2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Конус, цилиндр және сфера құру. 6 сынып

Конус, цилиндр және сфера құру. 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспары
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Джураева Гулрухсор

Күні

18.11.2022 ж

Сынып 6

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Конус, цилиндр және сфера құру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі

Көптеген оқушылар:

SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, арканың моделін құрастырады

Кейбір оқушылар:

SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Жаңа тақырыпқа шолу.

SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды қарастырайық. Ол үшін модельдерді құрастыруға қолданатын құралдармен танысамыз. Осы құралдарды қолданып, үшөлшемді модельдер құрастырамыз.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.








Сабақтың ортасы

Жаңа тақырып.

Басқа модельдеу программаларындағы сияқты SketchUp программасында жасалып жатқан модельді жақындатуға немесе алыстатуға, бұрын басқа қырынан қарап шығуға мүмкіндік беретін навигациялық құралдар бар.


Көрсетілім.

Навигациялық құралдар мәзірдің «Camera» бөлімінде орналасқан. Құралдардың батырмалары Құралдар тақтасында орналасқан.


Көрсетілім. Цилиндр құру.

Көрсетілім. Конус құру.

Көрсетілім. Сфера құру.


Жеке жұмыс.

Оқулық § 2.3 , 53-бет «Практикада қолдану» тапсырмасы.


1-тапсырма.

SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін жаса.


Дескриптор:

- SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады.


ҚБ: стикер /5 балл/


2-тапсырма.

Арканың моделін жаса. Бұл объектіні сызуда Следуй за мной құралын пайдалан.


Дескриптор:

- арканын моделін құрастырады;

-Следуй за мной құралын пайдаланады.


ҚБ: стикер /5 балл/


Мұғалімді тыңдайды






Цилиндр, конус, сфераны құрудыдын командаларын дәптерге жазады








SketchUp программасында ғимараттың моделін құрастырады





SketchUp программасында арканын моделін құрастырады

































Стикер

5 балл






Стикер

5 балл











Интербелсенді тақта/

компьютер



Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі орналасқан. бағалауды ұйымдастырады

2.Кері байланыс:





Жалғастыруға дайынмын

Бір нәрсе түсінемін, бірақ бәрін емес

Түсінбеймін, қайталап қарау қажет


Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы

§ 2.3, 54-бет «Ұй тапсырмасы»










































Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 6

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Объектілердің 3D модельдері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі

Көптеген оқушылар:

Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін біледі

Кейбір оқушылар:

Құралдар мен кірістірілген объектілердің ұқсастығы мен айырмашылығын атайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Жаңа тақырыпқа шолу.

Әртүрлі программалар өнімінің тартымды әрі көрнекі болуын қамтамасыз ететін объектілер бар. Мысалы, мәтіндік редакторға мәтінмен қоса дыбыс, анимация, сурет, диаграмма мен автофигуралардың объектілерін енгізуге болады. Міне, осындай объектілерді программаға енгізетін программа модульдерін кірістірген объектілер немесе программалар деп атайды.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.








Сабақтың ортасы

Жаңа тақырып.

Мұндай ішкі программалар SketchUp -та да бар. SketchUp программасында 3D моделін құруда құралдардың көмегімен құрастырылып жатқан модельді мүмкіндігінше шынайы объектіге ұқсату үшін кірістіру, бояу және шаблонға салуды қолданады.


Көрсетілім. SketchUp программасының мәзіріндегі Окно бөлімінде орналасқан Материалдар, Компоненттер және Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысамыз.


Жеке жұмыс.

§ 2.4 , 56-бет «Практикада қолдану» тапсырмасы


1-тапсырма. SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастыр.


Дескриптор:

- SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастырады.


ҚБ: стикер /3балл/


2-тапсырма. Малға арналған «Жайылым» қоршауының моделін құрастыр.


Дескриптор:

-SketchUp программасының құралдарын пайдаланып малға арналған «Жайылым» қоршауының моделін құрастырады.


ҚБ: стикер /4 балл/


Жеке жұмыс. 3-тапсырма.

-Құралдар мен кірістірілген объектілердің ұқсастығы мен айырмашылығын атандар.


Дескриптор:

- Құралдар мен кірістірілген объектілердің ұқсастығы мен айырмашылығын атайды.


ҚБ: стикер /3 балл/

Мұғалімді тыңдайды








Материалдар

Компоненттер

Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысады







SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады



SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрасытарады





Сұраққа жауап береді




























Стикер

3балл







Стикер

4балл










Стикер

3балл






Интербелсенді тақта/

компьютер

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы

§ 2.4, 58-бет 2-тапсырма


















08 Наурыз 2025
224
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі