Кемертоған орта мектебі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Конус, цилиндр және сфера құру (2 сабақ)
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Искакбаева Ж.Б. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус, цилиндр және сфера құру (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға SketchUp бағдарламасының құралдарын қолдана отырып, пішінін, өлшемін және орнын өзгерту арқылы айналу денелерін (цилиндр, конус, сфера) құра алады және түрлендіреді |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік пен жауапкершілік құндылықтарын қалыптастыру 3D модельдеу редакторымен жұмыс істеу процесі арқылы іске асады. Оқушылар виртуалды нысандарды құрастыру барысында:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа қатысуды тексеру.Жағымды атмосфера қалыптастыру «Бүгін мен сабақта» тренингі
Сабақты қайталау үшін «Билет таңда» әдісі
1. Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? 2. Конус жасау үшін қандай құралдар қажет? 3. Сфера дегеніміз не? 4. Цилиндрді қалай жасауға болады? 5. Сурет салу құралдарын тізімдеңіз 6. Модификация құралдарын атаңдар |
Бүгінгі сабақта алға қойған мақсатын айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. Жұптық жұмыс Сфера мен Шеңбердің негізгі қасиеттерін еске түсіріңдер. Төмендегі кестеде берілгендей, Венн диаграммасын пайдаланып, осы екі геометриялық фигураны салыстырыңдар.Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талдап, қорытынды жазыңдар.
Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Жұптық тапсырманы орындайды Венн диаграммасын толтырады
Көзге арналған жаттығуды орындайды
-әр фигураның жасалу алгоритмін сәйкестендіреді
- SketchUp құралдарын атап жазады;
- 3D форматта модельді салады және бояйды |
ФБ Бағалау критерийі: айналу денелерін құру және SketchUp құралдары туралы білімді іс жүзінде қолданады. Дескрипторлар: -Сфера мен Шеңбердің кемінде үш ұқсастығын айтады-1балл - Сфера мен Шеңбердің кемінде екі ерекшелігін айтады-1балл -нақты әрі толық қорытынды жазады-1балл Дескриптор: -әр фигураның алгоритмін дұрыс сәйкестендіреді-1балл Дескриптор: -құралдардың атауын және қызметін дұрыс жазады-2балл Дескриптор: -тәжірибелік жұмысты орындайды, құралдарды дұрыс қолданады-2балл Дескриптор: -3D моделін жасайды және материалдарды қолданады-2балл |
Презентация, оқулық ЖИ Оқулық, жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Дәптерге өз үйіңнің моделін салу. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус, цилиндр және сфера құру 6-сынып
Конус, цилиндр және сфера құру 6-сынып
Кемертоған орта мектебі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Конус, цилиндр және сфера құру (2 сабақ)
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Искакбаева Ж.Б. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус, цилиндр және сфера құру (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға SketchUp бағдарламасының құралдарын қолдана отырып, пішінін, өлшемін және орнын өзгерту арқылы айналу денелерін (цилиндр, конус, сфера) құра алады және түрлендіреді |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік пен жауапкершілік құндылықтарын қалыптастыру 3D модельдеу редакторымен жұмыс істеу процесі арқылы іске асады. Оқушылар виртуалды нысандарды құрастыру барысында:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа қатысуды тексеру.Жағымды атмосфера қалыптастыру «Бүгін мен сабақта» тренингі
Сабақты қайталау үшін «Билет таңда» әдісі
1. Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? 2. Конус жасау үшін қандай құралдар қажет? 3. Сфера дегеніміз не? 4. Цилиндрді қалай жасауға болады? 5. Сурет салу құралдарын тізімдеңіз 6. Модификация құралдарын атаңдар |
Бүгінгі сабақта алға қойған мақсатын айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Бағалау: Мұғалім оқушылардың белсенділігін ескере отырып бағалайды Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. Жұптық жұмыс Сфера мен Шеңбердің негізгі қасиеттерін еске түсіріңдер. Төмендегі кестеде берілгендей, Венн диаграммасын пайдаланып, осы екі геометриялық фигураны салыстырыңдар.Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талдап, қорытынды жазыңдар.
Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Жұптық тапсырманы орындайды Венн диаграммасын толтырады
Көзге арналған жаттығуды орындайды
-әр фигураның жасалу алгоритмін сәйкестендіреді
- SketchUp құралдарын атап жазады;
- 3D форматта модельді салады және бояйды |
ФБ Бағалау критерийі: айналу денелерін құру және SketchUp құралдары туралы білімді іс жүзінде қолданады. Дескрипторлар: -Сфера мен Шеңбердің кемінде үш ұқсастығын айтады-1балл - Сфера мен Шеңбердің кемінде екі ерекшелігін айтады-1балл -нақты әрі толық қорытынды жазады-1балл Дескриптор: -әр фигураның алгоритмін дұрыс сәйкестендіреді-1балл Дескриптор: -құралдардың атауын және қызметін дұрыс жазады-2балл Дескриптор: -тәжірибелік жұмысты орындайды, құралдарды дұрыс қолданады-2балл Дескриптор: -3D моделін жасайды және материалдарды қолданады-2балл |
Презентация, оқулық ЖИ Оқулық, жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Дәптерге өз үйіңнің моделін салу. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз




















