|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Рахманова Дилбар |
|||
|
Күні |
28.11.2023 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-объектілердің үшөлшемді моделін құрастыру құралдарын біледі -навигациялық құралдарды пайдаланып, объектілер құрастырады -айналу денелерін құрады және оларды түрлендіреді |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. «Шаттық шеңбер» құрып, суреттер арқылы 2 топқа біріктіру. Үй тапсырмасы «Ойлан, тап!» Суретке қарап құралдарды топтастырып аттарын атау және құралдардың атын табу. ҚБ: конус, цилиндр, сфера «Миға шабуыл» әдісімен жаңа тақырыпты ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Топқа бірігеді Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
3балл
2балл
5балл |
Слайд Сурет қиындылары суреттер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпқа слайд арқылы шолу. SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды қарастырайық. Ол үшін модельдерді құрастыруға қолданатын құралдармен танысамыз. Осы құралдарды қолданып, үшөлшемді модельдер құрастырамыз.Басқа модельдеу программаларындағы сияқты SketchUp программасында жасалып жатқан модельді жақындатуға немесе алыстатуға, бұрын басқа қырынан қарап шығуға мүмкіндік беретін навигациялық құралдар бар. Көрсетілім. Навигациялық құралдар мәзірдің «Camera» бөлімінде орналасқан. Құралдардың батырмалары Құралдар тақтасында орналасқан. Көрсетілім. Цилиндр құру. Көрсетілім. Конус құру. Көрсетілім. Сфера құру. Оқулықтан «Практикада қолдану» тапсырмасы. Арканың моделін жасап көрсету «Зерттеушілік конференциясы» әдісімен практикалық жұмыс жасау. 1-тапсырма. SketchUp программасының негізгі, сызу, модификациялау және навигациялық құралдарын пайдаланып, геометриялық фигуралардың моделін жаса.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера
2-тапсырма. Кеспедегі құралдардың атын тауып сәйкестендіру.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера Бекіту сұрақтары:
|
Мұғалімді тыңдайды Цилиндр, конус, сфераны құрудыдын командаларын дәптерге жазады SketchUp программасында конус,цилиндр, сфера моделін құрастырады SketchUp программасында арканын моделін құрастырады Сәйкестендіреді |
Конус (3балл) Цилиндр (2балл) Сфера (5балл) Конус (3балл) Цилиндр (2балл) Сфера (5балл) |
слайд Интербелсенді тақта компьютер SketchUp бағдарламасы Кеспе Таратпа қағаздар |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларды бағалау 2.Кері байланыс: «Баспалдақ» әдісі
|
Сабақта түсінген түсінбеген сұрақтарын қойып, кері байланыс береді |
|
Стикерлер |
|||||||||
|
Үйге тапсырма |
§ 2.3, 54-бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус, цилиндр, сфера құру 6 сынып
Конус, цилиндр, сфера құру 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Рахманова Дилбар |
|||
|
Күні |
28.11.2023 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-объектілердің үшөлшемді моделін құрастыру құралдарын біледі -навигациялық құралдарды пайдаланып, объектілер құрастырады -айналу денелерін құрады және оларды түрлендіреді |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. «Шаттық шеңбер» құрып, суреттер арқылы 2 топқа біріктіру. Үй тапсырмасы «Ойлан, тап!» Суретке қарап құралдарды топтастырып аттарын атау және құралдардың атын табу. ҚБ: конус, цилиндр, сфера «Миға шабуыл» әдісімен жаңа тақырыпты ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Топқа бірігеді Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
3балл
2балл
5балл |
Слайд Сурет қиындылары суреттер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпқа слайд арқылы шолу. SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды қарастырайық. Ол үшін модельдерді құрастыруға қолданатын құралдармен танысамыз. Осы құралдарды қолданып, үшөлшемді модельдер құрастырамыз.Басқа модельдеу программаларындағы сияқты SketchUp программасында жасалып жатқан модельді жақындатуға немесе алыстатуға, бұрын басқа қырынан қарап шығуға мүмкіндік беретін навигациялық құралдар бар. Көрсетілім. Навигациялық құралдар мәзірдің «Camera» бөлімінде орналасқан. Құралдардың батырмалары Құралдар тақтасында орналасқан. Көрсетілім. Цилиндр құру. Көрсетілім. Конус құру. Көрсетілім. Сфера құру. Оқулықтан «Практикада қолдану» тапсырмасы. Арканың моделін жасап көрсету «Зерттеушілік конференциясы» әдісімен практикалық жұмыс жасау. 1-тапсырма. SketchUp программасының негізгі, сызу, модификациялау және навигациялық құралдарын пайдаланып, геометриялық фигуралардың моделін жаса.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера
2-тапсырма. Кеспедегі құралдардың атын тауып сәйкестендіру.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера Бекіту сұрақтары:
|
Мұғалімді тыңдайды Цилиндр, конус, сфераны құрудыдын командаларын дәптерге жазады SketchUp программасында конус,цилиндр, сфера моделін құрастырады SketchUp программасында арканын моделін құрастырады Сәйкестендіреді |
Конус (3балл) Цилиндр (2балл) Сфера (5балл) Конус (3балл) Цилиндр (2балл) Сфера (5балл) |
слайд Интербелсенді тақта компьютер SketchUp бағдарламасы Кеспе Таратпа қағаздар |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларды бағалау 2.Кері байланыс: «Баспалдақ» әдісі
|
Сабақта түсінген түсінбеген сұрақтарын қойып, кері байланыс береді |
|
Стикерлер |
|||||||||
|
Үйге тапсырма |
§ 2.3, 54-бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















