Пән: геометрия
Қысқа мерзімді жоспар №6-сабак
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Айналу денелері және олардың элементтері |
Мектеп: №111 ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Халмуратова Махбуба. |
|
Күні: |
30.01.2025. |
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.8 - конустың анықтамасын, оның элементтерін білу; конусты жазықтықта кескіндей алу; 11.3.5 – айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығару; 11.3.6 - конустың бүйір және толық беті аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану; 11.1.11 – көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- конустың анықтамасын, оның элементтерін біледі; конусты жазықтықта кескіндей алады; – айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығарады; - конустың бүйір және толық беті аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолданады; – көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатусын тексеру. Сабққа дайындық. Үй жұмысын тексеру. Бүгін өтілетін сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелермен таныстыру. Ынталандыру |
Бастапқы білімді тексеру Берілген фигуралардың арасынан конусты табыңдар. 1. Конус деп нені айтамыз? 2. Жасаушы өзі не? 3. Конустың өстік қимасы қандай фигура болады? 4. Конустың биіктігі дегені не?. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
. Мұғалім оқушыларға жасаушысы бойынша қиылған конустың бүйір бетінің жазбасын ұсынады.
Оқушыларға сұрақтар:
Жауаптардан қорытынды жасап конустың бүйір бетінің және толық бетінің ауданын табу формулаларын жазыңдар. Оқушылардың жауаптары:
Есеп шығару:
|
Тәжірибелік жұмыс.
1. Егер конустың жасаушысы 7 ,
ал табанының ауданы
|
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -2-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -3-ші сұраққа жауап береді. 1-балл Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып.
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Мұғалім сөйлемдерді аяқтауды ұсынады: - «Бүгін сабақта мен... не қажет екенін түсіндім» - «Практикалық мазмұндағы есептерді шешу кезінде ... қажет.» - «Мен үшін ең қиыны ...» |
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары
Пән: геометрия
Қысқа мерзімді жоспар №6-сабак
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Айналу денелері және олардың элементтері |
Мектеп: №111 ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Халмуратова Махбуба. |
|
Күні: |
30.01.2025. |
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.8 - конустың анықтамасын, оның элементтерін білу; конусты жазықтықта кескіндей алу; 11.3.5 – айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығару; 11.3.6 - конустың бүйір және толық беті аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану; 11.1.11 – көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- конустың анықтамасын, оның элементтерін біледі; конусты жазықтықта кескіндей алады; – айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығарады; - конустың бүйір және толық беті аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолданады; – көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатусын тексеру. Сабққа дайындық. Үй жұмысын тексеру. Бүгін өтілетін сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелермен таныстыру. Ынталандыру |
Бастапқы білімді тексеру Берілген фигуралардың арасынан конусты табыңдар. 1. Конус деп нені айтамыз? 2. Жасаушы өзі не? 3. Конустың өстік қимасы қандай фигура болады? 4. Конустың биіктігі дегені не?. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
. Мұғалім оқушыларға жасаушысы бойынша қиылған конустың бүйір бетінің жазбасын ұсынады.
Оқушыларға сұрақтар:
Жауаптардан қорытынды жасап конустың бүйір бетінің және толық бетінің ауданын табу формулаларын жазыңдар. Оқушылардың жауаптары:
Есеп шығару:
|
Тәжірибелік жұмыс.
1. Егер конустың жасаушысы 7 ,
ал табанының ауданы
|
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -2-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -3-ші сұраққа жауап береді. 1-балл Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып.
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Мұғалім сөйлемдерді аяқтауды ұсынады: - «Бүгін сабақта мен... не қажет екенін түсіндім» - «Практикалық мазмұндағы есептерді шешу кезінде ... қажет.» - «Мен үшін ең қиыны ...» |
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
шағым қалдыра аласыз




















