.Бір оқушы тақтаға шығып басқа оқушыларға қарап тұрады.
Интерактивті тақтадағы суреттерді басқа оқушылар қимылмен көрсетеді.Тақтаға шыққан оқушы табады.
Оқулықпен жұмыс Оқушыларға тапсырмалар (№33.5) беріледі. Жеке жұмыс орындалады.
1)
2)
3)
4)
Дескриптор
|
Тақта Үлестірмелі материал
Тапсырмалар жинағы
Слайд
Слайд
Оқулық |
|||
|
Бағалау теориясы 2 мин |
ҚОРЫТЫНДЫ ТЕСТ Оқушылар телеграмм бот арқылы тест орындайды.
|
Сұраққа жауап береді.
Интерактивті тақта |
|||
|
Аяқталуы 1 мин |
Кері байланыс оқушылар смайлк таңдау арқылы сабақ бойынша өз көңіл күйін,алған білім деңгейінен хабар береді.
|
Интербелсенді тақта
Бағалау парақшасы |
|||
|
Келесі сабаққа тапсырма (1мин)
|
№34,2 есеп |
Оқулық, күнделік |
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
критерийлер бойынша бағалай алады. |
Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелерімен , тазалық гигиеналық,тадаптарды сақтайды.Жұмыс барысынада олар жазатын қаламсап,сызғыш және оқу құралдарын пайдаланады.Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен бастайды |
|||
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ...Қысқаша көбейту формуласы
ҚМЖ...Қысқаша көбейту формуласы
«Телжан орта мектебі» КММ
ҚЫСҚАША КӨБЕЙТУ ФОРМУЛАЛАРЫ
Ашық сабақ
Пән: Алгебра
Сынып: 7
Мұғалім:
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3В: Қысқаша көбейту формулалары Күні:04.02.2022ж |
Мектеп: «Телжан орта мектебі» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тілеуберді Алданыш |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны:5 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қысқаша көбейту формуласы (Бекіту сабағы) |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көпшілік оқушылар: Қысқаша көбейту формулаларын қолданады және түрлендіре алады Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты формулаға талдау жасап, зерттеу жүргізеді, күрделі есептерді шығара алады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
формуласының математикалық оқылуын ауызша тұжырымдай біледі;
Лексика және терминология: -Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын - Екі өрнектің қосындысының квадраты ; - Екі өрнектің айырмасының квадраты; -Екі өрнектің айырмасының кубы; |
||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» құндылығы. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, информатика. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация слайдтары, электронды оқулық,интербелсенді тақта. |
||||
|
Алдыңғы білім |
Көпмүшені көпмүшеге көбейту Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу Ұқсас мүшелерді біріктіру Таңбалардың өзгеру ерекшеліктері |
||||
|
Оқыту әдістері |
«Сенің есімің жаттығуы», «Көршіңмен бөліс», «Барыс», «Pliccker тест», «Пойыз» ,«Ойлан, бірік,бөліс», « сәйкестендіру тесті» |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 11 мин (2мин) (3мин) (6мин) |
Ұйымдастыру кезеңі
Нәтижесі QR-код арқылы көрсетіліп бағалау жүргізіледі |
Диалог
Жұмыс дәптері
https://www.plickers.com/classes/61953a9603cfe50012a82f6a |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 мин (7мин) Қолдану Теориясы (6мин) (5мин) (2мин) (10мин) |
«Пойыз келді» әдісі бойынша жеке жұмыс.Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.
Стикерлер таратылады.
«Барыс» әдісі арқылы топпен жұмыс жасайды.Оқушылар екі топқа бөлініп,берілген тапсырмаларды орындайды және қорғайды.
“Бағдаршам әдісі” арқылы бағаланады.
«Ойлан,толған» әдісі бойынша жеке жұмыс.Оқушылар берілген тапсырмалардың дұрыс жауабын табады.
«Жасырын суреттер» әдісі бойныша сергіту жасау.Бір оқушы тақтаға шығып басқа оқушыларға қарап тұрады.
Интерактивті тақтадағы суреттерді басқа оқушылар қимылмен көрсетеді.Тақтаға шыққан оқушы табады.
Оқулықпен жұмыс Оқушыларға тапсырмалар (№33.5) беріледі. Жеке жұмыс орындалады.
1)
2)
3)
4)
Дескриптор
|
Тақта Үлестірмелі материал
Тапсырмалар жинағы
Слайд
Слайд
Оқулық |
|||
|
Бағалау теориясы 2 мин |
ҚОРЫТЫНДЫ ТЕСТ Оқушылар телеграмм бот арқылы тест орындайды.
|
Сұраққа жауап береді.
Интерактивті тақта |
|||
|
Аяқталуы 1 мин |
Кері байланыс оқушылар смайлк таңдау арқылы сабақ бойынша өз көңіл күйін,алған білім деңгейінен хабар береді.
|
Интербелсенді тақта
Бағалау парақшасы |
|||
|
Келесі сабаққа тапсырма (1мин)
|
№34,2 есеп |
Оқулық, күнделік |
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
критерийлер бойынша бағалай алады. |
Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелерімен , тазалық гигиеналық,тадаптарды сақтайды.Жұмыс барысынада олар жазатын қаламсап,сызғыш және оқу құралдарын пайдаланады.Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен бастайды |
|||
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз































