Қысқа мерзімді жоспар
Геометрия
|
Мектеп |
«Балдәурен» РОСО филиалы |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Оразтаева Х. А. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
9 в |
|||||
|
Күні: |
09.10.2025 Ашық сабақ |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.1А Жазықтықтағы векторлар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Координаталық түрде берілген векторларға амалдар қолдану |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
9.1.3.3 берілген векторларға амалдар қолдану; 9.1.3.4 векторлардың скаляр көбейтіндісін және оның қасиеттерін білу және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Есептерді векторлық тәсілмен шешіп үйрену. Векторлардың коллинеарлық және ортогональдық белгілерін есептер шығаруда қолдану. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік және отаншылдық Математика курсын окытуда патриоттық тәрбие, білім алушыларға туған елге деген құрметті, ұлттық мәдениет пен ғылым тарихына қызығушылықты қалыптастыру. |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
4 минут |
; Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! 1. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. 3. Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру. «Ұлттық құндылық» әдісін пайдаланып, оқушылар бір-біріне кеспе қағаздағы сурет бойынша математикалық терминдермен байланыстырып, бір-біріне тілектер айтады. Оқушылар кеспе қағаздары арқылы 2-топқа бөлу: 1. Коллинеар (параллель) векторлар 2.Ортогональ (перпенди- куляр) векторлар |
Амандасады. Тақырыпты жазады. Бір-біріне математикалық терминдермен байланысты тілектер айтады. Оқушылар 2 топқа бөлінеді |
Қалыптастырушы бағалау “Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!” |
Интернет ресурстары Кеспе қағаз |
|
|
4 мин 6мин 15мин 3мин |
Қайталау
Жаңа сабақ
Есептер шығару
Сергіту сәті |
«Өзіңізді тексеріңіз» әдісі бойынша өткенді еске түсіру.
Тақырып:- Координаталық түрде берілген векторларға амалдар қолдану
Есептер жребиймен таңдайды
Екі капитанға күрделі есептер беріледі
|
Вектор тақырыбын қайталайды. Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. Слаидтағы ттақырыппен берілген есептерді шығарады
Екі капитан күрделі есептерді тақтаға шығарады Капитандар жарысады Векторлық тілдегі түсініктемені тақтаға жазады Оқушылар музыкалық әуенге көңіл көтеріп,сергіп алады Әр команда өз капитандарына жақтасады |
Мадақтау сөздері Әр есепке 2 балл Әр есепке 3 балл Әр есепке 3 балл Қалыптастырушы бағалау “Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!” |
Слаид 1-3 Слаид 4-14 Слаид 15-18 Слаид 19-26 Слаид 6-9 Слаид 29-31 Слаид 27-29 Слаид 30-31 |
|
|
5мин |
Сабақты бекіту |
«Wordwall» платформасы арқылы тақырыпқа қайталау жүргізіледі Бекіту сұрақтары қойылады |
Ұяшықтарда жасырылған сұрақтардың дұрыс жауабын табады. Сұрақтарға жауап береді |
Екі тапсырманың әр қайсысына 2 балл Қалыптастырушы бағалау “Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!” |
«Wordwall» платформасы
Слаид 32-33 |
|
|
3 минут |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Бір ауыз сөз» әдісіэ Кері байланыс Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздері айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
Стикер |
|
Тексерілді: Божанова Г.А.
Тексерілді Ажибаев Н.Ш.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Координаталық түрде берілген векторларға амалдар қолдану
Координаталық түрде берілген векторларға амалдар қолдану
Қысқа мерзімді жоспар
Геометрия
|
Мектеп |
«Балдәурен» РОСО филиалы |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Оразтаева Х. А. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
9 в |
|||||
|
Күні: |
09.10.2025 Ашық сабақ |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.1А Жазықтықтағы векторлар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Координаталық түрде берілген векторларға амалдар қолдану |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
9.1.3.3 берілген векторларға амалдар қолдану; 9.1.3.4 векторлардың скаляр көбейтіндісін және оның қасиеттерін білу және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Есептерді векторлық тәсілмен шешіп үйрену. Векторлардың коллинеарлық және ортогональдық белгілерін есептер шығаруда қолдану. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік және отаншылдық Математика курсын окытуда патриоттық тәрбие, білім алушыларға туған елге деген құрметті, ұлттық мәдениет пен ғылым тарихына қызығушылықты қалыптастыру. |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
4 минут |
; Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! 1. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. 3. Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру. «Ұлттық құндылық» әдісін пайдаланып, оқушылар бір-біріне кеспе қағаздағы сурет бойынша математикалық терминдермен байланыстырып, бір-біріне тілектер айтады. Оқушылар кеспе қағаздары арқылы 2-топқа бөлу: 1. Коллинеар (параллель) векторлар 2.Ортогональ (перпенди- куляр) векторлар |
Амандасады. Тақырыпты жазады. Бір-біріне математикалық терминдермен байланысты тілектер айтады. Оқушылар 2 топқа бөлінеді |
Қалыптастырушы бағалау “Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!” |
Интернет ресурстары Кеспе қағаз |
|
|
4 мин 6мин 15мин 3мин |
Қайталау
Жаңа сабақ
Есептер шығару
Сергіту сәті |
«Өзіңізді тексеріңіз» әдісі бойынша өткенді еске түсіру.
Тақырып:- Координаталық түрде берілген векторларға амалдар қолдану
Есептер жребиймен таңдайды
Екі капитанға күрделі есептер беріледі
|
Вектор тақырыбын қайталайды. Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. Слаидтағы ттақырыппен берілген есептерді шығарады
Екі капитан күрделі есептерді тақтаға шығарады Капитандар жарысады Векторлық тілдегі түсініктемені тақтаға жазады Оқушылар музыкалық әуенге көңіл көтеріп,сергіп алады Әр команда өз капитандарына жақтасады |
Мадақтау сөздері Әр есепке 2 балл Әр есепке 3 балл Әр есепке 3 балл Қалыптастырушы бағалау “Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!” |
Слаид 1-3 Слаид 4-14 Слаид 15-18 Слаид 19-26 Слаид 6-9 Слаид 29-31 Слаид 27-29 Слаид 30-31 |
|
|
5мин |
Сабақты бекіту |
«Wordwall» платформасы арқылы тақырыпқа қайталау жүргізіледі Бекіту сұрақтары қойылады |
Ұяшықтарда жасырылған сұрақтардың дұрыс жауабын табады. Сұрақтарға жауап береді |
Екі тапсырманың әр қайсысына 2 балл Қалыптастырушы бағалау “Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!” |
«Wordwall» платформасы
Слаид 32-33 |
|
|
3 минут |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Бір ауыз сөз» әдісіэ Кері байланыс Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздері айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
Стикер |
|
Тексерілді: Божанова Г.А.
Тексерілді Ажибаев Н.Ш.
шағым қалдыра аласыз















