«БЕКІТЕМІН» _________________ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
КӨПТАҢБАЛЫ САНДАР НУМЕРАЦИЯСЫ ЖӘНЕ ОЛАРМЕН АМАЛДАР ОРЫНДАУ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№8 сабақ. Көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.8 көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану 4.1.2.2 көптаңбалы сандармен арифметикалық амалдарды орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Жанұям - қорғаным, ата-анам - тірегім!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 10минут |
Жағымды көңіл-күй қалыптасру үшін: «Эмоция картасы» ? Тақтаға түрлі смайликтер қойылады. Оқушылар тақтаға келіп, өз көңіл-күйін таңдайды. Кейін мұғалім: - «Сабақ соңында тағы да осы смайликке ораламыз» Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 10-тапсырма 1000000-234=999766 378992+524=379516 100568-90854=9714 100169004+771001=100940005 Тақырыпты ашу «Ақиқат-жалған» әдісі Ақиқат жалған кестесіндегі сұрақтарға жауап беру 1.Үш таңбалыдан көп сандар ... деп аталады (көптаңбалы) 2.7-разряд бірліктері қалай аталады? /Бірлік миллион/ 3.Әрбір класта қанша разряд бар? (3) 4.Көптаңбалы сандарды дұрыс оқып, жазу үшін олар ... бөлінген (кластарға) «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс 34000+12000=46000 99000000+4000000=103000000 12000+87000=99000 5000000+58000000=63000000 84000-63000=21000 7000000000+46000000=7046000000 92000-81000=11000 65000000+9000000000=9065000000 ЕБҚ 2-тапсырма а 53200-5097=48103 48209+50078=98287 31200-7086=24114 100000-99005=995 34209+4908=39117 609000-70901=538099 ЕҚБ 2-тапсырма ә
S=15450м 15450м-(3050м+10500м)=1900м 1900м=1км900м «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 3-тапсырма: А) Барлығы – 900 000 кг 1-күні – 320 500 кг 2-күні – 460 150 кг 3-күні - ? кг Шешуі: 900 000 – (320 500 + 460 150) = 119 350 кг Жауабы: 119 350 кг = 119 т 350 кг Ә) кері есеп 1-күні – 320 500 кг 2-күні – 460 150 кг 3-күні - 119 350 кг Барлығы - ? кг Шешуі: 320 500 + 460 150 + 119 350 = 900 000 кг Жауабы: 900 000 кг = 900 т 4-тапсырма: Өзіндік жұмыс Салыстыр 734 345 < 778 345 209808<890209 609987> 609978 1000000-999>100000-99799 182 503 + n * n + 185 203 800+100800<799800-100100 5-тапсырма.Қимамен жұмыс «Кім жылдам?» ойыны Сандармен ойын ойнайды. Амалдар тізбегін 3 рет құрастырады 6-тапсырма 903256251+1954101=905210352 100456925-85256000=15200925 7-тапсырма «Үнсіз тапсырма» әдісі Сандарды жаз 45125,137200000,20350 ФС тапсырмасы 8-тапсырма Топтық жұмыс А.1-900адам 1 2 3 Барлығы-? 900/3=300 900+300=1200 адам тұрады Ә.9800-(4200-500)=5100 теңгесі қалды Б. 9800-4200*2=9800-8400=1000теңге қалды 9-тапсырма. «Таза тақта» әдісі 70000-х=214*2 х+10009=21100 70000-х=428 х=21100-10009 Х=70000-428 х=11091 Х=69572 Зерттеушілік тапсырма 10-есеп Балауса-себет, Айман-шелек,Толқын-қорап Уақытқа байланысты көптаңбалы сандармен баған түрінде амалдар орындау Үй тапсырмасы 11-тапсырма Баған түрінде жазып, есепте. Есептеулерді калькулятормен тексер. (1 000 000 – 234) + (378 992 + 524 100)=999766+903092=1902858 Тексеру 100568+90854=191422 771001-669004=101997 191422-101997=89425 Кері байланыс "Смайликтер арқылы"
|
Көңіл-кү»лерін белгілейді. Үй тапсырмасын оқиды Кестедегі сұрақтардың дұрыс жауабын табады Калькулятор мен жұмыс жасайды Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жасалады Баған түрінде орындайды Сызба сызады Есепті шығарып, кері есеп құрастырады Тақтаға, дәптерге орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Қималардағы сандармен өрнектер құрастырады Баған түрінде орындайды Есептің шешуін өрнек түрінде жазады Теңдеу шешеді Жауабын айтады Қосымша тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Көптаңбалы сандарды қосу және азайтудың жазбаша есептеу тәсілдерін қолданып тексереді. Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Бір смайлик» әдісі Бір амал орындағаны үшін бір смайлик беру арқылы бағалау Дескриптор Амалдарды орындай алды-1б Өз бетін ше орындады-1б ҚБ: Сіздің жауабңыз қатесіз болғанына сенімдімін.!
Дескриптор: Есептеуді біледі-1Б Калькуляторды пайдалана алады-1Б «Бір смайлик» әдісі Бір амал орындағаны үшін бір смайлик беру арқылы бағалау Дескриптор: Тез есептей алды-1Б Баған түрінде орындауды білді -1Б Дескриптор: Сызбамен жұмыс жасады-1б Есепті шығара алды-1б Дескриптор: Есеп мазмұнын түсінеді-1б Есепті шығарды-1б Дескриптор: Кері есеп құрастырып шығарды-1б Өлшем бірліктерін біледі-1б Дескриптор: Салыстыру жүргізе алды-1б Өз бетінше жұмыс жасай алады-1б Дескриптор: Есепті шығара алды-1Б Шешуін өрнек түрінде жазды-1б Дескриптор: Теңдеу шешу жолдарын біледі-1б Өз бетінше жұмыс жасай алды-1б Дескриптор: Баған түрінде амалдар орындай алады-1б Жұмыс нәтижесін тексере алады-1б |
суреттер Суреттер Дәптерлер оқулық оқулық Кесте оқулық Оқулық Сызба Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Есепке қатысты суреттер Монеталар Оқулық Есепке қатысты суреттер Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көп таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту
Көп таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту
«БЕКІТЕМІН» _________________ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
КӨПТАҢБАЛЫ САНДАР НУМЕРАЦИЯСЫ ЖӘНЕ ОЛАРМЕН АМАЛДАР ОРЫНДАУ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№8 сабақ. Көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.8 көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану 4.1.2.2 көптаңбалы сандармен арифметикалық амалдарды орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Жанұям - қорғаным, ата-анам - тірегім!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 10минут |
Жағымды көңіл-күй қалыптасру үшін: «Эмоция картасы» ? Тақтаға түрлі смайликтер қойылады. Оқушылар тақтаға келіп, өз көңіл-күйін таңдайды. Кейін мұғалім: - «Сабақ соңында тағы да осы смайликке ораламыз» Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 10-тапсырма 1000000-234=999766 378992+524=379516 100568-90854=9714 100169004+771001=100940005 Тақырыпты ашу «Ақиқат-жалған» әдісі Ақиқат жалған кестесіндегі сұрақтарға жауап беру 1.Үш таңбалыдан көп сандар ... деп аталады (көптаңбалы) 2.7-разряд бірліктері қалай аталады? /Бірлік миллион/ 3.Әрбір класта қанша разряд бар? (3) 4.Көптаңбалы сандарды дұрыс оқып, жазу үшін олар ... бөлінген (кластарға) «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс 34000+12000=46000 99000000+4000000=103000000 12000+87000=99000 5000000+58000000=63000000 84000-63000=21000 7000000000+46000000=7046000000 92000-81000=11000 65000000+9000000000=9065000000 ЕБҚ 2-тапсырма а 53200-5097=48103 48209+50078=98287 31200-7086=24114 100000-99005=995 34209+4908=39117 609000-70901=538099 ЕҚБ 2-тапсырма ә
S=15450м 15450м-(3050м+10500м)=1900м 1900м=1км900м «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 3-тапсырма: А) Барлығы – 900 000 кг 1-күні – 320 500 кг 2-күні – 460 150 кг 3-күні - ? кг Шешуі: 900 000 – (320 500 + 460 150) = 119 350 кг Жауабы: 119 350 кг = 119 т 350 кг Ә) кері есеп 1-күні – 320 500 кг 2-күні – 460 150 кг 3-күні - 119 350 кг Барлығы - ? кг Шешуі: 320 500 + 460 150 + 119 350 = 900 000 кг Жауабы: 900 000 кг = 900 т 4-тапсырма: Өзіндік жұмыс Салыстыр 734 345 < 778 345 209808<890209 609987> 609978 1000000-999>100000-99799 182 503 + n * n + 185 203 800+100800<799800-100100 5-тапсырма.Қимамен жұмыс «Кім жылдам?» ойыны Сандармен ойын ойнайды. Амалдар тізбегін 3 рет құрастырады 6-тапсырма 903256251+1954101=905210352 100456925-85256000=15200925 7-тапсырма «Үнсіз тапсырма» әдісі Сандарды жаз 45125,137200000,20350 ФС тапсырмасы 8-тапсырма Топтық жұмыс А.1-900адам 1 2 3 Барлығы-? 900/3=300 900+300=1200 адам тұрады Ә.9800-(4200-500)=5100 теңгесі қалды Б. 9800-4200*2=9800-8400=1000теңге қалды 9-тапсырма. «Таза тақта» әдісі 70000-х=214*2 х+10009=21100 70000-х=428 х=21100-10009 Х=70000-428 х=11091 Х=69572 Зерттеушілік тапсырма 10-есеп Балауса-себет, Айман-шелек,Толқын-қорап Уақытқа байланысты көптаңбалы сандармен баған түрінде амалдар орындау Үй тапсырмасы 11-тапсырма Баған түрінде жазып, есепте. Есептеулерді калькулятормен тексер. (1 000 000 – 234) + (378 992 + 524 100)=999766+903092=1902858 Тексеру 100568+90854=191422 771001-669004=101997 191422-101997=89425 Кері байланыс "Смайликтер арқылы"
|
Көңіл-кү»лерін белгілейді. Үй тапсырмасын оқиды Кестедегі сұрақтардың дұрыс жауабын табады Калькулятор мен жұмыс жасайды Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жасалады Баған түрінде орындайды Сызба сызады Есепті шығарып, кері есеп құрастырады Тақтаға, дәптерге орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Қималардағы сандармен өрнектер құрастырады Баған түрінде орындайды Есептің шешуін өрнек түрінде жазады Теңдеу шешеді Жауабын айтады Қосымша тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Көптаңбалы сандарды қосу және азайтудың жазбаша есептеу тәсілдерін қолданып тексереді. Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Бір смайлик» әдісі Бір амал орындағаны үшін бір смайлик беру арқылы бағалау Дескриптор Амалдарды орындай алды-1б Өз бетін ше орындады-1б ҚБ: Сіздің жауабңыз қатесіз болғанына сенімдімін.!
Дескриптор: Есептеуді біледі-1Б Калькуляторды пайдалана алады-1Б «Бір смайлик» әдісі Бір амал орындағаны үшін бір смайлик беру арқылы бағалау Дескриптор: Тез есептей алды-1Б Баған түрінде орындауды білді -1Б Дескриптор: Сызбамен жұмыс жасады-1б Есепті шығара алды-1б Дескриптор: Есеп мазмұнын түсінеді-1б Есепті шығарды-1б Дескриптор: Кері есеп құрастырып шығарды-1б Өлшем бірліктерін біледі-1б Дескриптор: Салыстыру жүргізе алды-1б Өз бетінше жұмыс жасай алады-1б Дескриптор: Есепті шығара алды-1Б Шешуін өрнек түрінде жазды-1б Дескриптор: Теңдеу шешу жолдарын біледі-1б Өз бетінше жұмыс жасай алды-1б Дескриптор: Баған түрінде амалдар орындай алады-1б Жұмыс нәтижесін тексере алады-1б |
суреттер Суреттер Дәптерлер оқулық оқулық Кесте оқулық Оқулық Сызба Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Есепке қатысты суреттер Монеталар Оқулық Есепке қатысты суреттер Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз














