Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
|
Бөлім: |
3D баспа |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ныгмет Манар |
|
|
Күні: |
29.11.2024ж |
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Айналу денелерін (цилиндр, конус, сфера) құрады және оларды 3D модельдеу бағдарламаларында түрлендіреді |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілік: әр қадамды жүйелі және тәртіппен орындап, әртүрлі пішіндерді дұрыс және дәл құру арқылы оқушылар өз жұмысына жауапкершілікпен қарауға үйренеді. Оларға тапсырманы уақтылы және сапалы орындаудың маңыздылығын түсіндіру қажет. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Конус, цилиндр, сфера (шар) тәрізді объектілер айналу денелеріне жататынын біледі. Конус, цилиндр, сфера құра алады және оларды өңдей алады. Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдалану керектігін біледі. Модельді құру командалар ретін көрсетеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 минут 1 минут 1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесемін, оқушыларды түгелдеймін, көңіл-күйлерін сұраймын. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тақтада жазылған «Біз сыныпқа кіргеннен кейін...» мотивациялық сөз тіркестерін хормен оқытамын. Бүгінгі күнге сәттілік тілеймін. Топқа біріктіру. «THE HAT» бағдарламасы арқылы топқа біріктіремін. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Бүгінгі көңіл-күйлерін хабарлайды. Мотивациялық тіркестерді барлығы бірдей оқиды. Оқушылар тізім бойынша бойынша топқа бірігеді. |
|
Тақтадағы мотивациялық сөздер «THE HAT» бағдарламасы |
|
Сабақтың ортасы 3 минут Жаңа білім 1 минут 5 минут 10 минут 1 минут 15 минут
|
Үй тапсырмасын бекіту Өткен тақырыпты «Jeopardy labs» бағдарламасы бойынша дайындалған сұрақтар арқылы сұраймын. Болжау. Әр топтың алдына қойылған фигуралар арқылы тақырыпты болжатамын. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын. SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды қарастырайық. Ол үшін модельдерді құрастыруға қолданатын құралдармен танысқан болатынбыз. Осы құралдарды қолданып, үшөлшемді модельдер құрастырамыз. Көрсетілім. Конус, цилиндр, сфера (шар) тәрізді объектілер көлемі бар болғандықтан, олар айналу денелеріне жатады Көрсетілім. Цилиндр құру. Көрсетілім. Конус құру. Көрсетілім. Сфера құру. Тәжірибелік жұмыс SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, цилиндр, конус, сфера фигураларын салып көрейік .
Сергіту сәті Слайдта сұрақтар қойылады.
Топтық жұмыс.
1-топ: Айсулудың анасы кондитер. Анасына 3 қабатты торт жасауға тапсырыс келді. Анасы Айсулуға көп қабатты тортты жасау үшін моделін құрып беруді өтінді.
2-топ: Асанға физика пәнінен жобалық жұмыс берілді. Жоба тақырыбы күн жүйесіндегі планеталар. Асан планеталарды көрнекі түсіндіру үшін 3D редакторын пайдалану тиімді деп шешті.
3-топ: Шырша – қарағай тұқымдасына жататын биіктігі 30-50 м, баяу өсетін қылқанжапырақты ағаш. Шыршаны ауа тазартатын ерекше қасиетіне қарай аурухана, шипажайлардың маңында көптеп еккен дұрыс. Ғимараттардың ауласына шыршаның моделін салу 3D жобалауда көп кездеседі.
Білімді бекіту. «Plickers» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын. |
«Jeopardy labs» бағдарламасында дайындалған сұрақтарға ұяшықтарды таңдау арқылы жауап береді.
Оқушылар фигураларға қарап сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын болжайды.
Оқушылар мұғалімге назар аударып сабақты түсінеді
Оқушылар мұғаліммен бірге SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, цилиндр, конус, сфера фигураларын салады. Дескрипторлар: Цилиндр құрады. 1балл Конус құрады 1балл Сфера құрады 1балл Слайдта көрсетілген сұрақтарға иә, жоқ деген жауапты қимылдар арқылы көрсетеді. 1-топ: 3D модельдеу бағдарламасын ашады. Цилиндр фигурасын пайдаланып 3қабатты торттың моделін жасайды және түрлендірілген көрінісін көрсетеді. Дескрипторлар: -Цилиндрді пайдаланып 3қабатты торт моделін жасайды және түс береді; 1 балл -Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланғанын атайды 1 балл -Модельді құру командалар ретін көрсетеді. 1 балл 2-топ. Бағдарламаны ашып, сфера фигурасын таңдайды. Сфераны әртүрлі бұрыштардан көрсетіп, түрлендіреді. Сфераның геометриялық тұтастығын тексереді. Дескрипторлар: Сфераны 3D редакторында салыңыз және планета тәріздес түс береді. 1 балл -Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланғанын айтады 1 балл -Модельді құру командалар ретін көрсетеді. 1 балл 3-топ. Бағдарламаны ашып, конус фигурасын таңдайды. Конустың дұрыс құрылымын және тұтастығын тексереді. Дескрипторлар: -Конусты шырша тәріздес етіп 3D редакторында салыңыз және түс береді. 1 балл -Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланғанын айтады 1 балл -Модельді құру командалар ретін көрсетеді. 1 балл Оқушылар қолдарындағы штрих код арқылы жауап береді. Дескриптор: Әр дұрыс жауап 1балл |
Мадақтау арқылы ынталандыру. Мадақтау арқылы ынталандыру. Өзара бағалау Мадақтау арқылы ынталандыру.
Топтық бағалау
Топтық бағалау
Топтық бағалау
Мұғалімнің бағалауы |
Интер-белсенді тақта «Jeopardy labs» бағдарламасы сұрақтар
Конус, цилиндр, сфера фигуралары
Презентация интербелсенді тақта
интербелсенді тақта ноутбук
Презентация интербелсенді тақта
Ноутбук Таратпа материалдар
Платформа сілтемесі:
|
|
Сабақтың соңы 2минут 1 минут |
Кері байланыс «Mentimeter» әдісі арқылы кері байланыс аламын. 1.Бүгінгі сабақ несімен есте қалды? 2.Сен үшін қиындық туғызған тапсырма. 3.Өзіңнің жұмысыңа қандай баға бересің?
Үй тапсырмасы. Сфера мен шеңберді Венн диаграммасында салыстырыңдар. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талдаңыз. Венн диаграммасы
|
Оқушылар сабақтан алған білімдері туралы кері байланыс жазады. |
Оқушы өзінің белсенділігіне баға береді. |
«Mentimeter» кері байланыс парағы. |
1
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус, цилиндр және сфера құру
Конус, цилиндр және сфера құру
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
|
Бөлім: |
3D баспа |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ныгмет Манар |
|
|
Күні: |
29.11.2024ж |
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Айналу денелерін (цилиндр, конус, сфера) құрады және оларды 3D модельдеу бағдарламаларында түрлендіреді |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілік: әр қадамды жүйелі және тәртіппен орындап, әртүрлі пішіндерді дұрыс және дәл құру арқылы оқушылар өз жұмысына жауапкершілікпен қарауға үйренеді. Оларға тапсырманы уақтылы және сапалы орындаудың маңыздылығын түсіндіру қажет. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Конус, цилиндр, сфера (шар) тәрізді объектілер айналу денелеріне жататынын біледі. Конус, цилиндр, сфера құра алады және оларды өңдей алады. Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдалану керектігін біледі. Модельді құру командалар ретін көрсетеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 минут 1 минут 1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесемін, оқушыларды түгелдеймін, көңіл-күйлерін сұраймын. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тақтада жазылған «Біз сыныпқа кіргеннен кейін...» мотивациялық сөз тіркестерін хормен оқытамын. Бүгінгі күнге сәттілік тілеймін. Топқа біріктіру. «THE HAT» бағдарламасы арқылы топқа біріктіремін. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Бүгінгі көңіл-күйлерін хабарлайды. Мотивациялық тіркестерді барлығы бірдей оқиды. Оқушылар тізім бойынша бойынша топқа бірігеді. |
|
Тақтадағы мотивациялық сөздер «THE HAT» бағдарламасы |
|
Сабақтың ортасы 3 минут Жаңа білім 1 минут 5 минут 10 минут 1 минут 15 минут
|
Үй тапсырмасын бекіту Өткен тақырыпты «Jeopardy labs» бағдарламасы бойынша дайындалған сұрақтар арқылы сұраймын. Болжау. Әр топтың алдына қойылған фигуралар арқылы тақырыпты болжатамын. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын. SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды қарастырайық. Ол үшін модельдерді құрастыруға қолданатын құралдармен танысқан болатынбыз. Осы құралдарды қолданып, үшөлшемді модельдер құрастырамыз. Көрсетілім. Конус, цилиндр, сфера (шар) тәрізді объектілер көлемі бар болғандықтан, олар айналу денелеріне жатады Көрсетілім. Цилиндр құру. Көрсетілім. Конус құру. Көрсетілім. Сфера құру. Тәжірибелік жұмыс SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, цилиндр, конус, сфера фигураларын салып көрейік .
Сергіту сәті Слайдта сұрақтар қойылады.
Топтық жұмыс.
1-топ: Айсулудың анасы кондитер. Анасына 3 қабатты торт жасауға тапсырыс келді. Анасы Айсулуға көп қабатты тортты жасау үшін моделін құрып беруді өтінді.
2-топ: Асанға физика пәнінен жобалық жұмыс берілді. Жоба тақырыбы күн жүйесіндегі планеталар. Асан планеталарды көрнекі түсіндіру үшін 3D редакторын пайдалану тиімді деп шешті.
3-топ: Шырша – қарағай тұқымдасына жататын биіктігі 30-50 м, баяу өсетін қылқанжапырақты ағаш. Шыршаны ауа тазартатын ерекше қасиетіне қарай аурухана, шипажайлардың маңында көптеп еккен дұрыс. Ғимараттардың ауласына шыршаның моделін салу 3D жобалауда көп кездеседі.
Білімді бекіту. «Plickers» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын. |
«Jeopardy labs» бағдарламасында дайындалған сұрақтарға ұяшықтарды таңдау арқылы жауап береді.
Оқушылар фигураларға қарап сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын болжайды.
Оқушылар мұғалімге назар аударып сабақты түсінеді
Оқушылар мұғаліммен бірге SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, цилиндр, конус, сфера фигураларын салады. Дескрипторлар: Цилиндр құрады. 1балл Конус құрады 1балл Сфера құрады 1балл Слайдта көрсетілген сұрақтарға иә, жоқ деген жауапты қимылдар арқылы көрсетеді. 1-топ: 3D модельдеу бағдарламасын ашады. Цилиндр фигурасын пайдаланып 3қабатты торттың моделін жасайды және түрлендірілген көрінісін көрсетеді. Дескрипторлар: -Цилиндрді пайдаланып 3қабатты торт моделін жасайды және түс береді; 1 балл -Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланғанын атайды 1 балл -Модельді құру командалар ретін көрсетеді. 1 балл 2-топ. Бағдарламаны ашып, сфера фигурасын таңдайды. Сфераны әртүрлі бұрыштардан көрсетіп, түрлендіреді. Сфераның геометриялық тұтастығын тексереді. Дескрипторлар: Сфераны 3D редакторында салыңыз және планета тәріздес түс береді. 1 балл -Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланғанын айтады 1 балл -Модельді құру командалар ретін көрсетеді. 1 балл 3-топ. Бағдарламаны ашып, конус фигурасын таңдайды. Конустың дұрыс құрылымын және тұтастығын тексереді. Дескрипторлар: -Конусты шырша тәріздес етіп 3D редакторында салыңыз және түс береді. 1 балл -Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланғанын айтады 1 балл -Модельді құру командалар ретін көрсетеді. 1 балл Оқушылар қолдарындағы штрих код арқылы жауап береді. Дескриптор: Әр дұрыс жауап 1балл |
Мадақтау арқылы ынталандыру. Мадақтау арқылы ынталандыру. Өзара бағалау Мадақтау арқылы ынталандыру.
Топтық бағалау
Топтық бағалау
Топтық бағалау
Мұғалімнің бағалауы |
Интер-белсенді тақта «Jeopardy labs» бағдарламасы сұрақтар
Конус, цилиндр, сфера фигуралары
Презентация интербелсенді тақта
интербелсенді тақта ноутбук
Презентация интербелсенді тақта
Ноутбук Таратпа материалдар
Платформа сілтемесі:
|
|
Сабақтың соңы 2минут 1 минут |
Кері байланыс «Mentimeter» әдісі арқылы кері байланыс аламын. 1.Бүгінгі сабақ несімен есте қалды? 2.Сен үшін қиындық туғызған тапсырма. 3.Өзіңнің жұмысыңа қандай баға бересің?
Үй тапсырмасы. Сфера мен шеңберді Венн диаграммасында салыстырыңдар. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талдаңыз. Венн диаграммасы
|
Оқушылар сабақтан алған білімдері туралы кері байланыс жазады. |
Оқушы өзінің белсенділігіне баға береді. |
«Mentimeter» кері байланыс парағы. |
1
шағым қалдыра аласыз















