(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Конус, цилиндр және сфера құру (1 сабақ)
|
Бөлім: |
3D – баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус, цилиндр және сфера құру (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Айналу денелерін конус, цилиндр және сфераны қалай құруға және түрлендіруге болатындығын біледі. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді Өткен тақырыпты қайталау. Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ыстық орындық" ойынын қолдану. Оқушылар орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Оқушы қойылған сұрақтарға тез жауап беруі керек, әйтпесе ол күйіп кетеді. 1. SketchUp Make бағдарламасында Құралдар қандай түрлерге бөлінеді? 2. Сурет салу құралдарында қандай құралдар бар? Олардың мақсаттары қандай? 3. Доға құралының мақсаты қандай? 4. Модификация құралдарына қандай құралдар жатады? 5. Созу/ сығу құралының мақсаты қандай? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Топтарға бөлу. Тарату парақтарының көмегімен сфера, конус және цилиндр жазумен біріктіру. 1-ші топ: Конус. 2-ші топ: Цилиндр. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). Топпен жұмыс істеу: Интерактивті тақтада кезек-кезек сұрақтар жиынтығы шығарылады. Оқушылар оларға өз ойларымен, пікірлерімен бөліседі. 1. Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? 2. Сіз қандай үш өлшемді геометриялық фигураларды білесіз? Оларды сипаттаңыз. 3. Конус жасау үшін қандай құралдар қажет? 4. Сфера дегеніміз не? 5. Цилиндрді қалай жасауға болады? Дәптерде жұмыс. "Жазу" әдісін қолдана отырып, оқушылар өздерінің дәптерлеріне жаңа тақырып бойынша кездесетін жаңа терминдерді жазады. Сергіту сәті Білімді бекіту
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Негізгі құралдармен танысады Көз жаттығуларын орындайды |
«Шапалақтау» әдісі Дескрипторлар: - сөйлемдегі бос орындарды толтырады 1б;
- фигураларды жазады 1б;
- әрекеттерді жазады 2б;
- сәйкестікті белгілейді 2б;;
- сәйкестікті белгілейді 2б;;
- интерактивті тапсырманы орындайды 2б; |
Презентация, оқулық Оқулық, жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/80186626 |
|
Сабақтың соңы |
Үй
тапсырмасы: Рефлексия. «Инстаграмм» әдісі |
Үй тапсырмасын жазады
|
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус,цилиндр,сфера құру
Конус,цилиндр,сфера құру
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Конус, цилиндр және сфера құру (1 сабақ)
|
Бөлім: |
3D – баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус, цилиндр және сфера құру (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Айналу денелерін конус, цилиндр және сфераны қалай құруға және түрлендіруге болатындығын біледі. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді Өткен тақырыпты қайталау. Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ыстық орындық" ойынын қолдану. Оқушылар орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Оқушы қойылған сұрақтарға тез жауап беруі керек, әйтпесе ол күйіп кетеді. 1. SketchUp Make бағдарламасында Құралдар қандай түрлерге бөлінеді? 2. Сурет салу құралдарында қандай құралдар бар? Олардың мақсаттары қандай? 3. Доға құралының мақсаты қандай? 4. Модификация құралдарына қандай құралдар жатады? 5. Созу/ сығу құралының мақсаты қандай? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Топтарға бөлу. Тарату парақтарының көмегімен сфера, конус және цилиндр жазумен біріктіру. 1-ші топ: Конус. 2-ші топ: Цилиндр. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). Топпен жұмыс істеу: Интерактивті тақтада кезек-кезек сұрақтар жиынтығы шығарылады. Оқушылар оларға өз ойларымен, пікірлерімен бөліседі. 1. Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? 2. Сіз қандай үш өлшемді геометриялық фигураларды білесіз? Оларды сипаттаңыз. 3. Конус жасау үшін қандай құралдар қажет? 4. Сфера дегеніміз не? 5. Цилиндрді қалай жасауға болады? Дәптерде жұмыс. "Жазу" әдісін қолдана отырып, оқушылар өздерінің дәптерлеріне жаңа тақырып бойынша кездесетін жаңа терминдерді жазады. Сергіту сәті Білімді бекіту
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Негізгі құралдармен танысады Көз жаттығуларын орындайды |
«Шапалақтау» әдісі Дескрипторлар: - сөйлемдегі бос орындарды толтырады 1б;
- фигураларды жазады 1б;
- әрекеттерді жазады 2б;
- сәйкестікті белгілейді 2б;;
- сәйкестікті белгілейді 2б;;
- интерактивті тапсырманы орындайды 2б; |
Презентация, оқулық Оқулық, жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/80186626 |
|
Сабақтың соңы |
Үй
тапсырмасы: Рефлексия. «Инстаграмм» әдісі |
Үй тапсырмасын жазады
|
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз
















