-
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім
3D баспа
Педагогтың аты-жөні
Усенова Шынар Бейсенбаевна
Күні
23.11.2023ж
Сынып 6 «Е»
Қатысушылар саны
Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы:
Конус,цилиндр және сфера құру
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
6.3.1.4 Айналу денелерін құру және оларды түрлендіру;
3D-редакторының құралдарын қолдану.
Сабақтың мақсаты:
Айналу денелерімен танысады;
Айналу денелерін құрады және оларды түрлендіреді;
3D-редакторының құралдарын қолданады.
Құндылықтарға баулу
Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту;
Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерілету;
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау 4.« Flippity» платформасы арқылы онлайн топқа бөлу І топ-конус II топ -сфера
«Білгенге маржан» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. «LearningApps» платформасында сұрақтарға жауап береді. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Топтарын анықтайды -оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Қанатты сөздер 2-балл |
Интербелсен-ді тақта https://learningapps.org/display?v=piti8ox0n23 |
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жаңа тақырып. SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдарымен және олардың қызметіне қарай басқа да құралдармен айналу денелеріне жататын конус,цилиндр және сфера құруды түсіндіру. «Міне қызық» әдісі. 3D объектіні Viewer программасымен шынайы өмірдегідей көру .
Тапсырма №1 «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша жұптық жұмыс берілген қимадағы суреттер қандай графикамен салынған?
(2D графикамен жазықтықта салынған сурет)
(3D графикамен кеңістікте салынған сурет)
Тапсырма №2. Топтық жұмыс. «Ойлан тап!» Жасырылған суретті тауып, осы пішіндерді салу үшін қандай құралдар қолданғанын жазады.
Тапсырма №3. Жеке жұмыс. Компьютерде SketchUp Make программасында «Конус,цилиндр,сфера» моделін салу.
Сабақты бекіту. «Wordwall» платформасы, әдісі сұрақ-жауап. -Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? -Конус жасау үшін қандай құралдар қажет? -Сфера дегеніміз не? -Цилиндр жасау үшін қандай құралдар қажет? -SketchUp программасын қандай салаларда қолдануға болады? |
SketchUp программасында құралдарды пайдаланып конус,цилиндр және сфера құрумен танысады Дескриптор: - оқушылар жұптасып отырып,суреттер қандай графикамен салынғанын анықтайды; Дескриптор: - қандай құралдармен салынғанын анықтайды; - атауын жазады; -қызметін түсіндіреді; - SketchUp редакторды іске қосады; - SketchUр құралдары арқылы «Конус,цилиндр,сфера» моделін салады. Дескриптор: - сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді |
2-балл Оқушы өзін-өзі бағалау парағына әр тапсырмаға балл қойып отырады 2-балл 2-3 балл тапсырманы орындауына байланысты 2-балл |
Интербелсенді тақта /компьютер Тапсырма жазылған қима қағаздар Суретті мозайка компьютер конус,цилиндр,сфера суреті SketchUp бағадарлама-сы https://wordwall.net/ru/resource/64242269/ |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Білім поштасы» әдісі.
Маған қиын болды, Маған ұнады, Мен бүгін білдім, Ұсыныстарым бар. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
kundelik.kz бағалау шкаласы |
|
Үй тапсырма сы |
§ 11. 59-бет оқу. 62-бет:SketchUp программасында қандай құралдардың көмегімен шаршы жасаймыз анықтап,дәптерге жазу. |
Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус,цилиндр және сфера құру
Конус,цилиндр және сфера құру
-
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім
3D баспа
Педагогтың аты-жөні
Усенова Шынар Бейсенбаевна
Күні
23.11.2023ж
Сынып 6 «Е»
Қатысушылар саны
Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы:
Конус,цилиндр және сфера құру
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
6.3.1.4 Айналу денелерін құру және оларды түрлендіру;
3D-редакторының құралдарын қолдану.
Сабақтың мақсаты:
Айналу денелерімен танысады;
Айналу денелерін құрады және оларды түрлендіреді;
3D-редакторының құралдарын қолданады.
Құндылықтарға баулу
Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту;
Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерілету;
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау 4.« Flippity» платформасы арқылы онлайн топқа бөлу І топ-конус II топ -сфера
«Білгенге маржан» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. «LearningApps» платформасында сұрақтарға жауап береді. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Топтарын анықтайды -оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Қанатты сөздер 2-балл |
Интербелсен-ді тақта https://learningapps.org/display?v=piti8ox0n23 |
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жаңа тақырып. SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдарымен және олардың қызметіне қарай басқа да құралдармен айналу денелеріне жататын конус,цилиндр және сфера құруды түсіндіру. «Міне қызық» әдісі. 3D объектіні Viewer программасымен шынайы өмірдегідей көру .
Тапсырма №1 «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша жұптық жұмыс берілген қимадағы суреттер қандай графикамен салынған?
(2D графикамен жазықтықта салынған сурет)
(3D графикамен кеңістікте салынған сурет)
Тапсырма №2. Топтық жұмыс. «Ойлан тап!» Жасырылған суретті тауып, осы пішіндерді салу үшін қандай құралдар қолданғанын жазады.
Тапсырма №3. Жеке жұмыс. Компьютерде SketchUp Make программасында «Конус,цилиндр,сфера» моделін салу.
Сабақты бекіту. «Wordwall» платформасы, әдісі сұрақ-жауап. -Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? -Конус жасау үшін қандай құралдар қажет? -Сфера дегеніміз не? -Цилиндр жасау үшін қандай құралдар қажет? -SketchUp программасын қандай салаларда қолдануға болады? |
SketchUp программасында құралдарды пайдаланып конус,цилиндр және сфера құрумен танысады Дескриптор: - оқушылар жұптасып отырып,суреттер қандай графикамен салынғанын анықтайды; Дескриптор: - қандай құралдармен салынғанын анықтайды; - атауын жазады; -қызметін түсіндіреді; - SketchUp редакторды іске қосады; - SketchUр құралдары арқылы «Конус,цилиндр,сфера» моделін салады. Дескриптор: - сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді |
2-балл Оқушы өзін-өзі бағалау парағына әр тапсырмаға балл қойып отырады 2-балл 2-3 балл тапсырманы орындауына байланысты 2-балл |
Интербелсенді тақта /компьютер Тапсырма жазылған қима қағаздар Суретті мозайка компьютер конус,цилиндр,сфера суреті SketchUp бағадарлама-сы https://wordwall.net/ru/resource/64242269/ |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Білім поштасы» әдісі.
Маған қиын болды, Маған ұнады, Мен бүгін білдім, Ұсыныстарым бар. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
kundelik.kz бағалау шкаласы |
|
Үй тапсырма сы |
§ 11. 59-бет оқу. 62-бет:SketchUp программасында қандай құралдардың көмегімен шаршы жасаймыз анықтап,дәптерге жазу. |
Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазады |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















