|
Білім беру ұйымының атауы |
Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Геометрия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
11.4А. Денелердің көлемдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кулымбетова Анар Шаймаханбетовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус және қиық конус көлемдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.15-конус және қиық конус көлемдерін табу формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Конус және қиық конус көлем табу формулаларын тұжырымдайды және оларды есептер шығаруда қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылар деңгейі |
қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Ұйымдастыру 3 минут 3 минут Сабақ ортасы 7 минут Өткен білімді еске түсіру Өтілген тақырыпты нығайту 10 минут ЕББҚЕ оқушымен жұмыс Функцианалдық сауаттылықты қалыптатыру 12 минут Сабақ соңы Бекіту 6 минут 1 минут Кері байланыс 3 минут |
Сәлемдесу, сынып бөлмесінің тазалығын қадағалап және оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын «Қатесін тап» әдісі бойынша тақтада тексеріледі Топқа біріктіру: «Инсайт» әдісі арқылы таратылған кеспе қағаздарындағы мағлұматтар бойынша үш топқа біріктіріледі. І топ: ЦИЛИНДР
«Осьтік қимасы тіктөртбұрыш
болатын айналу денесі- ?»; Sб.б= «Тіктөртбұрышты бір қабырғасынан айналдырғанда шығатын айналу денесі-?» « Осьтік қимасы шаршы болатын айналу денесі-?» « Жазбасы тіктөртбұрыштан және екі дөңгелектен тұратын дене-?» ІІ топ: КОНУС
Sб.б= « Осьтік қимасы теңбүйірлі үшбұрыш болатын айналу денесі-?» «Кез келген тікбұрышты үшбұрышты бір катетінен айналдырғанда шығатын айналу денесі-?» « Жазбасы сектор және дөгелек болатын дене-?» ІІІ топ: СФЕРА және ШАР
S=4 « Шеңберді өз диаметрінен айналдырғанда шығатын дене-?» « Дөңгелекті өз диаметрінен айналдырғанда шығатын дене-?» « Кеңістікте бір нүктеден бірдей қашықтықта орналасқан нүктелер жиынтығы-?» Сабақ мақсатын айқындау үшін. «Лездеме сұрақтар» әдісі арқылы оқушыларға ауызша сұрақтар қоямын. Сұрақтар:
Сонымен балдар, осы сұрақтарда қай тақырыпқа біз көбірек тоқталдық? –дей келе оқушылармен сабақ мақсаты ашылады. Тақтамен жұмыс: «Таза тақта» әдісі бойынша. Тақтаға А-2 есеп, В-1 есеп, С-1 есеп ілінеді. Есептер күрделігіне қарай деңгейлі болып беріледі. А деңгей:
В деңгей: Конустың жасаушысы 15см, ал төбесіндегі жазыңқы бұрышы 1200 конус көлемін табыңдар.
С деңгей:
Қиық конустың табандарының аудандарының қосындысы
оның осьтік қима ауданына тең. Кіші табаны мен үлкен табан
ұзындықтары сәйкесінше 12
ЕББҚЕ оқушы тапсырмасы: Кеспе қағазында беріледі.
Топтық жұмыс: «Постер» әдісі бойынша І топ тапсырмасы:
Табан диаметрі 6м,ал биіктігі 3,8 м, есік биіктігі 2м, ені 1,2м киіз үйдің сыртын қаптауға қанша м2 киіз кетеді? 10% киіз қаптастырылу шығынына кетеді.
ІІ топ тапсырмасы: Табан диаметрі 60см, биіктігі 1,5м бак суға толтырылған. Табаны мен биіктігі бак өлшеміне тең воронка тәріздес ыдысқа суды бактан құйды. Бакта қанша литр су қалды. (
ІІІ топ тапсырмасы: Ақмешіт-Сырдария мешітінің ең үлкен күмбезінің биіктігі 3,5м,ал белдемше биіктігі 1,5м, диаметрі 10м. Осы күмбезді қаптауға 20см х 15см өлшемді жабыңқыштың неше данасы кетеді? Жабыңқыштың қаптастырылу шығыны10%-ға тең.
Сабақты бекіту: «Ширинг» әдісі бойынша оқушылардың әрбірі бүгінгі сабақтан түсінгенін қысқа үш сөйлеммен жеткізеді. Үйге тапсырма:3.47 оқулықтан Қиық конустың табан радиустарын,жасаушысын,жазбасының ауданын және көлемін табыңдар.
К |
Мұғаліммен сәлемдеседі, кезекші оқушы сынып оқушыларын түгелдейді.
Оқушылар дәптерге орындап келген жұмыстарымен тақтадағы есептерді салыстыру арқылы қателіктерді тауып,түзетеді
Оқушылар кеспе қағаздарында ғы мағлұматтар бойынша «ЦИЛИНДР» «КОНУС» «СФЕРА және ШАР» сөздері жазылған үш топқа бірігеді.
Оқушылар берілген сұрақтарға жылдам түрде ауызша жауап береді.
1.Жауабы:
18
2.Жауабы: 2см
3.Жауабы:
100
4.Жауабы:
98
5.Жауабы:
128
Оқушылар сұрақтардың конус және қиық конус көлемдері туралы болғандығын анықтап, бүгінгі сабақ мақсатын ашады.
«Таза тақта» әдісі бойынша оқушылар тақтадағы тапсырмалардан әркім өз деңгейі жететін есептерді шешеді.
А деңгей:
V=
V=
=65
Жауабы:
V=
V=
Жауабы: 120
В деңгей:
Т
V=
V=
Жауабы:
С Тапсырма шешуі:
V=
C1=12
C2=20
36
h=
V=
Жауабы:
ЕББҚ оқушы кеспе қағазындағы тапсырманы орындайды.
Топтық жұмыс: «Постер» әдісі бойынша І топ тапсырмасының шешуі:
Е
Sб.б= Sб.б=3,14*3,5*3=32,97м2
Sб.б=2 37,68-2*1,2=35,28 м2 32,97+35,28=68,25 м2 68,25*0,1=6,825 68,25+6,825=75,075 м2 Жауабы: 75,075 м2
ІІ топ тапсырмасының шешуі:
R=30 см ; H=150 см
Vбак
=
V=
1литр=1 дм3=1000 см3 270000 см3=270 дм3=270литр Жауабы: Бакта 270литр су қалды. ІІІ топ тапсырмасының шешуі:
Жарты сфера бетінің ауданы
S=2
S=2
Sб.б= 157+47,1=204,1 м2
20*15=300 см2=0,03 м2 204,1*0,1=20,41 204,1+20,41=224,51 м2 224,51:0,03=7483,67
Жауабы: 7484 дана
Оқушылар «Ширинг» әдісі бойынша әрбірі бүгінгі сабақтан алған білімдерін қысқа үш сөйлеммен айтып шығады.
Үй тапсырмасын оқушылар жазып алады.
Таратылған керібайланыс кеспе қағазына әрбір оқушы бүгінгі сабақ бойынша қандай сатыда екенін белгілеп, келесі бетіне сол баспалдақты не үшін белгілеген себептерін жазады.
|
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
Әрбір дұрыс жауап 6 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
А деңгейінің дұрыс есебі-5,6 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
В деңгейінің дұрыс есебі-7,8 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
С деңгейінің дұрыс есебі-9,10 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау. Дұрыс есеп-9,10 баллмен бағаланады және топ арасында өзара бағалау жүргізіледі
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау. Дұрыс есеп-9,10 баллмен бағаланады және топ арасында өзара бағалау жүргізіледі
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау. Дұрыс есеп-9,10 баллмен бағаланады және топ арасында өзара бағалау жүргізіледі
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
|
Айналу денелері туралы мағлұматтар жазылған түрлі түсті кеспе қағаздары А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер 11 сынып Геометрия оқулығы Ә.Н. Шыныбеков Д.Ә. Шыныбеков Кеспе қағаздары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус және қиық конус көлемдері
Конус және қиық конус көлемдері
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Геометрия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
11.4А. Денелердің көлемдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кулымбетова Анар Шаймаханбетовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус және қиық конус көлемдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.15-конус және қиық конус көлемдерін табу формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Конус және қиық конус көлем табу формулаларын тұжырымдайды және оларды есептер шығаруда қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылар деңгейі |
қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Ұйымдастыру 3 минут 3 минут Сабақ ортасы 7 минут Өткен білімді еске түсіру Өтілген тақырыпты нығайту 10 минут ЕББҚЕ оқушымен жұмыс Функцианалдық сауаттылықты қалыптатыру 12 минут Сабақ соңы Бекіту 6 минут 1 минут Кері байланыс 3 минут |
Сәлемдесу, сынып бөлмесінің тазалығын қадағалап және оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын «Қатесін тап» әдісі бойынша тақтада тексеріледі Топқа біріктіру: «Инсайт» әдісі арқылы таратылған кеспе қағаздарындағы мағлұматтар бойынша үш топқа біріктіріледі. І топ: ЦИЛИНДР
«Осьтік қимасы тіктөртбұрыш
болатын айналу денесі- ?»; Sб.б= «Тіктөртбұрышты бір қабырғасынан айналдырғанда шығатын айналу денесі-?» « Осьтік қимасы шаршы болатын айналу денесі-?» « Жазбасы тіктөртбұрыштан және екі дөңгелектен тұратын дене-?» ІІ топ: КОНУС
Sб.б= « Осьтік қимасы теңбүйірлі үшбұрыш болатын айналу денесі-?» «Кез келген тікбұрышты үшбұрышты бір катетінен айналдырғанда шығатын айналу денесі-?» « Жазбасы сектор және дөгелек болатын дене-?» ІІІ топ: СФЕРА және ШАР
S=4 « Шеңберді өз диаметрінен айналдырғанда шығатын дене-?» « Дөңгелекті өз диаметрінен айналдырғанда шығатын дене-?» « Кеңістікте бір нүктеден бірдей қашықтықта орналасқан нүктелер жиынтығы-?» Сабақ мақсатын айқындау үшін. «Лездеме сұрақтар» әдісі арқылы оқушыларға ауызша сұрақтар қоямын. Сұрақтар:
Сонымен балдар, осы сұрақтарда қай тақырыпқа біз көбірек тоқталдық? –дей келе оқушылармен сабақ мақсаты ашылады. Тақтамен жұмыс: «Таза тақта» әдісі бойынша. Тақтаға А-2 есеп, В-1 есеп, С-1 есеп ілінеді. Есептер күрделігіне қарай деңгейлі болып беріледі. А деңгей:
В деңгей: Конустың жасаушысы 15см, ал төбесіндегі жазыңқы бұрышы 1200 конус көлемін табыңдар.
С деңгей:
Қиық конустың табандарының аудандарының қосындысы
оның осьтік қима ауданына тең. Кіші табаны мен үлкен табан
ұзындықтары сәйкесінше 12
ЕББҚЕ оқушы тапсырмасы: Кеспе қағазында беріледі.
Топтық жұмыс: «Постер» әдісі бойынша І топ тапсырмасы:
Табан диаметрі 6м,ал биіктігі 3,8 м, есік биіктігі 2м, ені 1,2м киіз үйдің сыртын қаптауға қанша м2 киіз кетеді? 10% киіз қаптастырылу шығынына кетеді.
ІІ топ тапсырмасы: Табан диаметрі 60см, биіктігі 1,5м бак суға толтырылған. Табаны мен биіктігі бак өлшеміне тең воронка тәріздес ыдысқа суды бактан құйды. Бакта қанша литр су қалды. (
ІІІ топ тапсырмасы: Ақмешіт-Сырдария мешітінің ең үлкен күмбезінің биіктігі 3,5м,ал белдемше биіктігі 1,5м, диаметрі 10м. Осы күмбезді қаптауға 20см х 15см өлшемді жабыңқыштың неше данасы кетеді? Жабыңқыштың қаптастырылу шығыны10%-ға тең.
Сабақты бекіту: «Ширинг» әдісі бойынша оқушылардың әрбірі бүгінгі сабақтан түсінгенін қысқа үш сөйлеммен жеткізеді. Үйге тапсырма:3.47 оқулықтан Қиық конустың табан радиустарын,жасаушысын,жазбасының ауданын және көлемін табыңдар.
К |
Мұғаліммен сәлемдеседі, кезекші оқушы сынып оқушыларын түгелдейді.
Оқушылар дәптерге орындап келген жұмыстарымен тақтадағы есептерді салыстыру арқылы қателіктерді тауып,түзетеді
Оқушылар кеспе қағаздарында ғы мағлұматтар бойынша «ЦИЛИНДР» «КОНУС» «СФЕРА және ШАР» сөздері жазылған үш топқа бірігеді.
Оқушылар берілген сұрақтарға жылдам түрде ауызша жауап береді.
1.Жауабы:
18
2.Жауабы: 2см
3.Жауабы:
100
4.Жауабы:
98
5.Жауабы:
128
Оқушылар сұрақтардың конус және қиық конус көлемдері туралы болғандығын анықтап, бүгінгі сабақ мақсатын ашады.
«Таза тақта» әдісі бойынша оқушылар тақтадағы тапсырмалардан әркім өз деңгейі жететін есептерді шешеді.
А деңгей:
V=
V=
=65
Жауабы:
V=
V=
Жауабы: 120
В деңгей:
Т
V=
V=
Жауабы:
С Тапсырма шешуі:
V=
C1=12
C2=20
36
h=
V=
Жауабы:
ЕББҚ оқушы кеспе қағазындағы тапсырманы орындайды.
Топтық жұмыс: «Постер» әдісі бойынша І топ тапсырмасының шешуі:
Е
Sб.б= Sб.б=3,14*3,5*3=32,97м2
Sб.б=2 37,68-2*1,2=35,28 м2 32,97+35,28=68,25 м2 68,25*0,1=6,825 68,25+6,825=75,075 м2 Жауабы: 75,075 м2
ІІ топ тапсырмасының шешуі:
R=30 см ; H=150 см
Vбак
=
V=
1литр=1 дм3=1000 см3 270000 см3=270 дм3=270литр Жауабы: Бакта 270литр су қалды. ІІІ топ тапсырмасының шешуі:
Жарты сфера бетінің ауданы
S=2
S=2
Sб.б= 157+47,1=204,1 м2
20*15=300 см2=0,03 м2 204,1*0,1=20,41 204,1+20,41=224,51 м2 224,51:0,03=7483,67
Жауабы: 7484 дана
Оқушылар «Ширинг» әдісі бойынша әрбірі бүгінгі сабақтан алған білімдерін қысқа үш сөйлеммен айтып шығады.
Үй тапсырмасын оқушылар жазып алады.
Таратылған керібайланыс кеспе қағазына әрбір оқушы бүгінгі сабақ бойынша қандай сатыда екенін белгілеп, келесі бетіне сол баспалдақты не үшін белгілеген себептерін жазады.
|
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
Әрбір дұрыс жауап 6 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
А деңгейінің дұрыс есебі-5,6 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
В деңгейінің дұрыс есебі-7,8 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
С деңгейінің дұрыс есебі-9,10 баллмен бағаланады «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау. Дұрыс есеп-9,10 баллмен бағаланады және топ арасында өзара бағалау жүргізіледі
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау. Дұрыс есеп-9,10 баллмен бағаланады және топ арасында өзара бағалау жүргізіледі
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау. Дұрыс есеп-9,10 баллмен бағаланады және топ арасында өзара бағалау жүргізіледі
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» деген ауызша мақтау және мадақтау арқылы бағалау.
|
Айналу денелері туралы мағлұматтар жазылған түрлі түсті кеспе қағаздары А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер А4 қағаздары, түрлі түсті кеспе қағаздары, плакаттар, түсті пламастерлер 11 сынып Геометрия оқулығы Ә.Н. Шыныбеков Д.Ә. Шыныбеков Кеспе қағаздары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

ерібайланыс
кеспе қағаздарын оқушыларға таратамын.
апсырма
шешуі:
апсырма
шешуі:
деңгей:
септі шешу
үшін киіз үйді екі дене, конус және цилиндрге бөліп, бүйір
беттерінің аудандарын тауып, оған 10% шығынды
қосады














