Конус,цилиндр және сфера құру. Қмж.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Конус,цилиндр және сфера құру. Қмж.

Материал туралы қысқаша түсінік
Тапсырмалар қосымшасы мен бағалау парағы берілген.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D - баспа

Педагогтың аты-жөні

Бакирова Заура Нурлановна

Күні


Сынып 6

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Конус, цилиндр және сфера құру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру;

Сабақтың мақсаты:

-3D редакторында айналу денелерін құру және түрлендіруді үйрету.

-Навигациялық құралдарды пайдалану дағдыларын қалыптастыру

Бағалау критерийі

-3D редакторының құралдарын біледі

-Конус, цилиндр және сфераны модельдей алады және өңдейді.

-Навигациялық құралдарды пайдаланады.

Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін

-Қарым-қатынас деңгейінде сәйкес тілді қолдану

-Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға асықпай, еркін сөйлеуге мүмкiндiк беру

-Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( немесе жазбаша, практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну. Қолдану

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин





8 мин

















3 мин


Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

«Карусель» әдісі ақылы сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Ішкі шеңбер және сыртқы шеңбер жасап, оқушылар айнала бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Өткен сабақты «Шыбын ұрғыш» әдісі арқылы еске түсіру. Мұғалім Flippity платформасында екі оқушыдан кездейсоқ жұптарды анықтайды. Экранда 3D редактордың құралдары көрсетілген. Мұғалім құралдың атауын айтқанда оқушылар суретін интерактивті тақтадан көрсетуі тиіс және олардың қызметін айтады.

Бұл әдіс 3D редактордың құралдарын жаттауға жақсы септігін тигізеді. Көп құралдың ішінен дұрысын таңдау арқылы оқушылардың «Көзбен жаттау», «Есте сақтау» қабілеттерін дамытады.


(Ұ) «Атмосфера орнату» әдісі. Мұғалім алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру мақсатында сыныптағы заттарды қай құралдың көмегімен салуға болатыны туралы ой пікірлері тыңдалады.

Мұғалім конус, цилиндр және сфера құруды жаңа сабақта үйренетіндерін айтып, сабаққа деген қызығушылықтарын оятады.

1.Мұғаліммен амандасады.



2. Тақтада көрсетілген 3D редактордың құралдарын көрсетеді және қызметін айтады.


ЕББҚ бар (сөйлеу тілінің бұзылыстары бар) оқушыларға еркін өз ойын білдіруге жағдай жасалады. Олар құралдарды көрсетіп қана қояды, қызметін айтуға ынтасы болса ғана жауап береді. Мұғалім тарапынан талап етілмейді.








Оқушылар өз ойларын ұсынады.








Өзара бағалау. Дескриптор:

-3D редактордың құралдарын дұрыс көрсетеді

-3D редактордың құралдарының қызметін түсіндіреді





Белсенді жауап берген оқушыларды мұғалім мадақтап отырады. «Ойың құнды», «Жарайсың!», «Керемет!»

Интербелсенді тақта / компьютер


Қосымша 1




Бағалау парағы

Сабақтың ортасы

7 мин















3 мин





10 мин

Сабақтың оқу мақсаты мен жетістік критериилерін таныстыру.

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

(М,K) Конус, цилиндр және сфера құру реттілігін түсіндіреді, көрсетеді.

1.Навигациялық құралдарды таныстырады.

  • Вращение/Айналдыру

  • Панорамирование – объектіні панорамалау.

  • Лупа – объектіні үлкейту

  • Вращать колесико – жылжымалы лупА деңгейі

  • Окно увеличения

  • Следующий вид ⁄ Келесі көрініс.


Оқушыларды топқа бөлу. Конус, цилиндр және сфераның суреті жасырылған түрлі –түсті стикерлерді таңдау арқылы үш топқа бөлінеді.


(Т,Ж) 1.Практикалық тапсырма.

«Ойлан, бөліс, орында!» әдісі

Оқушылар тапсырманың орындалуын топта талқылайды, ұсыныстарымен бөлісе отырып, компьютерде жеке орындайды.

Тапсырмаларды жылдам орындайтын, 3D редакторын жақсы меңгерген оқушылар өз жұмысын аяқтағаннан кейін ЕББҚ бар (сөйлеу тілінің бұзылыстары бар) және үлгермейтін оқушылармен жұптасып, қолдау жасалады.


Тапсырмаларды жылдам орындайтын, 3D редакторын жақсы меңгерген оқушыларға арналған қосымша тапсырма беріледі.



Мұғалімді тыңдайды.



Навигациялық құралдарды

дәптерге жазады










Әр топ сәйкес тапсырманы орындайды
























Дескриптор:

- Айналу денелерін (әр топ берілген модель) модельдейді

-Қандай құралдарды пайдаланғанын көрсетеді

-Командалар ретін жазады



Өзін-өзі бағалау

Слайд 3-4

Интербелсенді тақта / компьютер












Стикер




Қосымша 2

Тапсырма жазылған таратпа материалдары







Қосымша 3

Сабақтың соңы

5 мин

Оқушылардың жаңа сабақтан алған білімдерін пысықтау мақсатында LearningApps платформасында тапсырмалар беріледі.

1.Оқушылардың 3D редакторында айналу денелерінің жасаушыларын сәйкестендіру

(Ж)Тапсырма LearningApps платформасында әзірленген сәйкестендіру тапсырмасын орындау.










LearningApps платформасында әзірленген тапсырманы орындау.

LearningApps платформасында нәтижені жариялау.

Әрбір екі дұрыс сәйкестік үшін -1 балл.

Ескерту: 3 дұрыс сәйкестік-1 балл

Дескриптор:

- Айналу денелерін олардың жасаушыларымен сәйкестендіреді

https://learningapps.org/watch?v=pi45i7na522


Үй тапсырмасы

2 мин

2.3 тақырып оқу

Өзіңе ұнаған бір модельді таңдап, сол модельді 3D редактордың көмегімен компьютерде құрастыру




Рефлексия

5 мин


«Плюс- минус-қызықты» әдісі арқылы жүзеге асады.


ЕББҚ бар (сөйлеу тілінің бұзылыстары бар) оқушылар үшін (егер рефлексияға қатысуға ниет білдірмесе), Mentimentor, Jambord тақталарын т.б пайдаланылады.

Оқушы жұмыстың сәтті шыққан тұстарын атап, себебін түсіндіреді, жұмыстың сәтсіз болған тұстарын көрсетіп, оны қалай жетілдіретінін ұсыныс ретінде айтады. Соңында осы сабақта өзіне ұнаған қызықты сәттерді атап, жақсы көңіл күйде аяқтайды.


https://jamboard.google.com/d/1fYg7xSOclIRFLdKiB6HaZItSGdqV7SfrqaeDEQxv1zY/edit?usp=sharing
















Қосымша 1

Shape1























Қосымша 2

1Shape2 -топ.Цилиндр. Айсұлудың анасы кондитер. Анасына үш қабаттан тұратын тортты әзірлеуге тапсырыс келді. Анасы Айсұлуға көп қабатты тортты әрлеу жобасын жасау үшін моделін құруды өтінді.

А деңгейі

Үш қабатты торт пішіндес цилиндрді 3D редакторында салыңыз және түс беріңіз

В деңгейі

Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланады?

  1. ______________________

  2. ______________________

  3. ______________________

  4. ______________________

С деңгейі

Модельді құру үшін командалар ретін көрсетіңіз.

  • .

  • .

  • .

  • .

  • .








Shape3

2-топ. Конус. Шырша – қарағай тұқымдасына жататын биіктігі 30-50 м, баяу өсетін қылқанжапырақты ағаш. Шыршаны ауа тазартатын ерекше қасиетіне қарай, аурухана, шипажайлардың маңына көптеп еккен дұрыс. Ғимараттардың ауласына шыршаның модельін салу 3D жобалауда көп кездеседі.

А деңгейі

Конусты шырша тәріздес етіп 3D редакторында салыңыз және бояңыз

В деңгейі. Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланады?

1.______________________

2.______________________

3.______________________

4.______________________

С деңгейі

Модельді құру үшін командалар ретін көрсетіңіз.

  • .

  • .

  • .

  • .

  • .






Shape4


3-топ . СферА деңгейі Асанға физика пәнінен жобалық жұмыс берілді. Жоба тақырыбы: «Күн жүйесіндегі планеталар». Асан планеталарды көрнекі түсіндіру үшін 3D пайдалану тиімді деп шешті.

А деңгейі

Сфераны 3D редакторында салыңыз және планета тәріздес түс беріңіз.

В деңгейі

Осы модельді жасау үшін қандай құралдарды пайдаланады?

  1. ______________________

  2. ______________________

  3. ____________________

  4. ______________________

С деңгейі

Модельді құру үшін командалар ретін көрсетіңіз.

  • .

  • .

  • .

  • .

  • .








Қосымша 3

3D редакторында төменде көрсетілген кез-келген модельдердің бірін жасаңыз.









Бағалау парағы.

Аты-жөні:_____________________________

Сыныбы: _____________________________


Келісемін

Жетілдіруді қажет етеді

Қатені түзетудегі менің әрекетім

1. -3D редактордың құралдарын дұрыс көрсетттім, қызметін түсіндіре алдым

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2024
578
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі